Odvolání generálního ředitele České televize ing. Petra Dvořáka

Jaroslav Švábík
Autor této petice

/ #190 Re: Alternativní kanály

2014-11-19 20:32

#185: -  Bohužel není jiný komunikační kanál jako před rokem 1989, než ČRo, ČTv atd. Pokud je, tak o tom nevím. Poraďte.

 V česku existuje hodně "malých" alternativních médií, ty ovšem nedokáží pokrýt celou plochu zpravodajství (domácí, zahraniční, revue, rozhovory atd.) tak jako velké portály. Celkem vyvážené jsou parlamentnilisty.cz, ty nejen že pokrývají domácí i zahraniční zpravodajství, dávají prostor i politikům v celém spektru od leva do prava. Co se týká zahraničních zpráv, dávám přednost zahraničním zdrojům, osobně mi přijde celkem objektivní agentura Reuters. Hodně lidí opovrhuje Novinkami,  paradoxně právě novinky.cz mají postaveno zahraniční zpravodajství na této agentuře. BBC je zdiskreditovaná, selektuje zprávy podobně jako naše ČT. Ještě bych zmínil blisty.cz, tam člověk najde zajímavé informace, opět ale nedokáže pokrýt celé zpravodajství, soustředí se na hlavní události doma a ve světě. Nedávno jsem začal číst ještě eurozpravy.cz, přijdou mi objektivní ale dost zpráv je nekriticky publikováno přímo z ČTK, zatím nevím jestli je to dobře nebo špatně ;)