ZBOUREJTE PRASEČÁK

Michal Kadleček
Nepřihlášený uživatel

/ #49

2013-10-17 09:44

Téma prasečáku v Letech už mě trápí přes 6 roků, od doby, co jsem se o tom dozvěděl. Nejhorší na tom je, že za vraždy a násilí v táboře nezodpovídají nacisté ani Němci, ale čeští dozorci, kteří se chovali stějně surově a bezcitně, jako dozorci SS. Dokud si jako Češi nepřiznáme, že jsme schopni stejných zvěrstev, jako ostatní národy, dokud si budeme jen plácat po ramenou, jaké jsme holubičí povahy, národ muzikantů a zlatých českých ručiček, potomci husitů a Karla IV., naganských hokejistů..., do té doby nebudeme mít zdravé sebevědomí, které je nutné k oprávněné národní hrdosti. Zatím převládá jen hloupý zakomplexovaný nacionalismus, který se chlubí cizími úspěchy, a odmítá a pranýřuje jakékoliv nezdary, protože je sám neunese (po Naganu - Hašek na hrad, o rok později - Hašek zrádce!) Ach jo, dostaneme se z toho někdy? Vždyť je to směšné, říkat pořád, že za všechno mohou jiní a my bychom dokázali, kdyby nám nebránili... Možná právě humorem, se tomu dá čelit. Viděl jsem kdysi velký nápis na zdi: Čechy Čechům! A za to někdo připsal: Češky raus! Moc mě to potěšilo. Jen nevím, jestli to ti "vlastenci" pochopí. Děkuji tvůrcům petice a držím palce.