Zrusenie povinneho cipovania psov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrusenie povinneho cipovania psov


Nepřihlášený uživatel

#26 Re: Love

2013-03-04 19:56

#20: dobre vam tak - Love

len co stym budeme robit...ani ja stymto blbym napadom nesuhlasim...je to nenormalne co sa uz robiii...aj v Biblii sa o tom píse....kto príjme na pravu ruku cip (znak šelmy) jeho duša bude zatratená a pojde do pekla)....ludia spamätajte sa


Nepřihlášený uživatel

#27

2013-03-04 22:13

Nevieme si teraz predstaviť koľko opustených psov bude pobehovať po uliciach po septebri 2013.Kto ich bude a na čie konto čipovať? Ďalšie vysokoĽudové a inteligentné nariadenie našej demovlády.!?

Nepřihlášený uživatel

#28

2013-03-05 15:47

Nesúhlasím s povinným čipovaním považujem to za trápenie zvierat a ich označovanie ako tovaru v regáloch za dehonestujúce pretože je to živý tvor! Som maximálne zhnusená ľuďmi, ktorí to nariadili. Žákon tiež nerieši ošetrenie zvierat, ktoré nemajú majiteľa (napr. mačiek). To značí, že ranené zviera, ktoré nájdem a budem mu chcieť pomôcť aspoň ošetrením u veterinára bude odmietnuté. Toto už kde žijem, v akej bezcitnej krajine?

Nepřihlášený uživatel

#29

2013-03-05 15:51

Dnes zvieratá, čo je loby biznisu, zajtra ľudia pre sledovanie a neslobodu...
A čo tak vážení občania výhrada svedomia? Nenechať trápiť zvieratá!

Nepřihlášený uživatel

#30 Re: Love

2013-03-05 16:13

#20: dobre vam tak - Love

co je to pre prepanajana "neutonie"?!?!?!?


Nepřihlášený uživatel

#32

2013-03-07 00:35

ahojte. necitala som celu diskusiu... je tu prosim niekto,kto ma ci uz vytvoril peticiu za zrusenie povinneho cipovania psikov ??? ak ano,prosim,napiste mi viac informacii do mailu: adriana1.adamcova@gmail.com. DAKUJEM
Helena

#33 petícia len za psy?

2013-03-07 15:00

Treba petíciu rozšíriť aj na iné zvieratá, ktoré majú byť očipované.
vojta

#34 da sa s tym nieco urobit?

2013-03-07 16:16

Mame vobec sancu nieco s tym urobit aby sme nemuseli cipovat? Mame vobec sancu urobit cokolvek proti tomuto hnusnemu systemu, alebo len musime robit to co ONI chcu?
Dedahad

#35 Re: www.necipujtenas.cz

2013-03-07 17:34

#32: -

www.necipujtenas.cz

mon

#36 peticia proti vyhlaske

2013-03-07 20:38

Peticia sa tyka hlupeho zakona a nie len psov,ale aj maciek a fretiek..aj ked to tam nieje napisane,ale bojuje sa proti vyhlaske a tam su zahrnute aj macky a fretky.

Nepřihlášený uživatel

#37 Katarina

2013-03-08 12:07

Urcite som proti.Vobec to nic neriesi, a ak si nikeot naivne mysli ze to pomoze vyhodenym zvieratam tak je na velkom omyle a naozaj neskutocne naivny!tak ako uz jeden niekde napisal, ked clovek chce cestu si najde...budu sa im pokusat odstranovat cipy(hroza pomysliet) alebo ich jednoducho zabiju :( a este k tomu ocakavm hromadne vyhadzovanie psov na ulicu!Aby ich nemuseli cipovat.Tie sa dostanu do karantennych stanic a povedzme si...kolke KS maju peniaze na cipovanie vsetkych odchytenych zvierat?


Nepřihlášený uživatel

#38 Re: Katarina

2013-03-08 12:11

#37: - Katarina

este jedna vec, o ktorej sa nikde nepise.Boli sme na ockovani u veterinara a tam sme sa dozvedeli, ze ked nebude pes ci macka zacipovane nemoze ich od 30.septembra zaockovat/preockovat.Lebo ku kazdej vakcine veterinar potom nahlasuje cislo cipu - komu bola vakcina pichnuta...Inak vakcinu nemoze pouzit!!

Takze ked si niekto povie, ved sak veterinarna sprava nebude chodit od domu k domu a po parkoch a snimat ci su psy zacipovane a davat pokuty...nie nebude.Oni si to vymysleli inac!


Nepřihlášený uživatel

#39

2013-03-09 09:19

nechcem, aby bol môj pes čípovaný a nechcem, aby som nakoniec nemusela nosiť číp aj ja.

Nepřihlášený uživatel

#40

2013-03-09 14:33

PREČO BY SA MALI ČIPOVAŤ VECI??? SAK PES JE STÁLE POVAŽOVANÝ ZA VEC, A NIKDY SOM NEVIDELA ŽE BY SI NIEKTO DAL ČIPOVAŤ SVOJU POSTEĽ, ČO MÁ DOMA, VECI, KTORÉ NOSÍ NA SEBE A POD.... DO PRDELE AJ S TAKÝMITO NEZMYSLAMI!!! SPRAVTE KONEČNE NIEČO AJ PRE TIE ZVIERATÁ A NIE LEN PRE SEBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

Nepřihlášený uživatel

#41 Re: spravme niečo

2013-03-09 21:41

#22: rozhorčený - spravme niečo

ahoj, snad sa moja sprava dostane k tomu spravnemu cloveku. mam rovnaky nazor ako vy a chcem spustit celoslovensku peticu za zrusenie tohot zakona, peticia vsak nemoze byt elektonicka,inak bude neplatna. preto hladam ludi po celom Slovenku ktori by spojil sili,aby sa tieto hrozne ciny zastavili. najdem u vas podporu ??? Adriana


Nepřihlášený uživatel

#42 ZASTAVME CIPOVANIE !

2013-03-09 21:46

ahoj, snad sa moja sprava dostane k tomu spravnemu cloveku. som nazoru, ze cipovanie zvierat a jeho odôvodnovanie je len zamienka, aby sa po rokoch spustilo cipovanie ludi, aby to bolo "normlane". Preto som sa rozhodla spustit celoslovensku peticu za zrusenie tohto zakona, peticia vsak nemoze byt elektonicka,inak bude neplatna. Preto hladam ludi po celom Slovenku, ktori by spojil sily,aby sa tieto hrozne ciny a pokus o vytvorenie otrokov z ludi, zastavili. Najdem u vas podporu ??? ak ano, piste mi prosim na e-mail : aduska606@azet.sk. Adriana
Zuzana

#43

2013-03-10 01:20

Je to totálny nezmysel čipovať psíkov,ktorí sú už evidovaní a platí sa za nich daň.Ďalší nezmysel je čipovanie mačiek žijúcich v byte a fretiek,ktoré tiež sú pod dohľadom chovateľa.Zvlášť nehumánne
je to pre malé zvieratká napr.čivavy,yorkširy,mačky,fretky a staré choré dožívajúce zvieratá.Trápiť
staré zvieratko čipovaním je zločin.Štátna veterinárna správa v Bratislave na Botanickej ulici miesto takéhoto nezmyselného nariadenia by mala radšej dôsledne dohliadať nad bezpečnosťou potravín,aby sa nestalo,že v predávaných potravinách sa odhalili jedy na potkanov,je to hanba.Naviac nariadenie EU a zákon schválený v našom parlamente požaduje čipovanie len pre spoločenské zvieratá pre ktoré sa vydáva pas na cestu do zahraničia.Je teda zrejmé,že Štátna veterinárna správa vydala nariadenie na celoplošné čipovanie z úmyslom zarábať na bezbranných tvoroch,a pritom jej ujdú také nehoráznosti ako jed v tyčinkách dovezených z Poľska!!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#44 Re: nie so za to

2013-03-10 14:54

#1: anoným - nie so za to

kto bude chciet vyhodit psa,tak ho nezačipuje!!!!

NoBody

#45

2013-03-10 21:13

Ako sa dá proti tomu bojovať alebo obísť bez čipovania a pokuty?
mon

#46

2013-03-11 00:39

Nikto vam nemoze dat pokutu,lebo je to vas majetok.Oni len skusaju dokial mozu,ale velmi dobre viete,zeby od vas pokutu nevytiahli.Ja by som to hned dala na ustavny sud...Netreba sa bat.Ja mam psov na mojom pozemku a v zivote ziaden darmozrac nepride stou trapnou citackou.A vzdy sa da vselico vymysliet,ze ste tam len na navsteve,ze to niesu vase psi atd atd...

