Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Kontaktujte autora petice

JEDNA ZEMĚ - DVA SVĚTY . JEDNO MĚSTO - DVĚ SKUPINY OBČANŮ : SKUPINA "ELIT" . A SKUPINY OBČANŮ / i PEJSKAŘŮ/.

2017-11-05 07:06:35

.https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000010554/cipovani-psu-bude-povinne-ve-vsech-mestech

Občané - Pejskaři, pozor ! TAK KDO TADY ... ???            BEZ "ČIPOVACÍ" VYHLÁŠKY JE m.j. BRNO, OLOMOUC, ZLÍN, JIHLAVA, ČESKÉ BUDĚJOVICE, PARDUBICE, HRADEC KRÁLOVÉ, LIBEREC a mnoho dalších měst a obcí v celé ČR ! Proč to nejde v Ostravě ?  Jde jen o "EGO"některých jedinců, nebo spíše jde i o jinou motivaci ? Ovzduší v Ostravě se tímto určitě nezlepší , nechuť vyhovět občanům Ostravy za každou cenu je více než zjevná ! Město by zrušení vyhlášky nemělo stát ani korunu a právní oddělení to jistě prošetří – bude-li zadání !!! Nezbývá než dodat - STRES NELÉČÍ - obzvláště u seniorů !!!

Vytrvale a dlouhodobě klesající počet obyvatel OSTRAVY vypovídá o mnohém ! Kdo jen to řekl, že Ostrava je nemocné město ... nevíte náhodou ?

Vyhláška OZV č.9/2012 byla vytvořena-slušně řečeno- za zcela nestandardních podmínek. Lži, polopravdy, proti vůli starostů, které seznamoval až po schválení OZV MVDr. N....! Taktéž stanovisko SVS KVS bylo až  po.. . A také za obohacení slovníku – výrazy EGOmaniaci a čipšmejdi jsou obohacením češtiny ! Je až neuvěřitelné, co vše se děje v zemi 28 roků po listopadu 1989 ?!?! Opravdu si přejete návrat totality a je jedno, zda pod hlavičkou KSČ , ANO či jiných stran. Opakovaně musím zdůraznit , že ještě snad žijeme v demokratické zemi což však v žádném případě neznamená převálcování menšiny. Jen tak na okraj – v cca 60 % měst a obcí v ČR není čipování psů povinné – tam snad žijí jiní lidé ? ÚSTAVA ČR platí i u nás  jako zákony pro všechny stejně - "nulová tolerance" tam není !

NELČA_12-201340.JPG          


 

 


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

SALÁMOVÁ METODA VYMÝVÁNÍ MOZKŮ JE OPĚT "NA STOLE" / BRAINWASHING PO ČESKU / ! ....

2017-11-01 19:55:06

I.Vymývání mozků pokračuje - stejně jako před pěti roky

Chovatelé psů jsou povinni registrovat chovy s pěti a více fenami

Od listopadu budou muset chovatelé psů povinně registrovat chovy s pěti a více fenami, kterým je více než rok. Stát tak chce omezit množírny. Začíná platit novela veterinárního zákona, která změnu přináší. Od roku 2020 se budou muset psi starší půl roku povinně značit čipem. Informoval o tom ředitel odboru ochrany zdraví a pohody zvířat Státní veterinární správy Petr Šatrán.

Čipovat by se měli všichni psi v době prvního očkování proti vzteklině, tedy kolem půl roku věku. Pro veterinární správu by tak mělo být lehčí při kontrolách psů zjistit, zda pes pochází z množíren. Kritici ale tvrdí, že množírny budou dál opouštět neočipovaná mladší zvířata, například osmitýdenní štěňata.

Ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád dnes řekl, že do budoucna se počítá s centrální evidencí psů. Veterináři o tom chtějí jednat se zástupci politických stran zastoupených ve sněmovně.

http://zemedelec.cz/chovatele-psu-jsou-povinni-registrovat-chovy-s-peti-a-vice-fenami/

 

II.Vymývání mozků pokračuje stejně jako před pěti roky

 

 http://tn.nova.cz/clanek/pejskari-pozor-pro-vase-mazlicky-plati-ode-dneska-nove-povinnosti.html?ref=str

Pejskaři, pozor! Pro vaše mazlíčky platí ode dneška nové povinnosti

Novela zákona ale přináší výraznou změnu pro všechny majitele psů. Od 1. ledna 2020 totiž budou muset být všichni psi povinně označeni čipem. "Tato právní úprava by měla být prvním krokem v rámci komplexního řešení problematiky označování a centrální evidence psů v ČR," dodal Semerád.

 

Pejskaři, pozor ! TAK KDO TADY LŽE ???  PAN SEMERÁD NEBO PAN PETR ŠATRÁN ?

 

 Psí_poslání_23.jpgPsí_poslání_23.jpgPsí_poslání_23.jpg

 

 

 


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Trocha historie nikoho nezabije - JE TO STÁLE AKTUÁLNÍ PROBLÉM !

2017-10-29 08:26:06

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT !!! JIŽ UPLYNULO 99 LET OD VZNIKU NAŠÍ REPUBLIKY .........

  V Ostravě 1.7.2013  

Dobrý den pane primátore a zastupitelé města Ostravy .     

Je nejvyšší čas, aby si už konečně všichni "občané" včetně vás a předkladatele OZV č.9/2012 uvědomili. že pes nebyl, není a nikdy nebude věc, ačkoliv zákon či nějaká vyhláška může z neznalosti uvádět něco jiného ! Každý normální člověk to ví, ví to i občan bez základního vzdělání , chce to jen a pouze trochu citu, lásky a lidského porozumění a tomu na rozdíl od některých "lidí" rozumí i psi, kteří mají nejen krev, mozek a srdce, ale i rychle rozeznají, kdo si jejich lásku zaslouží a komu jsou také věrní ! A ma...i, kteří silou moci prosazují čipování psů na základě zákona na ochranu zvířat by si měli uvědomit, že čip RFID není ani stent, ani kardiostimulátor, ale pouze a jen cizí a nežádoucí předmět v těle / krku / živého tvora . Pes ho však vůbec nepotřebuje a nemůže mu nijak pomoci, ale naopak může značně poškodit jeho zdraví, včetně možných nádorových onemocnění ! Pokud si někdo myslí a i jedná opačně, potom  mu v tom zatím nikdo nebrání, pouze lze upozornit, že dle zákona je týrání zvířat trestné. Že město "ohromně" potřebuje čipování psů je stejný blábol a lež jako to, že čipování není pro psa bolestivé, stresující a je bez jakýchkoliv rizik ! A co "ohromně" potřebují občané Ostravy vás dámy a pánové vůbec nezajímá ? Prioritou č.1 v Ostravě by měl být čistý vzduch a lepší životní prostředí, čipy pro psy to zcela jistě nejsou ani nikdy nebudou, tento problém byl uměle vytvořený - kým asi ?- občané to nebyli !        

Co však jde jen těžko pochopit je, že někteří z vás mohou být tak bezohlední, bezcitní a jen pro ukojení ega pár jedinců či pro jejich nějaký prospěch  se mohou propůjčit a svolit k takovým nepochopitelným, nelidským - čipovacím praktikám. Chovatel psa skutečně nejlépe ví, co jeho pes opravdu potřebuje, elektronický čip RFID to zcela určitě není ! Již v lednu t.r. jsem se jednoho nejmenovaného vedoucího pracovníka MMO ptal, zda se nestydí za své vystupování před dvěma občany - seniory, autory petice proti nucenému čipování. Stále ještě doufám, že většiny z vás se ptát na to samé nebudu muset ! V ČR je cca 6200 obcí a měst, kde se čipovat nemusí a ani se nečipuje /a jsou i obce, kde zrušili poplatek za psa/, a tak nevidím nejmenší důvod, proč by se muselo čipovat právě v Ostravě . Nebo si snad myslíte, že jen  zastupitelé v Ostravě mají pravdu a desetitisíce zastupitelů, starostů a primátorů v nečipujících městech a obcích jsou blázni či dementi, za které nás, bránící se Ostravské pejskaře,  mnozí z vás asi považují? Skutečně si myslíte, že zde na Ostravsku stále žijí jen "hloupé lopaty" jako za doby Mamuly a Mátla před rokem 1989 ? Zdá se, že mnozí z vás stále ještě nepochopili, že občané města nejsou vaši poddaní ani vaši zaměstnanci a že vy máte dělat vše pro jejich prospěch a nikoliv ve prospěch nějakých "čip-šmejdů"! Již v prvním dopise z 29.5.2013 jsem psal o nejistém termínu voleb, snad už je teď i Vám jasné, že desetitisíce občanů-pejskařů z Ostravy včetně rodinných příslušníků si vaše postoje budou dobře pamatovat a že to přinejmenším ovlivní jejich hlasování ! Zdůrazňuji, že na otevřený dopis primátorovi  z 29.5. 2013 dosud nepřišla žádná odpověď.    

Odmítání čipování dle mého názoru nelze hodnotit jako přestupek ani jako správní delikt, pouze jako snahu o zabránění možnému trestnému činu. Dovoluji si tímto požadovat po vás jen možnost dobrovolné volby všech občanů Ostravy při čipování psů ! A vyhrožovat dosud bezúhonným občanům 50 000 Kč pokutou za odmítání týrání zvířat, to ať posoudí odborníci na právo, což však v žádném případě není předkladatel  OZV vyhlášky č. 9 / 2012 v Ostravě, která byla vydána 24.10.2012 bez jakékoliv konzultace s odborníky-veterináři i bez konzultace s občany města či se zástupci městských obvodů ! Jde o pokutu svou výší  likvidační, obzvláště k dosud netrestaným občanům a zvlástě k seniorům ! Zda jde o nebezpečné vyhrožování či dokonce útisk či vydírání by rovněž měli posoudit odborníci či spíše státní zástupce, srovnání výše pokut s jinými mediálně známými a skutečnými delikty se samo nabízí, šmejdi a kmotři jsou bohužel i v problematice čipování. Zdá se, že jde o sofistikovaný pokus kriminalizovat slušné občany Ostravy a další pokus o vyhánění občanů z města - zase bude další vlna emigrace ?! Pane primátore a zastupitelé, BUDEME SE BRÁNIT všemi zákonnými prostředky, včetně různých protestů a možná i demonstrací a ty nemusí být jen v Ostravě !    

Stále ještě nabízíme jednání a smír, tato naše snaha je však až dosud   / po více než půl roce / bohužel jednostranná. Stále marně očekáváme na Vaše vyjádření k otevřenému dopisu /e-mailu/ určenému Vám dne 29.5.2013 - žádost o jednání zástupců města se zástupci občanů Ostravy - pejskařů !   Hezký den a vše dobré Vám přeje                                    

  Hadaščok Petr st. - občan Ostravy od 1946 -  spoluautor petice

 

........ /  spoluautor Petice a můj nejlepší kamarád již od 1.5. není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !!!!! /

ČEST JEHO PAMÁTCE !!! 

ZÁKON ZRUŠIT NEMŮŽETE, ZRUŠIT VYHLÁŠKU MŮŽETE - UČIŇTE TAK - ZÁKON POTOM ZRUŠÍ NOVÍ POSLANCI ?!

NELČA_12-201339.JPG


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

....... ANO - I NĚMECKO JE ČLENEM EU A ZDALEKA NE VE VŠECH SPOLKOVÝCH ZEMÍCH JE ČIPOVÁNÍ PSŮ POVINNÉ !!!

2017-10-25 18:48:19

. (https://www.google.cz/alerts?source=alertsmail&hl=cs&gl=CZ&msgid=OTU5MTE1MTcyMDYxNTkyNTU0NQ) čipováni

Kritika českého přeregulovaného systému, který každého jedince neustále sleduje/analyzuje, požaduje spoustu údajů, splnění obrovské hromady povinností, což vede ve svém důsledku k těžkému stresu, celospolečenským problémům a k likvidaci lidskosti. Občané pak přesně proto nemají rádi politiky, kteří jim berou peníze, všechno zakazují, nebo naopak přikazují nesmysly........

A do konca septembra musia byť psy, mačky a fretky začipované.                 /SLOVENSKO 2013- již zrušeno/.

Pýtal som sa veterinára. Čo to má znamenať, aký je dôvod na čipovanie zvierat, odpoveď bola jednoznačná. Niekto si zabezpečil, že bude jediný dodávateľ čipov, zaloboval na "správnom" mieste alebo u tej správnej politickej strane, či politika, či už v EP, alebo u nás a niekto to za pekné peniaze presadil. My by sme mali cez petíciu zariadiť očipovanie politikov, aby ich každý už na diaľku spoznal a dal si nanich pozor. To, čo v ostatnej dobe vykazujú, či už v EP, alebo v republikovom parlamente niekedy rozum zastavuje, či už naozaj z tých € tak zblázneli ...., vôbec nemajú obavu z toho, že sa to razom môže nebezpečne obrátiť aj proti ním. Kde a s kým to vlastne žijeme, keď lobisti a € sú im prednejšie pred vlastnymi občanmi !!!

