Zákaz norování

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zákaz norování

liška

#151 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-19 20:28

#147: - Re: Re: Re: Re:  

 lola je jediná, která o myslivosti ví vše a taky zná všechny myslivce. Má sice trochu nižší vzdělání, ale jinak je bezkonkurenčně nejchytřejší. A má velice slušné komentáře. Je vidět, že má opravdu úroveň.  ( Nenechte se od ní vyprovokovat, je to tup, který se jen potřebuje hádat. IQ tykve.)

liška

#152 Re:

2015-04-19 20:35

#140: -  

 0,82 kg masa denně? To jste se trochu spletl. Liška není bernardýn. Liška spotřebuje 15 až 20 myší denně. Například jedna slepice vydá za asi 50 myší. Dál chytá žáby, ještěrky, ryby, ptáky ( včetně vodních druhů), srnčata do 2 měsíců věku, bažanty..... ale i žížaly,brouky, housenky, plže a mršiny. koloucha jen výjmečně. Je na ní moc velký.


Nepřihlášený uživatel

#153 Re: Re: žalovníčci

2015-04-19 20:41

#148: - Re: žalovníčci 

 Já se tu ale bavím o norování které chcete zakázat... na zkouškách konkrétně mě zajímá. Já nejsem žádnej vrahoun... naopak jsem vždy byl velký zastánce ochrany zvěře a živých bytostí. Jsem i u greenpeace. Jen nechápu, jak kvůli pár exemplářům (s prominutím debilům), chcete vzít práci slušným lidem, kteří té přirodě OPRAVDU pomáhají. Raněným zvířatům, krmí je v zimě kdy nemají co jíst, starají se... vy taky všechno vidíte jen z jedné strany. Ve všem jsou zlí lidé. Ve školách, ve vládě, v myslivosti, ve sportech, v nemocnicích.... češi obzvlášť. Jeden něco udělá a hned se to chce zakazovat. Téměř celá má rodina jsou myslivci... nebaví se vražděním, psi jsou perfektně vycvičení na nalezení raněné zvěře a podobně. Zas taky neházejte všechny do jednoho pytle. Já jdu v létě se svým border teriérem na nornické zkoušky... po sté opakuji BEZKONTAKTNÍ NOROVÁNÍ... kdy se pes lišky ani nedotkne. Je to náhrady za případné přemnožení krys, které je třeba vyhnat z nor. Myslivci se snaží udělat to... co pokazili například v Austrálii, kde je vše přemnožené a vraždí se to navzájem. Pokud z historie vím, tak spoustu druhů vyhynulo... protože se prostě pozabíjí kvůli nerovnováze. Tu se tam ti správní myslivci snaží nastavit. Ale to nás sakra učili už na základce. Hajnej i myslivci pomáhají lesům. To že je tu pár pitomců co toho zneižívají... kde nejsou?! jen nechápu, proč zakazujete tak bezpečnou zkoušku jako norování. Spoustu lidí přijde o práci, o peníze a podobně. Vždy jsem měl raději zvířata než lidi, jsem jimi obklopen... ale vím kde jsou hranice. 


Nepřihlášený uživatel

#154 k

2015-04-19 20:47

#153: - Re: Re: žalovníčci 

 když byste byla třeba učitelka ve školce... a nějaká paní někde ubližoval dětem a lidi by vystavili petici, aby zavřeli školky, odsoudili všechny učitelky a kdo ví co. Taky byste se vztekali. Kvůli pár z milionu suďme všechny... ovšem. 


Nepřihlášený uživatel

#155

2015-04-19 20:55

Nemůžu souhlasit s utrpením a smrtí bezbranných zvířat, a to v rámci pobavení lidí. Ani se mi nechce psát o nich jako o lidech, ale spíše o zrůdách. Promiňte, ale tak to cítím.
liška

#156 Re: Re: Re: žalovníčci

2015-04-19 21:01

#153: - Re: Re: žalovníčci 

 Chci věřit, že patříte k těm slušným, ale přesto s vámi nemůžu souhlasit, že bezkontaktní norování je pro lišku bez potíží. V první řadě se musí sehnat lišče do nory, takže mámu zabít. Pak sebrat vyděšená liščata a připravit je na norování. To vážně věříte, že ta liška je v umělé noře v pohodě? Píšete že máte raději zvířata než lidi. Zkuste si prosím představit, jak jim asi je. Jak je těm mláďatům, které vidí co myslivci udělali mámě a teď jsou na řadě ony. Mají stejné myšlení jako lidi, stejně se radují, bojí, milují a nenávidí. Cítí stejně bolest. Ptám se vás, je to vážně nutné? Vždyť se pořád píše, že vysoká je přemnožená a liška ji loví, tak v čem je problém? Stejně jako vlci, které jsme tu vyhubili loví divočáky.  

liška

#157 Re: Re: Re: žalovníčci

2015-04-19 21:10

#153: - Re: Re: žalovníčci 

 A ještě jedna věc. Vyhánět krysy, kdyby se přemnožily? Krysu přece loví liška . To si dost odporuje. A vyhynutí druhů způsobil člověk svým neustálým zasahováním do přírody.


Nepřihlášený uživatel

#158

2015-04-19 21:41

Myslel jsem, že už je to dávno zrušené! Vždyť je to evidentní týrání zvířat!

Nepřihlášený uživatel

#159

2015-04-19 22:17

Protože norování na živé zvířata je svinstvo.Prokurátora na ně!

Nepřihlášený uživatel

#160

2015-04-19 23:15

Myslivci nejsou milovníky zvířat a přírody po shlédnutí fotek a videí na fb a skupin jsou to hnusný vrahové bez kouska citu

Nepřihlášený uživatel

#161

2015-04-20 06:35

Příroda se reguluje sama, nepotřebuje tzv.myslivce, kteří se navíc chlubí na FB jak trhají jejich psi malá liščata a nebo učí své psy norovat na kočkách....!!!!

Nepřihlášený uživatel

#162 Re:

2015-04-20 11:02

#112: jarda -  

 Myslivci mají srdce k přírodě a lišky nazvete zrzavými sviněmi. Si asi buď nevidíte do huby anebo máte poněkud pokroucený vztah k té přírodě. Kdyby srnčího bylo tolik, jako lišek, tak to myslivci ani neceknou co? Všichni by měli narvaný mrazáky a plný pupky. Dnu na vás.


Nepřihlášený uživatel

#163

2015-04-20 11:08

ja sem mel za to, ze myslivci maji byt lidi, kteri maji radi zvirata a prirodu, ale zachazet se zviraty jako s predmety a jeste se tim bavit je hnus. Pouzivat mladata cehokoliv jako navnadu pro psy je dost zvrhle, jeste kdyz pulka myslivcu je banda podnapilych pupkacu.

lola

#164 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-20 12:18

#151: liška - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ano jediná která tomu rozumí ;)

zrušitmyslivce

#165 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-20 12:36

#126: - Re: Re: Re: Re:  

 Klidně. Ale to spolu vůbec nesouvisí. Teď tady řešíme sadistický bouchaly.

zrušitmyslivce

#166 Re:

2015-04-20 13:06

#112: jarda -  

  Vypatlaný zelený mozky se slámou v botách, zatím jediný kdo se přemnožil jste vy. Na jednu lišku připadá několik buranů s bouchačkou. A když se vám zdá, že je tady má,lo zajíců, tak proč je stále masivně střílíte? A bažanti sem nepatří, takže není důvod kvůli nim likvidovat původní druh. Kromě toho, ještě nikdo nikde neprokázal, že za jejich úbytek mohou lišky ani jakýkoliv jiný původní predátor. To jsou jen myslivecký a buranský hospodský řeči.


Nepřihlášený uživatel

#167 Re:

2015-04-20 13:11

#6: -  

 né, celej život jsem vyrůstal na vesnici, takže fakt nejsem z paneláku
a právě proto, že jsem z vesnice tak vim, jaký jsou myslivci hovada- před honem v hospodě, sundaj co se hejbe, kočka, pes, člověk- je to jedno, po honu jsou zas v hospodě a nad ránem nedokážou dojít domů a je po nich v celý vesnici nablito
a tomuhle dali zbroják a licenci 

zrušitmyslivce

#168 Re: stavy zvere a liska

2015-04-20 13:11

#115: Veronika - stavy zvere a liska 

 Můžete mi vysvětlit, který dravec se přemnožil? A jak vůbec může biologicky k jeho přemnožení dojít? Když jeho údajná kořist ubývá? A že je to "díky" "nestřílení"?

Jinak ale souhlasím. Hlavním viníkem je člověk. A ještě bych dodal- kapitalismus. Ten je třeba zabít.

zrušitmyslivce

#169 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-20 13:27

#144: lola - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Myslivci mají silně zkreslenou představu o tom, co je to příroda. Podle nich do přírody patří pouze užitková býložravá zvěř. Všechno ostatní tam nemá co dělat a musí to zlikvidovat. Myslivci v žádném případě nemilují přírodu jako celek. A jen nějaké její vybrané části nelze nazývat přírodou.

zrušitmyslivce

#170 Re: Re: Re: Re:

2015-04-20 13:34

#133: lola - Re: Re: Re:  

 Všichni! Právnicky možná ne, ale eticky ano. Že si mimo jiné myslivci a rybáři prosadili výjimky v zákonech o ochraně zvířat a přírody, to nic nemění na tom, co se fyzicky děje.

zrušitmyslivce

#171 Re:

2015-04-20 14:16

#140: -  

 A vy nežerete maso? Nejdřív je přestaňte střílet vy.


Nepřihlášený uživatel

#172 Re: Re: Re: Re: žalovníčci

2015-04-20 14:50

#157: liška - Re: Re: Re: žalovníčci 

 Představujete si to jako Hurvínek válku... norování neslouží pouze k tomu, aby se pustil pes do nory a tam usmrtil zvíře (víceméně jakékoliv), slouží i k tomu jej vyhnat. Vyhynutí druhů je dnes v drtivé většině zapříčiněno člověkem, ale koneckonců se jedná o běžný jev, který čas od času nastane, že?

Pointa ovšem zůstává, že taky trochu protiřečící vynášet život lišky do výšin jenom proto, že je tak krásně rezatá, má roztomilý čumáček a vypadá trochu jako pes (nemůžu se toho dojmu zbavit kvůli většině příspěvků tady). Je úplně stejné sobecké hájit osobní sympatie všeobecným zájmem, když to ani není pravda. 
Jisté mezery v potravní pyramidě přejdu.

A jak už tu bylo zmíněno, NORMÁLNÍ myslivci, které by to poškodilo nejvíc, nijak zvířatům neubližují. A ti hajzlové to stejně nepřestanou dělat ;) co se v lese stane, v lese i zůstane... 


Nepřihlášený uživatel

#173

2015-04-20 15:29

Za tuto petici jsem ráda nechápu smysl zabíjení lišta a norovaní. Je to nehumánní a za mě je to zbytečné a drastické.

Nepřihlášený uživatel

#174 Re: Re: Re: Re: Re: žalovníčci

2015-04-20 16:59

#172: - Re: Re: Re: Re: žalovníčci 

 A až vystresované zvíře z nory vyženete? Myslím, že většina lidí tady si dokáže představit, co norování obnáší. Vy si to jen nehodláte připustit. Nemluvte tady jak máte raději zvířata než lidi, protože pokud by tomu tak bylo v životě byste nedokázal na zvíře vystřelit o norování ani nemluvě. Myslivci zkrátka mají jinou představu o lásce ke zvířatům než ostatní. Lidi, kteří skutečné milují zvířata jsou vegany, ne myslivci. 

A myslivci snad nevynášejí životy ostatních zvířat nad liščí? 'Musíme regulovat lišky, aby nelovily zajíce a koroptve, které jsme dřív téměř vyhubili'. Lišky se přitom neživí jen tímto, jak tu už bylo řečeno. Já považuji životy všech zvířat za stejně důležité, ale je rozdíl mezi potravním řetězcem a střelou od myslivce. Asi uhádnete, co považuju za správné.

Pokud ti "normální myslivci" neubližují zvířatům, tak nenorují a tím pádem by je přece zákaz norování nijak neovlivnil. Ovšem vy máte očividně hodně pokřivené představy o tom, co je ubližování zvířatům. Možná, že ti sadističtí hajzlové by liščata zabíjeli dál, ale pár tučných pokut by jim to možná trochu osladilo..

Svatý Hubert

#175 Výsměch :-D

2015-04-20 17:17

Jste chudáci a ubožáci. To co funguje stovky a stovky let nezrušíte! Pište si petic kolik chcete, ale je vám to zcela na hovno. Můžete si s tím vytřít leda tak prdel. Vlastně nemůžete :-D

 

Raději začněte používat ty vaše brokolicové mozky!

Lovu zdar