PETICE ZA ZACHOVÁNÍ KELTSKÉHO SKANZENU ISARNO


Nepřihlášený uživatel

#1

2011-10-07 18:06

nelze jen tak zbourat deset let dobrovolně vynaložené práce...
Radek

#2

2011-10-07 18:10

Napsat komentář...Kdyby mi to šlo,také podepíši.

Nepřihlášený uživatel

#3

2011-10-07 18:38

Ráda bych,aby Isarno zůstalo.Nevím,z jakého důvodu,by se mělo bourat,vždyť je to nádherný skanzen!!!

Nepřihlášený uživatel

#4

2011-10-07 18:43

Dobrá věc se nemá likvidovat, zvláště, když se jedná o historii(a nebo o ochranu zdraví). Jak se říká: stodolu umí zbourat každý vůl, ale postavit ji umí jen dobrý tesař.

Nepřihlášený uživatel

#5

2011-10-07 19:03

Udělám cokoliv aby se to podařilo,Isarno mi moc chybí a ne jen Isarno,ale i ti lidé,s kterýma jsem se tam potkávala.Chybí mi ta krásná krajina,budovy,kde se Isarno nachází.Držím moc pěstičky

Nepřihlášený uživatel

#6

2011-10-07 21:24

A zvlášť když už tam nekdo nechal nějaky ten svůj kus života

Nepřihlášený uživatel

#7

2011-10-07 21:28

Bylo tam moc krásně a když tam človek přijel a byl tam nějakou dobu tak si tam aj krásně odpočal přestal myslet na nějake problemy vypnul a jen se kochal zviřatama a okolim ať to tak dal zůstane dtžím pěsti keltska usedlost isarno by by melo zůstat a nebourat se
zouharovay

#8

2011-10-07 21:48

Tož já taky přidám pár písmenek....Proč se musí likvidovat věci,které stály spousty lidí moře práce a starostí...dnešní doba si opravdu neváží tradic...takže jsem to podepsala...a budu držet pěsti,aby se zachovala alespoň tato :)
M

#9

2011-10-07 22:51

Prožila jsem tam tři krasné roky života,potkala jsem tam užasný lidičky! Neberte lidem,jejich krasný roky,i když pro někoho roky dřiny!Jsem pro zachování tradic!!

Nepřihlášený uživatel

#10

2011-10-07 23:33

Do Isarna jsme jezdili každý rok s dětmi, ale i s přáteli za zábavou, pobavením, ale hlavně poučením o životě našich předků. Místo je dobře situováno, blízko města, ale přesto klidné. Rádi se připojujeme k této petici, bylo by velmi špatné rozhodnutí, Isarno zrušit. Hlasuji rozhodně pro zachování tohoto keltského města.

Nepřihlášený uživatel

#11

2011-10-08 08:55

Isarno je místo, kam se vždy budu rád vracet,třebaže jsem až ze západních Čech. Je to moc krásné místo.

Nepřihlášený uživatel

#12

2011-10-08 18:28

Něco zbourat je strašně až trapně jednoduché.....proto nebourejte a dohodněte se!....ať žijou Keltové v nás!

Nepřihlášený uživatel

#13

2011-10-08 19:52

Samozdřejmě souhlasím se záchranou Isarmu,měli jsme tam srazík a mooooooooc se nám tam líbilo.Byla bych tomu moc ráda,a předem děkuji.L.Kyselá

Nepřihlášený uživatel

#14

2011-10-09 18:18

Skanzenů v ČR není mnoho. Místo toho aby se podporovali např: státními dotacemi tak se radši počká až bude majitel v krizi a pak mu to seberou.(viz. kino Skala v Brně)

Nepřihlášený uživatel

#15

2011-10-09 22:20

toto je snad už bez komentáře....

Nepřihlášený uživatel

#16

2011-10-09 22:32

Zbourat něco, co tolik lidí miluje, kam se vždy rádi podíváme, na takovém pěkném místě... Prostě blbost. Čí to je nápad?

Nepřihlášený uživatel

#17

2011-10-10 14:24

V poslední době se děje po světě dost násilí. Zničí někdo obchodní centrum? Zničí někdo kanceláře vysokých úředníků? Ne... všechno odnesou malé společnosti, školy... a teď i kulturní centra a skanzeny. Má cenu ničit krásnou věc jen kvůli byrokracii? To poslední, co je na světě ještě dobré, je kulturní bohatství a za něj je třeba bojovat. Pokud ne, nemá cenu už nic...

Nepřihlášený uživatel

#18

2011-10-11 18:50

nesouhlasím ze zrušením
Pavel Hromek,letovice

#19

2011-10-12 01:34

Velká škoda pro Letovice,pokud bude Keltské městečko zrušeno

Nepřihlášený uživatel

#20 Marie N.

2011-10-12 10:54

Keltská osada Letovice je pro mě tak jedinečným místem, že jsem si ji se svým manželem zvolila jako místo konaní naší svatby, která se zde uskutečnila 4.9.2010. Celá tato akce byla výborně připravena, stejně jako řada dalších akcí, kterých jsme se zde opakovaně účastnila. Keltská kultura je kus naší historie, mnozí z nás jsou potomci keltů, neměly by tudíž být tyto kořeny ničeny. Existují i jiné způsoby řešení problémů, než je demolice.
Pavel Hromek,Letovice

#21

2011-10-12 14:40

Při budování Isarna-Keltského městečka vykonali fandové mnoho práce zdarma.Dělali to s radostí přiblížit návštěvníkům Letovic život Keltů.Jezdily sem i školní výlety a hodně návštěvníků tohle místo navštívilo.Nezapomenutelné bylo "pálení čarodejnic" s vystoupením skupin irské hudby s výukou tanců a různé jiné akce-např.středověké bitvy.Holt v dnešní době jsou many na prvním místě a vinou nepochopení městského zastupitelstva vznikly tyhle problémy.Snad vše dopadne dobře,osobně se samozřejmě zapojím za zachování tohohle skanzenu.

Nepřihlášený uživatel

#22 jejda

2011-10-13 01:51

ŽÁDOST OPŘEVOD PRÁV K PRONÁJMU POZEMKU
Dobrý den. Tímto žádám o převod práv k pozemku číslo 350 a 351 ulice Česká Zemník na kterých se nachází Keltský skanzen Isarno a budovy k němu náležících.
V březnu roku 2010 jsem podával žádost o přepsání smluv s městem o pozemku číslo 350 a 351 ulice Česká Zemník na kterých se nachází Keltský skanzen Isarno a budovy k němu náležících. Z užívacích práv z pani Simony Hruškové na pana Aleše Olesova, který zastupoval Isarno již od roku 1999.
Pan Aleš Olesov od počátku projektu měl a má podpisová a zastupovací práva za Keltský skanzen Isarno.
Touto žádostí nemám v zájmu ukončit podnikatelský záměr, který přispívá na rozvoj kultury a cestovního ruchu města Letovic. Do výběrového řízení jsem se nehlásil z důvodu nevypovězení nájemní smlouvy (pouze se jednalo o přepsání páv na spolutvůrce projektu).
Majetkové vyřešení: Po předchozí domluvě mezi paní Simonou Hruškovou a mnou (Alešem Olesovem) došlo k této dohodě: V okamžiku přepisu smlouvy o pronájmu pozemku uzavřené mezi městem Letovice a paní Simony Hruškové na mne, bude neprodleně proveden i převod veškerého stávajícího majetku na tomto pozemku na mou osobu.
Doposud jsme vybudovali: V tomto velkolepém projektu Keltský skanzen Isarno, který je v této době 2. nedoporučovanější skanzen na území České republiky v tomto období. Je doporučován v Česku i anglické odborné literatuře. Skanzen Isarno je doporučován především odborníky z archeologie na dobu Halštatské (doba bronzu) a především Laténského (mladší doba železa), kteří se k tomuto projektu vyjádřili velmi kladným způsobem, jako „ke skanzenu experimentální archeologie“.
Konkurence: Na 1. místě je doporučován Velehrad skanzen Modrá (Velká Morava). Který byl podporován evropskou unii a městem Modrá ve výši cca 28milionů.
Nechci zaštiťovat projekt pouze svou soukromou osobou, ale možností založení občanského sdružením.
Příloha podnikatelský záměr je identický s původním z roku 2000 která probíhá doposud, s některými obměnami z nedostatku finančních prostředku.
Po neopětovném neodpovězení na žádost o převodu, žádám o stručné a jasné vysvětlení.


Děkuji za odpověď, pan Aleš Olesov.
Dne 16.3.2011

Nepřihlášený uživatel

#23 Koon

2011-10-13 01:56

Velehrad skanzen na Modrá (slované), je o deset mega více, takže niní za 38 milionů, ach vy snílkové

Nepřihlášený uživatel

#24

2011-10-13 08:47

originální keltské městečko.Plně doufám,že bude zachováno a brzy v provozu.
Pavel Hromek,Letovice

#25

2011-10-14 06:44

Asi takto....takhle to dopadne vždy,když se dobrá myšlenka zvrhne v honbu za penězi,-jak jinak také v dnešní době.Při důvěrném hovoru mi blíže nejmenovaný zastupitel Letovic sdělil.že p.Aleš Olesov prý nemá "náležitého podnikatelského ducha"-tedy,nezobe pánům z radnice z ruky a nepřináší do městské pokladnice náležité zisky.Myšlenka prý je dobrá,ale many jsou many.Zejména proto,aby se daly rozfofrovat jinde.....S pozdravem
" Aby nás PánBůh při zdravém rozumu ochrániti ráčil"

Pavel Hromek,Letovice /mail:pavelhromek@email.cz/