 

https://budejovice.idnes.cz/cipovani-psu-jizni-cechy-0x1-/budejovice-zpravy.aspx?c=A170717_2339127_budejovice-zpravy_mm1

 

Kočka14.jpg

 

 

KDY BUDOU NA ŘADĚ I KOČKY / MAČKY / ?!

 

https://www.youtube.com/results?search_query=proch%C3%A1zka+m%C4%9Bstem


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Smutné výročí - přesně před 5.ti lety byla schválena a podepsána " čipovací vyhláška " v Ostravě - podepsaní primátor pan ing.KAJNAR PETR a jeho náměstek pan ing.MADEJ DALIBOR!

2017-10-24 15:03:33

.

Míra trpělivosti je po 5.ti letech již naplněna / OZV od 24.10.2012 / !!!

no-comment-250x166.jpg

 TROVAN_!9.jpg

pes_cip_animL1.gif


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

PC je po vyčistění - I takové názory jsou a dokonce je podepsána žena - její názor posuďte sami !!!

2017-10-23 16:43:15

 

Čip - záchrana zvířete

2017-10-17 16:38
Dobrý den,
Vaši petici považuji za pěknou ptákovinu. Díky čipu se mi vrátil zatoulaný pes na Silvestra, vytrhnul se a utekl. Tři dny jsme trnuli hrůzou, ale pak volali z policie, že psa našli a díky čipu identifikovali!!!!

Ne, čip fakt nebolí, klidně bych se nechala čipovat sama. Kdo nemá na poplatek, nemůže mít psa. Je to pakatel oproti kvalitní stravě a veterinárním výdajům.

S pozdravem,
Milada K.......

VÁŽENÁ - OTÁZKA SVĚDOMÍ VÁM NIC NEŘÍKÁ ? 

KYBORG V ČR

HUBÍK3.jpg

SCÉNÁŘ6.png

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Tento PC musí jít do čistírny - ODMLČÍME SE NA NĚJAKOU DOBU ! KOMU ASI TATO PETICE TAK MOC VADÍ ??? !!!

2017-10-17 13:01:17

.

Řekněte prosím o této petici pokud možno co nejvíce lidem. Čím více podpisů tato petice získá, tím více pozornosti získá u médií i rozhodujících orgánů.
 
výročí_7502.png

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

....... ANO , I NĚMECKO JE ČLENEM EU A ZDALEKA NE VE VŠECH SPOLKOVÝCH ZEMÍCH JE ČIPOVÁNÍ PSŮ POVINNÉ !!!

2017-10-16 18:00:59

.

V Německu se úprava liší v jednotlivých spolkových zemích. Povinnost
čipovat všechny psy je stanovena v následujících zemích: Berlín, Dolní Sasko,
Durynsko, Hamburk, Sasko-Anhaltsko. V Braniborsku se tato povinnost týká
pouze tzv. nebezpečných plemen a psů vyšších než 40 cm v kohoutku anebo
s váhou vyšší než 20 kg.
V dalších zemích je povinnost čipování stanovena pro nebezpečné psy
(bojová plemena): Brémy, Hesensko, Meklenbursko
-Přední Pomořansko,Porýní- Falc, Sársko, Severní Porýní-Vestfálsko, Šlesvicko
-Holštýnsko.
Pouze ve třech spolkových zemích není povinnost čipování stanovena
(Bádensko-Württembersko, Bavorsko, Sasko).

krqAkPueBlqhcqXrJMultkeQHtKoz9zVK5StBxcpM6yMsUYnuJFbn21Adwr5TAMWtFiPIiI.jpg


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

T G M - náš první prezident

2017-10-15 21:13:59

drooker.png

RFID2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Šebelík


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Čip má jen každý desátý pes. Po majitelích pátrají útulky i přes sociální sítě

2017-10-11 19:20:04

.

Spolek Dočasky.cz z Lanžhota prosazoval povinné čipování psů.Čip má jen každý desátý pes. Po majitelích pátrají útulky i přes sociální sítě
Zdroj: http://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/cip-ma-jen-kazdy-desaty-pes-po-majitelich-patraji-utulky-i-pres-socialni-site-20171011.html

Za tři roky má být podle novely veterinárního zákona povinné čipování , .......
 
 
(PNG_obrázek,_133 × 90_bodů)6.png1mikročip_(zamyslenie)4.jpg
 
 

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - OstravaSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook