MojeID

vlazy

/ #17 Re: Re: Re: Re: Re: Karel Třebík

2012-12-25 16:38

#14: LOL - Re: Re: Re: Re: Karel Třebík

"Nelze se domáhat zrušení poskytování produktu, který neporušuje morální hodnoty či zákon" MojeID zákon asi neporušuje, ale morální hoddnoty určitě. Lákají z lidí osobní údaje které kdo ví jak a k čemu budou použité. I když CZ.NIC tvrdí, že zneužité nebudou tak nikdy si tím nemůžeme být 100% jisti. Oni ty osobní údaje potřebuji aby je pak mohli předávat jiným internetovým službám které jejích službu používají a tam už za jejích zneužití CZ.NIC asi ručit nemůže. Já když někde v internetu uvádím moje osobní údaje tak pouze tam kde jsou tyto údaje k něčemu potřebné a pouze ty údaje které jsou potřebné a to ještě zvažují zda mi na tom kde je zadávám až tolik záleží abych tam o sobě něco osobního uváděl. Příliš morální na tom není ani to, že do toho MojeID lákají lidí a internetové služby za finanční nebo věcnou úplatu.

"Pakliže je tato petice myšlena cíleně na uživatele služeb MojeID, pokud jsem si vědom, tak tito uživatelé poskytují i jiné metody autentizace, ačkoliv možná s jistými omezeními." Ano někteří poskytují i jiné možnosti přihlášení, ale jsou i takové které to MojeID mají jako jedinou možnost, např. http://redir.cz a nutí tak pod hrozbou zrušení služby a nemožnosti se přihlásit i stávající uživatelé aby se do toho registrovali.

Služba do které se musí lidí lákat a nutit je i přes to, že o ni nemají příliš zájem asi nebude příliš dobrá a solidní.