Chci Zdislavu!

My níže podepsaní prostřednictvím této petice žádáme, aby byla na Dominikánském náměstí v Brně umístěna socha Zdislavy z Lemberka. Myslíme si, že jakožto krásná žena a vyznamná osobnost naší historie by se její socha v blízkosti Dominikány zbudovaného kostela Sv. Michala, který stoji na původním románském chrámu, kde měla dle tradice svatbu, krásně vyjímala.

Přestože byla šlechtického stavu, žila prostým životem jako terciářka Dominikánů a zasvětila jej rodině, pomoci chudým a nemocným lidem. A i přesto, že zemřela v pouhých třiatřiceti letech, dokazala vykonat mnoho dobrého, mimo jiné založila množství klášterů a špitálů. Jako patronka rodin nám však jde příkladem především nesmírnou svatostí všedního života, který v jeho každodennosti prožívala s ohromnou radostí a zároveň velmi hluboce duchovně.

Umístěním její sochy na Dominikánské náměstí by zároveň byla vyslyšena poptávka po soše ženy, která na území našeho města stále chybí a zároveň by vhodně ozdobila místo před radnicí kde se uzavírají občanské sňatky.


Mgr. Jan Špilar a Gita Špilarová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Mgr. Jan Špilar a Gita Špilarová, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook