PETICE ZA ÚPLNÉ ZRUŠENÍ RALLYE - nechceme hazard se životy!

ŠÁRKA - SŇUHLA

/ #228 Můj názor na rallye celkově

2012-11-14 21:05

Nijak často nemám potřebu někde něco vypisovat, ale na nynější situaci ohledně rallye zareagovat musím. Na plno diskuzích se omílá věc ohledně zakázáni rallye. Ale ptám se proč? Proto ze lidé lezou tam kam nemaj a nebo proto že nám do hlav media nablejou nepravdivé informace a pomalu každý hned tomu věří? Či pro plno jiných naprosto nesmyslných věcí? Teď napíšu pár věcí co ještě nikde nezazněli nebo jsem to aspoň nepostřehla. Na rallye chodím už 8 let a asi bych i uvedla, že někteří známí do dnes nesouhlasí s mojí účastí na rallye. Sama za sebe můžu říct že i když je rallye sport nebezpečný tak se tam cítím rozhodně bezpečněji než kdybych šla třeba na fotbal. Za celých těch 8 let jsem třeba nezažila aby se fanoušci mezi sebou mydlili hlava nehlava či ničili něčí majetek a podobně. Zkrátka vím že na rallye mi hrozí jediný druh nebezpečí že do mě může najet auto. Ale nemusím se naopak třeba bát že mě někde nikdo zmlátí a budu několikrát do měsíce někde na pohotovosti a podobně. Na rallye chodím i s vědomím že se mi třeba může něco stát ale i kdyby se tak třeba stalo tak by mě v životě nenapadlo obviňovat jezdce. Teď napíši něco co nikdo z lidí z mého okolí neví. Když jdu na rallye tak u sebe na každou erzetu nosím papírek s textem že kdyby se mi náhodou něco stalo tak že si zásadně nepřeji aby někdo vinil závodníky s touto myšlenkou je obeznámen i můj bratr. Ano náhoda je blbec a může se to stát komukoliv z nás i když zrovna stojíme tam kde je povoleno. Ale opět opakuji divák co chodí na rallye tam chodí na vlastní nebezpečí a ručí si sám za sebe. Dále se na hodně diskuzích objevuje myšlenka že lidé chodí blízko trati hodně proto že chcou být posádce co nejvíc na blízku. Víte když jsem šla s kamarádem před 8 lety na svou první rallye a šli jsme na takové to představení posádek tak jsme normálně chodili mezi těmi jezdci a bavili se s nimi a tak no vy co chodíte na rallye to určitě znáte. Jen tím chci říct že v té chvíli jsem z toho byla dost mimo protože ve většině sportech či třeba u herců a podobně se člověk k nim nedostane tak blízko. Povětšinou je to velký problém si s tím sportovcem jít třeba popovídat, podat jsi s ním ruku a podobně což jsem třeba v rallye taky v životě nezažila abych šla za nějakým jezdcem a on mi začal nadávat co ho otravuji a podobně. I když s nimi člověk prohodí jen pár slov, nebo se vám velmi ochotně podepíší a nebo vám jen podají ruku tak pro mě to má velkou váhu. Postupem času jsem si třeba našla kontakty na jezdce a občas jim napíši a oni během chvíle odepíší. Nebo taky si občas píši o podpisové karty a v životě se mi nestalo že by po mě chtěli nějaké peníze. No ale lezme tam kam nemáme protože kontakt s posádku mimo trať je strašný problém. Někdy si ani asi neuvědomujeme jaké štěstí máme že v tomto sportu jsou tak báječní lidé kteří mají o své fanoušky takoví zájem, že se fanoušci mezi sebou na vzájem respektují. Proč neznalí lidé snaží zničit něco tak krásného co dobře funguje. Šárka Filipiová



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...