Jsme proti novele branného zákona

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Jsme proti novele branného zákona


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-06-17 10:23

"Samozřejmě bychom tím zvýšili i jejich fyzickou zdatnost", říká pan Okamura. Není lepší dát peníze na sport a tělovýchovu, než na válečné účely. Ať si mladí zvyšují fyzickou zdatnost raději sportem, než na vojně.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2014-06-17 10:33


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2014-06-17 11:24


mch

#4

2014-06-17 15:46

Tak zvýšení tělesné zdatnosti by se hodilo, ale sem líný :D A na vojnu nechci!! P.S. Je mi 15, takže by mě to mohlo chytnout :D
Eliška

#5

2014-06-22 16:44

Jasně, odvedou mi chlapa a co si pak doma počnu sama s dětma? Nikdy nebudu mít tak vysokej plat, abych mohla platit nájem a ještě živit sebe i děti, byť jenom po 3 měsíce (nebo víc, když už vláda ČR bude chtít mermomocí do války). To si strčte někam!

Nepřihlášený uživatel

#6

2014-06-25 07:45

Predsa nemôžu všetkých popravit za vlastizradu, či hej? ;-)

Nepřihlášený uživatel

#7

2014-06-25 14:29

super řešení k vojně
Anonym

#8

2014-06-28 21:31

Dalo by se na to koukat i z hlediska omezování svobody. Pokud chlap bude chtít jít byť jen k záložákum tak tam půjde dobrovolně. Je mi 20 let, jsem celkem v dobré fyzické kondici ale nepodporuju tuhle věc. Důvodu je hodně. Za prví mám těsné po škole a myslim si že teť mohu celkem zapracovat na své budocnosti. Za druhé mám tu ženu, a své zájmy. ZA třetí kdyby nás někdo chtěl napadnout, tak se neptá a udělá to. Tady byla platná jen profesionální armáda, nikoliv záložáci. Navíc kdyby byla válka šel bych bojovat za mou rodinu a mé přátele, Né za tuhle zemi... né v dnešní podobě a za téhle vlády. Nebudu bojovat za pár mocných...

Nepřihlášený uživatel

#9

2014-07-02 12:17

pokud bude pan Okamura cvicny cil, hlasim se hned
Emercial

#10

2014-07-05 22:26

Já nevím co říct.
Měl jsem za to, že jsme svobodná, moderní země. Spíš to vypadá, jakoby se ČR vracela v čase do dob, ve kterých teda žít nechci.
Kdo za mě během těch tří měsíců bude platit moje splátky a závazky ?
A co moje bydlení, zaměstnání ? Počká mi šéf 3 měsíce, než se vrátím ?
Nepočká ! Vezme si náhradu a v zaměstnání se mi definitivně zavřou dveře.
Mě to celé přijde, jak z nějakého špatného filmu.
Miki Dačickej

#11 Hejt

2014-07-09 11:27

Hále, Viki, dokud budeš mazat kritický komentáře, daleko nedojdeš.
dandyguy

#12

2014-07-16 16:58

Lidi, mě to přijde docela nefer. Příští rok budu maturovat a chystam se na vejsku. A ted ňaci pupkatej paprdove z parlamentu chce zkazit.
lovely doll

#13

2014-07-16 17:07

a kdyby to udelali, tak univerzity a vysoke skoly byly jenom pro invalide a fyzicky nezdrave. A navic neni ceska republika zadluzena? Kde budou vzit prachy na vycvik a ubytovani pro desitky tisic lidi?
dandyguy

#14

2014-07-16 17:37

Lidi, mě to přijde docela nefer. Příští rok budu maturovat a chystam se na vejsku. A ted ňaci pupkatej paprdove z parlamentu chce zkazit.

Nepřihlášený uživatel

#15 Re: Hejt

2014-07-16 20:05

#11: Miki Dačickej - Hejt

Nebyly kritické. Dva lidé se hádali a myslím, že se můžou jít hádat jinam.


Nepřihlášený uživatel

#16

2014-08-06 14:57

už vidím, jak slečinka Zemanová bude dělat vojenské výcviky a spát pod širákem.

 


Nepřihlášený uživatel

#17

2014-08-09 15:24

kdyby byla válka tak Češi jsou jen krmivo pro kanóny zatímco se Němci vyzbrojí.
Joji Pisecký

#18 Nedám ani jednu dceru

2014-08-15 08:56

já jim na to s..u

Bílá puma

#19

2014-08-15 11:24

Já mám dva syny ve věku 15 a 18 let.Kdydy je oba odvedli si dost dobře nedovedu představit.

Když už,tak je lepší bojovat ZA něco,než PROTI něčemu.Takže já jsem za profesionální armádu-ať jsou v ní jen takoví,kteří v ní být chtějí.A verbovat tam někoho násilím,je podle mně kontraproduktivní.

V dnešní době se ani nebojuje se zbraní v ruce-to je poněkud zastaralý způsub boje.Dnes jsou mnohem sofistikovanější způsoby boje.Naše malá zemička je stejně v případě nějakého ohrožení závislá na vojenské pomoci ostatních zemí,sami bychom moc nezmohli.

Navíc našim politikům nejspíš unikl fakt,že jsme členem NATO,a jako takový člen máme smlouvu ,že při ohrožení naší země máme nárok na vojenskou pomoc.

Naši profesionální vojáci taky pomáhají NATO při zahraničních misiích, nebo ne? 

Neználek

#20 Blízká se na lepší časy?

2014-08-16 11:55

Doufám, že se celá novela branného zákona nedělá jen proto, aby se do některého odstavce ukrylo, že jsme nakonec povinni nastoupit i v zájmu Evropské unie do sousedícího EU státu a např. bojovat proti bouřícím se zemědělcům v Řecku, kteří "bezdůvodně" podlamují celou ekonomiku EU nebo tak podobně. Nakonec se totiž můžeme ocitnout se zbraní v ruce proti stejným lidem jako my sami a bojovat v zájmu některé nadnárodní korporace v US pro udržení jejich už tak dost zkrvaveného dolaru. Historie ukazuje, že to s běžnými lidmi nikdo a nikdy nemyslel dobře a upřímně.

Je někde pro běžný lid novela k dispozici nebo se musíme spolehnout na ty "připodělaný" nebo neupřímný politiky, který tupě u nás i v europarlamentu hlasují ve vlastním nebo cizím zájmu?


Nepřihlášený uživatel

#21

2014-08-17 13:38

Je dobré si pozorně přečíst předkládanou novelu, protože je velmi záludná. Myslím, že profeisonální armáda postačuje.

Nepřihlášený uživatel

#22

2014-08-17 23:18

"Ten, kdo obětuje svobodu za bezpečí, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečí." -- Benjamin Franklin

Nepřihlášený uživatel

#23

2014-08-18 12:08

V životě už nemůžeme dopustit, aby naši muži a synové museli bojovat v nesmyslných a zbytečných válkách..

Nepřihlášený uživatel

#24

2014-08-20 10:33

je to legrace si pročítat zdejší příspěvky......myslim že vám všem by takový výcvik jenom prospěl :-)

p. I. J. V.

#25 :-)

2014-08-22 11:50

Díval bych se na to z toho lepšího hlediska. Pokud by doopravdy došlo k povolání branců podle starého zákona, tudíž při mobilizaci z důvodu reálného ohrožení ČR, byli by stejně povoláni stejní lidé jako podle nového zákona. Rozdíl by byl v tom, že podle starého zákona by bylo zatraceně málo času na výcvik, proběhl by jen nějakou zkrácenou formou a hurá do boje... životnost takhle vycvičených lidí se limitně blíží nule. Nový zákon by umožňoval provést kvalitnější výcvik, ikdyž by k samotnému nasazení nemuselo dojít. Osobně bych strávil tři měsíce někde ve výcviku a pak třeba věděl, kterým koncem puška střílí, něco uměl a třeba i přežil, než si pohodlně ležet doma, někde to klekne, dostanu maskáče, mašinkvér, týdení instruktáž a hurá... je ze mě žrádlo pro kulomet :D

Co se týče náhrady pro zaměstnané, tak to určitě bude jako dnes u aktivních záloh... dostávají náhradu platu.