Zachraňte kulturu 2013

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zachraňte kulturu 2013

pipi

#1 děkuji za tuto petici

2013-02-04 23:08

po loňském "Ende, dál to nende" divadla Komedie, ale nejen kvůli tomu, rozhodně souhlasím s podporou kultury v ČR!!! Rovněž bych ráda požádala všechny kulturní lidi o podporu petice na výměnu portrétu prezidenta republiky ve školách za portrét J. A. Komenského. Směřujme i děti a mládež ke správným hodnotám!
Martina Špačková
pipi

#2 ukažme dětem a studentům správný směr!!!

2013-02-05 00:40

Tolik hlasů pro podporu kultury 2013 a tak málo hlasů do počátku formování náhledu studentů a žáků, kteří se snad neobávají poklesu kulturního vnímání, ale nechtějí nový portrét muže, který neznamená žádný pozitivní, léty a prezidentskou kampaní prověřený, statut, s nímž by se mohli ztotožnit.




éři
Pavel Hrubý

#3 Myšlenka

2013-02-05 03:22

Líbí se mi myšlenka, kterou před lety vyslovil spisovatel Salman Rushdie: "Nevěřím,že umění může zachránit svět, ale svět by mohl zachránit umění".

Nepřihlášený uživatel

#4

2013-02-05 08:17

moderní - kulturní

Nepřihlášený uživatel

#5

2013-02-05 10:08

Bez kultury není civilizace * Čermáková JH

Nepřihlášený uživatel

#6

2013-02-05 10:18

Potvrzuji, že jsem petici podepsal. Zdeněk Volf
B. Zabinski

#7 Podporovatelé knížete Karla

2013-02-05 10:20

Podporovatelé knížete Karla, který má za neutěšený stav ministerstva kultury svůj nemalý díl odpovědnosti, nyní sepisují petice.
Ať raději knižeti (který má k lidu blíže) sepíší poníženou supliku a neotravují veřejný prostor.
Někdy si říkám, že bychom se možná bez té jejich kultury klidně obešli.

Nepřihlášený uživatel

#8 Re: Podporovatelé knížete Karla

2013-02-05 10:37

#7: B. Zabinski - Podporovatelé knížete Karla

Naprosto souhlasím s Vaším komentářem ...... "kulturní fronta", která horovala pro knížu, následně nazývala občany rudými a hnědými prasaty, nemá jakýkoli nárok cokoli žádat. Protože ti, které nazývá prasaty se již prostě nehodlají skládat na "umělecký život" těch knížecích slouhů!

Buran Lopatovič

#9

2013-02-05 10:37

Šaškové....
Nakakat vám na hlavu,vy pijavice!
Plnou hubu pravicovosti a knížete (mnozí) a ruku nataženou po státních penězích.
Běžte se klanět nějakým mecenášům nebo jděte makat k soustruhu.
stepan

#10 Re: Podporovatelé knížete Karla

2013-02-05 10:45


Nepřihlášený uživatel

#11

2013-02-05 10:56

Vážení členové fanclubu KS (pár z vás jsem zahlédla mezi podpisy), obraťte se také na vašeho favorita, určitě vám rád pomůže.
dame.dash@email.cz

#12

2013-02-05 11:00

Dost silná schizofrenie potomků sluhů, nádeníků a nevolníků... Nebojte, on se vám kníže za vaše služby určitě odvděčí...
Hans

#13

2013-02-05 11:12

Volil jsem Zemana a proto nepodepisuji.
hudla

#14 drzost

2013-02-05 11:14

Zdechněte hlady kultuurní fronto, ani korunu běžte za kodlem,

Nepřihlášený uživatel

#15

2013-02-05 11:35


Nepřihlášený uživatel

#16 Re: Re: Podporovatelé knížete Karla

2013-02-05 11:43

#8: - Re: Podporovatelé knížete Karla i já souhlasím s názorem , že taAto petice je zpozdilá. PETENTI. měli dosti času protestovat proti krokům pravicové vlády ve které seděl léta spící  kníže SCHVARZENBERG, který veškeré asociální zákony vlády schvaloval, vč. opatření v oblasti kultury a školství.. KNÍŽETE JSTE ADOROVALI, TAK VÁM NYNÍ NEZBÝVÁ NIC JINÉHO, NEŽ SKUTEČNĚ SESMOLIT SUPLIKU, A SNAD VÁM NĚJAKÉ FIN. PROSTŘEDKY PŘIHODÍ ZE SVÉHO.

 


Nepřihlášený uživatel

#17

2013-02-05 12:17

Přiznám se, že nevím, jakou má souvislost znepokojení nad plány MK a prezidentská volba. Přece jsem si mohl zároveň myslet, že K. Schwarzenberg bude lepší prezident než M. Zeman, a zároveň nesouhlasit s Hanákovou a Sankotem. Nevím, proč by se to mělo vylučovat! Prezident přece o dotacích na kulturní časopisy nerozhoduje.
Logik

#18 Re:

2013-02-05 12:19

#13: Hans -

Myslíte, že je "volba Miloše Zemana" a "souhlas s politikou MK Nečasovy vlády" spolu nějak neodmyslitelně spojena?

Tůma

#19 Pravice a kultura

2013-02-05 12:29

Současná česká "kulturní fronta" by přece v souladu se svými pravicovými postoji, které tak razantně vyjadřuje při každé příležitosti (naposledy v nedávných prezidentských volbách), měla opovrhovat státní podporou a vydělávat si sama na sebe!
Povedený je rovněž podpis miliardáře Michala Horáčka pod touto peticí.

Nepřihlášený uživatel

#20

2013-02-05 12:41

No, zatím tu nevidím podpis Davida Černého, až tu bude, tak jsi mě Burane Buranoviči přesvědčil!
Realista

#21 Re: Pravice a kultura

2013-02-05 12:50

#19: Tůma - Pravice a kultura

Milý pane Tůmo, jestli si interpretujete podporu Karla Schwarzenberga ze strany NĚKTERÝCH ČLENů české kulturní fronty jako "pravicový postoj", je to Vaše věc. Já si ji tak neinterpretuji, já si ji interpretuji jako podporu OSOBĚ K.S. Navíc Vaše logika pravice rovná se pohrdání státní podporou je také trochu mimo. Pak by totiž např. ultraklausista Milan Knížák nemohl deset let stát v čele NG, protože by prostě "pohrdal státním platem" - jenže to on nikdy nedělal...

Realista

#22 Re: Pravice a kultura

2013-02-05 12:55

#19: Tůma - Pravice a kultura

K osobě M. Horáčka: nesouhlasím s názorem M. Horáčka na rovnou daň - podle mého názoru by měla být progresivní. Ale souhlasím s ním v názoru na tuto petici - proč bych nemohl?


Nepřihlášený uživatel

#23

2013-02-05 13:15

Je smutné číst sdělení o tom, že "kultura je k ničemu" a "umělci ke krumpáčům". Nějak mi to připomíná časy dávno minulé :-((
Je jasné, že i v oblasti umění je třeba hledat i další způsoby financování. Je skoro nemožné spravedlivě rozhodnout, na co peníze dát a na co ne, co je "umění" a co je Umění... Stát by měl - dle mého - nějaké peníze na něco dávat (nebo ať zruší ministerstvo kultury a část daní). Ale jsou i jiné možnosti - např. mecenáši, sponzorink, ... Ale to já rozhodnout neumím, přiznávám, že občas se mi také zdá že nějaký adorovaný umělec, který "je nepochopen" je jen packal s šikovně vybudovaným mediálním obrazem... Že je inflace i v umění se zdá jasné (tolik hudby, filmů, textů, maleb, ...) nikdy v dějinách nebylo a tolik způsobů prezentace a šíření už vůbec ne, ale co je a není dobré ukáže asi až čas... Nicméně - chci mít možnost si vybírat a umění peníze nevyrábí, umění je spotřebovává a podle toho se musí společnost chovat.

JJ

Nepřihlášený uživatel

#24

2013-02-05 13:26

Bude to sice nanic, ale mlčet se nedá.Radim Vainka
dotace

#25

2013-02-05 13:29

Umělci, máte smůlu. Teď musíme my, prasata bez inteligence pracovat na církevní restituce.