Nepřihlášený uživatel

#47

2013-03-11 21:40

Nesúhlasím s tým, aby môjmu psíkovi behal v tele čip....môže aj zabíjať. Platí aj pre mačičky. Registrácia sa dá zabezpečiť obyčajnými krúžkami vydanými pri platení daní. Ak mi zvieratko uteká z domu a bojím sa o neho, tak mu dám obojok s menovkou a adresou.Je to moja vec....
Gina

#48 Čipy v tele tlačia

2013-03-11 22:15

http://www.spicove.cz/veterina/cipovani/male-psy-cipy-tlaci.php
To je odkaz na článok českého novinára, ktorý si dal implantovať mikročip, aby zistil, ako pôsobí v jeho tele. Odporúčam pozrieť.. Vyzerá to tak, že poslancom a všetkým, ktorí schvaľujú čipovanie zvierat, neprekáža, že malé spoločenské zvieratká majú zavedené v krku tak veľké predmety, ako je pre človeka veľký horčičný pohárik. Čiže všetci podporovateľia čipovania považujú predmet veľkosti h. pohárika- vrazený v krku za neškodnú humánnu a zdravotne bezpečnú záležitosť. Samozrejme podľa nich je to tiež "bezbolestný" úkon - vrážanie takého predmetu do krku psíka, mačky či fretky. Hanba im, že pokrytecky podporujú toto trápenie zvierat ! Aké majú oni vzdelanie ? Veď oblasť hrdla je extrémne citlivá a vnímavá. Je tam umiestnená štítna žľaza s vplyvom na celý hormonálny systém s celkovým dopadom na komplexný zdravotný a psychický stav organizmu. A práve do tejto oblasti v tele umiestňujú čipy ! Aj obojok môže tlačiť na krku priamo na ten čip pod kožou, môže čip aj poškodiť alebo posunúť. Mal by sa napísať otvorený list prezidentovi SR, predsedovi vlády a tiež Veterinárnej správe SR, aby sa zrušilo toto týranie zvierat na základe faktov - údajov zo zahraničných zdrojov, ktoré dokazujú množstvo prípadov poškodených a uhynutých zvierat na základe ich začipovania. Keď títo politici a št. veterinárna správa nariaďujú povinne vrážanie cudzích predmetov do tiel zvierat - nech idú príkladom a sami si dajú vopchať do tela čip veľkosti pohárika! Aby zistili tiež, aké je to "bezbolestné" a ako sa cítia šteňatá, malé zvieratká a vôbec všetky živé stvorenia, keď do nich pchajú umelé čipy s jedovatým líthiom. Čipovanie by nemalo byť povinné pre všetky zvieratá, veď množstvo z nich nikdy nebude cestovať za hranice. Stačila by im identifikačná známka, značený obojok alebo postroj. Prípadne som radšej za tetovanie, pokiaľ je nevyhnutné označiť zviera na tele a vláda nemôže akceptovať len známky, ako tomu bolo v minulosti. Pretože je síce zo začiatku bolestivejšie, než sa ranka zahojí, ale potom je to už bezpečné a nehrozia riziká, ktoré sú pri cudzom predmete v tele - čipe. Tiež to tetovanie zviera nebude celý život vnímať ako bolestivý tlak v krku - na rozdiel od čipu. A pri úkone tetovania možno zviera uspať inhaláciou - nebude aspoň cítiť vtedy bolesť. Tetovanie laserom - kde sú humánni vedci zo SAV, aby niečo také vymysleli ? Laserový prístroj na bezbolestné označenie len na povrchu kože ? Bolo by po problémoch s trápením zvierat. Ale to by potom ťažko prežúvali výrobcovia a distribútori čipov a čítačiek, že áno - vy necitné entity, ktoré potrebujete začipovať všetko živé !
mon

#49

2013-03-12 21:53

Postreh od jedneho chlapca,ktory bol dnes u veterinara: Pýtal som sa ho či už niekto predomnou odmietol čipovať - vraj všetci chcú mať pokoj so psom aj so zákonom, takže si sami pýtajú začipovať psa. Je to smutné, že málokto sa proti tomu postaví a nechce to riešiť. Očividne televízna propaganda zastrašovania v tv novinách zafungovala na 100percent...Takze ludia su uz taki hlupi,ze si to pytaju sami.No ja uz fakt nemam absolutne slov...

Nepřihlášený uživatel

#50

2013-03-12 22:02

V Biblii je jasne napisane cipovanie ludi a takto nepriamim sposobom chcu cipovat zvieratka lebo nevedia hovorit keby vedeli nedali by si to urobit staci vypocut ich dusu ak to viete tak viete o com hovorim. Vyzera to ako ochrane hrdinske gesto, ze ich vela zachranime, ze je to dobre ale popritom to zavana svetovladou a ziadnou slobodou pre nas ludi. Je to proste priprava ako nas dostat peknym sposobom ako sa dat ocipovat. Ako stare slovanske porekadlo. Ked vtacka chytaju pekne mu spievaju. Je to marketingovy tah so strany satanistou, iluminatou a politikov. je to podle a cierne.