Podpora rehabilitace starého židovského hřbitova v Prostějově

Jsme občané České Republiky, žijeme v zemi, která je naším domovem a byla i domovem našich předků. Naše generace je první, která může vetšinu života prožít ve znovu nabyté svobodě.  Tato země, politici i my sami se často rádi oháníme tím, že navazujeme na tradici demokratického prostoru uprostřed neklidné Evropy. Že co se demokracie a svobody týká, jsme žáky a následovníky Masaryka. Jak tehdy vypadalo Československo? Bylo svobodným státem kde po svém boku žili Češi, Slováci, Židé, Němci, Rusíni a jiní. Stát své menšiny toleroval a chránil. Nikdo asi už nikdy přesně nespočítá, kolik českých legionářů byli Židé a kolik židů a jiných menšin položilo život za jak rádi říkáme naši“ vlast. 

Právě tuto oběť si lidé připomínají pomocí vzpomínek. Putováním zpět historií, vlastní rodinnou i sdílenou národní. K tomu aby paměť národa nedegenerovala slouží spoustu institucí, spolků i jednotlivců, kteří se postavili čelem ke své občanské povinosti a není jim lhostejná budoucnost naší země. Protože národ, který zapomněl svoji minulost je odsouzen ji prožít znovu. 

K těm, kteří se nebáli vzít odpovědnost do svých rukou patří i Federace židovských obcí v ČR, která se rozhodla za pomoci nadace Kolel Damesek Eliezer zahájit projekt rehabilitace židovského hřbitova v Prostějově. Tento projekt se však stal terčen mediálních útoků a prostředkem pro zviditelnění se některých politiků, zacházejících k populismu a překrucování faktů. Dokonce v Prostějově vznikla i petice proti záměru rehabilitace tohoto pietního místa. Tu podepsalo několik tisícovek našich spoluobčanů. Jsme svědky toho, jak se zbytečná xenofobie, nenávist a lidká hloupost přelívá z diskuzí na intenetu do reálného světa. Na ulice po kterých chodíme.  

My níže podepsaní vyslovujeme podporu Federaci židovských obcí ČR, nadaci Kolel Damesek Eliezer a ostatním, kteří se ocitli v této nezáviděníhodné situaci. Naše podpora je také díkem za práci kterou jste již pro Českou republiku a její obyvatele vykonali. 

Děkujeme a jsme s vámi

 

více informací najdete na: http://prostejov.zidovskyhrbitov.cz/


Jakub Stacke    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Pokud chcete podepsat tuto petici, kterou vytvořil(a) Jakub Stacke, vyplňte formulář níže. Autor petice uvidí všechny informace, které zadáte do tohoto formuláře.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook