Zrusenie povinneho cipovania psov

Quoted post

eva

#316 Re: Re: Re: Re: nedam skontrolovať

2013-09-22 14:40

#315: Maria - Re: Re: Re: nedam skontrolovať 

 Trochu somto studovala a zistila som, ze v zakone o vet,starostlivosti sa pise,ze kontrolu nad oznacovanim zvierat maju na starosti veterinarni inspektori, veterinarni lekari a veterinarna a potravinova sprava. Z toho mi logicky vyplyva, ze ziadny mestsky fizel nemoze toto kontrolovat ,tym by prekrocill svoje pravomoci. Oni sa maju starat o cistotu a poriadok v meste a dodrziavanie VZN. A v konecnom dosledku je to moj sukromny majetok a nemozu mi ho len tak kontrolovat na ulici.To ako kebzy chceli niekomu skontrolovat obsah kabelky alebo mobil ved to je na hlavu.Takze netreba sa bat a NEDovolit IM TO.Oni vela krat prekracuju svoje pravomoci, len ludia su neinformovani a nevedia o tom. Aj vo svojich VZN o drzani psov je vela veci nad ramec zakona, uz to vo viacerych mestach napadol prokurator. Zakon o drzani psov c.282/2002 z.z.je nadradeny vsetkym ich VZN a preto sa treba riadit tymto lenze vacsina ludi tomu nerozumie alebo nema cas to studovat.Dost som o tom citala a je mi z toho zle akych mudrcov mame,ked nevedia ani normalne VZN vytvorit. V tomto stateje to hrozne, ludia su ustrachani a boja sa .V mojom okoli uz vsetci zacipovali, lebo sa to musi....Obce prekracuju svoje pravomoci a my len sklopime usi a posluchame ako stado oviec.

Odpovědi

Maria

#318 Re: Re: Re: Re: Re: nedam skontrolovať

2013-09-22 16:04:28

#316: eva - Re: Re: Re: Re: nedam skontrolovať

Vďaka za tvoj povzbúdivý príspevok. Kiež by to tak bolo!Predchádzajúci príspevok som napísala prave z vlastnej skúsenosti.Mestská polícia kontrolovala môjho psíka či má známku ,či je očkovaný,viackrát. Asi preto,že sa nemuseli namáhať. Môj psík je vždy na vodítku a ak nie ,tak mi chodí za pätami ako tieň.V médiách zastrašujú,že mestská polícia bude nosiť čítačky a kontrolovať. Potom fakt nevieme či majú právo.Ak bude treba tak tú pokutu zaplatím,len neviem kto bude stíhaný ak sa rozmohne besnota ,keď veterinári nebudú smieť očkovať ak pes nebude mať čip.Môj veterinár je zatiaľ ČLOVEK,len čo ak ho budú zastrašovať tak ako nás?Máš pravdu! Keby ľudia neboli ako ovce tak by museli čipovanie zrušiť,alebo aspoň by bolo dobrovoľné.Lenže aj ja mám skúsenosti ,že ľudia ani neuvažujú,nedať čipovať psa ,keď im to prikázuje "zákon".