Ať Stojí! Chceme porodní domy a centra v ČR

PŘEJEME SI ZAVEDENÍ PORODNÍCH DOMŮ A CENTER ČR

Přejeme si skutečnou možnost volby u porodu. Volbu, kde a jak své děti porodíme. V současnosti je možné v ČR rodit pouze v nemocnici v péči lékařů. Jiný typ zdravotní péče není možný.

Zdravé ženy potřebují podpořit zdravý fyziologický průběh těhotenství a porodu. Péči, která podporuje zdraví a fyziologii poskytují porodní asistentky. O ženy se starají kontinuálně od počátku těhotenství po konec šestinedělí.

Kontinuální péče porodních asistentek zvyšuje pravděpodobnost bezproblémového porodu, zdravého začátku života pro dítě a pozitivní zkušenosti porodu pro matku.

Vhodným místem pro tento typ péče jsou porodní domy a centra

Porodní domy a centra vykazují stejně kvalitní zdravotní výsledky u dětí jako lékařská péče v porodnici a významně lepší zdravotní výsledky u žen (méně císařských řezů, měně porodních poranění a nutnosti následné péče, vysokou spokojenost). 

Proč chceme porodní domy a centra:

Zdraví - Porodní domy a centra vykazují stejně kvalitní zdravotní výsledky u dětí jako porodnice a významně lepší zdravotní výsledky u žen (méně císařských řezů, měně porodních poranění a nutnosti následné péče, vysokou spokojenost).

Bezpečí - Porod probíhá s podporou odborných zdravotníků - porodních asistentek. Pokud se objeví komplikace, porodní asistentky úzce spolupracují s týmem lékařů a dalších zdravotníků v nemocnici a předávají ženu do jejich péče.

Svobodu - V porodním domě jsou respektována přání a rozhodnutí ženy a její rodiny. Porodu je ponechán potřebný čas a prostor. Ženy rodí vlastním tempem, s volností pohybu a v poloze, kterou si zvolí.

Pozitivní zkušenost pro rodinu - Žena může během celé péče v těhotenství i při porodu být doprovázena svými blízkými, partnerem, dětmi či dalšími osobami, které si vybere. Počet doprovázejících osob se neomezuje.

Proto požadujeme po vládě a Ministerstvu zdravotnictví tyto kroky: 

1. Plnohodnotné zavedení péče porodních asistentek do systému péče o těhotné a rodičky. Možnost vést porodní domy a poskytovat v nich péči. 

2. Umožnění vzniku porodních domů a center. Podpoření pilotního projektu porodního domu. 

3. Zavedení standardů pro normální porod, monitoring kvality péče a zveřejňování dat

4. Respektování práva rodiček na svobodný a informovaný souhlas a respektování přání rodiček ohledně porodu

 

PŘEJETE SI TAKÉ MOŽNOST KVALITNÍ A BEZPEČNÉ PÉČE U PORODU?

PŘEJETE SI POROD V RESPEKTU, BEZPEČÍ A ZDRAVÍ? 

PROSÍME PODEPIŠTĚ PETICI!


Marie Rumlenová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Pokud chcete podepsat tuto petici, kterou vytvořil(a) Marie Rumlenová, vyplňte formulář níže. Autor petice uvidí všechny informace, které zadáte do tohoto formuláře.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook