Petice občanů za transparentní postup při výběru RADNICE Prahy 7


Nepřihlášený uživatel

#1

2011-10-13 16:25

Vzhledem k vývoji událostí v republice je důležité nezadlužovat naše děti a vnuky víc, než je nutné! Vyberme transparentně tu nejlepší a nejméně bolestivou variantu...

Nepřihlášený uživatel

#2

2011-10-13 17:33

Závazek, který má být v Praze 7 do konce našich životů si zaslouží mnohem větší publicitu a spravedlivou soutěž podle pravidel.

Nepřihlášený uživatel

#3

2011-10-18 11:47

Podrobnosti o této kauze jsou k dispozici zde: http://www.tvpraha7.cz/?q=node/544

Nepřihlášený uživatel

#4

2011-10-18 13:20

Jako občan Prahy 7 a současně nezávislý kandidát KDU-ČSL v komunálních volbách na Praze 7 jednoznačně podporuji tuto petici a hodlám se za dosažení jejích cílů angažovat společně s opozicí v zastupitelstvu Městské části. Připojme se v co největším počtu!

Nepřihlášený uživatel

#5

2011-10-18 19:48

Výběr nové radnice provází podezření z korupce od začátku. ČSSD reprezentuje na radnici klika mafiánského kolotočáře Václava Kočky a ODS má zase svého Schumachera dálnic. Nevěřím, že by tahle modrooranžová koalice mafiánů vybírala radnici transparentním způsobem.
Pitrs

#6 Hodilo by se více informací

2011-10-19 10:38

Než podepíšu nějakou petici, tak bych chtěl projít dostupné informace o daném tématu.
Doporučuji tedy pod text petice přidat odkazy na tyto informace.
tvpraha7.cz

#7 Re: Hodilo by se více informací

2011-10-19 11:40

pa r)

#8

2011-10-19 15:27

Doporučuji také prostudování webových stránek MČ P-7 a účast na veřejném zasedání MČ P-7 ,které bude v prosinci . Neúčast /pasivita/ na dění v komunální politice ale i jinde, nás všechny vystavuje riziku zneužívání moci.Všeobecně.

Nepřihlášený uživatel

#9

2011-10-19 15:52

Hodně štěstí.

Nepřihlášený uživatel

#10 kriteria podpisu

2011-10-19 18:46

mohu se pripojit podpisem, pokud nemam na p7 trvale bydliste, ale bydlim tu ve vlastni nemovitosti?

Nepřihlášený uživatel

#11 Re: kriteria podpisu

2011-10-19 19:14

#10: - kriteria podpisu 

 mysím, že se Vás to tedy také týká..otázka je ,zda se Váš podpis může regulérně počítat..

pa r)


Nepřihlášený uživatel

#12 Re: Re: kriteria podpisu

2011-10-20 19:56

#11: - Re: kriteria podpisu

no prave... nechci to zbytecne kontaminovat. tak kdyztak dejte vedet, jestli budete vedet najisto.


Nepřihlášený uživatel

#13

2011-10-24 23:42

Je skandální, že magazín Prahy 7 Hobulet, který vydává radnice, o celé záležitosti vůbec nepíše, je to velká ostuda celé redakční rady.
občan P7

#14 Re:

2011-10-27 20:43

#13: -

a o čem by měl psát?? o tom že pár lidí a jejich kamarádů udělalo nějakou petici??? (121 podpisů) kdy je na praze 7 cca 43.5 tisíc obyvatel...

JH

#15 Re: Re: 15

2011-10-31 22:42

#14: občan P7 - Re:

Pan starosta už v Hobuletu napsal, ale z článku se nedozvíte vlastně nic (možná ho ani nepsal starosta). Například chybí info, že nabídka, která vycházela cenově cca 29tis. Kč/metr byla vyřazena, ale jiné dvě nabídky s cenou cca 60tis./metr postoupily do finále. To je trochu hloupé že?

Možná i poradenství při výběru je lehce předražené (za posouzení jedné nabídky účtovat přes 200000Kč???).

FŠ rovněž obyvatel Prahy 7

#16

2011-11-01 21:12

#14: občan P7 - Re:  

 Samozřejmě proč ne, klidně toto můžete uvést. My můžeme odpovědět, že pár lidí rozjelo petici a postupne se snaží aktivovat zbytek z těch 43000 obyvatel. A samozřejmě nezůstaneme jen u toho. Každopádně velmi děkujeme za Váš příspěvěk.


Nepřihlášený uživatel

#17

2011-11-16 13:32

Jsem proti tomu aby se Praha 7 zadlužila

Nepřihlášený uživatel

#18

2011-11-17 00:31

Jsem invalidní důchodkyně (ZTP/P)Mám velké potíže když musím jít na poštu. Umístit radnici se zdravotním střediskem do Argentinské mi připadá jako výsměch zdravotně postiženým. Ptala jsem se na Informačním středisku jaké informace o variantách mi mohou poskytnout - nic. Mě připadá nejvýhodnější budova D.P. kde je už dnes středisko a kulturní dům.

Nepřihlášený uživatel

#19

2011-11-22 11:47

Radniční časopis Hobulet přináší jen nevinný cvrkot a dětské úsměvy. O důležitých rozhodnutích radnice v naší čtvrti se dozvídáme odjinud, náhodou a pozdě. Tesco na Veletržní ulici je další příklad.

Nepřihlášený uživatel

#20

2011-12-05 12:01

Nevidím jediný důvod, proč bychom měli mít u Veletržního paláce obchodní centrum, ale tisíc důvodů, proč tam mít novou radnici!

Nepřihlášený uživatel

#21

2011-12-07 21:35

Současné umístění "Radnice" je ideální - u metra i u křižovatky tramvají. Místo, aby se páni radní,placení luxusně z našich daní, tedy ucházeli o koupi budovy, v níž nyní sídlí (resp. o koupi některých jejích pater), vymysleli "tunel". Nová radnice bude kvůli svému umístění obtížně dostupná pro občany, přičemž její výstavba je naprosto zbytečná a jen to budou vyhozené peníze (miliarda).

Ovšem zbytečná je i petice proti jejímu postavení - protože petice nemá žádnou právní váhu. Je nutno sebrat podpisy pro REFERENDUM (podle zákona o obecním referendu) a donutit pány radní, aby vyhlásili referendum. V referendu uvádějí občané své jméno přesně a celou adresu, a úředníci pak kontrolují každé jméno, zda to není nějaká smyšlená osoba. V případě této petice se totiž může stát, že to někdo podepíše zcela smyšleným jménem, apod., přičemž je neidentifikovatelný (není uvedena jeho přesná adresa) a tudíž to nemá zdaleka takovou váhu jako REFERENDUM.

JSEM PROTI NOVÉ RADNICI A PODPORUJI VŠECHNY AKCE, KTERÉ BOJUJÍ PROTI NOVÉ RADNICI. NEJLEPŠÍ JE REFERENDUM, ALE DOBRÉ BY BYLY I DEMONSTRACE, A NEBO OVĚSIT TEN "JEJICH" VÁNOČNÍ STROMEČEK NA STROSSMAYEROVĚ NÁMĚSTÍ PROTESTNÍMI PSANÍČKY.

Inu, i naši páni radní si chtějí něco olíznout ze společných městských peněz, ale je potřeba jim to zatrhnout.

P.S.
Ing. Chour, VEDOUCÍ ODBORU VÝSTAVBY na Městské části Praha 7, vydal v případě domu, kde bydlím, Janovského 15, tak strašné stavební povolení k tzv. "úpravám v bytě" a s tolika vadami, že po mém odvolání proti tomu usnesení to ing. Chourovi celé smetl Magistrát. V tom , co ing. Chour schválil, nebyly nákresy řezu krovem (šlo o změnu komory na terasu), nebylo tam uvedeno, jak je udělaná podlaha terasY , nebyly TAM revizní zprávy k přechodovým lávkám ke komínům a nebyli obesláni účastníci řízení - majitelé jednotlivých bytů. Takto "zprasené" usnesení byl ing. Chour ochoten vydat!

A to jsem ho půl roku opakovaně písemně stížnostmi přesvědčovala o tom, že účastníky řízení jsou majitelé bytů a ne jen výbor vlastníků, žádala jsem, že musí být známo jak je podlaha terasy toho stavebníka (který si sám od sebe vyboural kus střechy našeho domu a udělal si z komory terasu) zabezpečena proti průsaku a promrznutí, atd. Místo ing. Choura mi na moje stížnosti odpovídal pan tajemník ing. Dušek - a psal samé lži.

Ing. Chour a ing. Dušek - to je NEBEZPEČNÁ DVOJICE, a budou-li organizovat stavbu nové radnice, obávám se obrovského tunelu a porušování všech možných zákonů.
V případě, který jsem popsala, toho předvedli oba dost na to, abych k nim ztratila jakoukoliv důvěru.

Ing. Dušek by měl ze své funkce odejít! Takovou petici také velice ráda podpořím.

S pozdravem

Míla Jebavá


Nepřihlášený uživatel

#22

2011-12-07 21:39

A ještě by měl ze své funkce odejít ing. Chour - vedoucí odboru výstavby.

Nepřihlášený uživatel

#23

2011-12-08 20:33

Je to mrhání peněz a důvěry občanů v této zemi.

Nepřihlášený uživatel

#24

2011-12-17 18:18

Chteji prodat pozemek nad Parkhotelem za 93 milionu, tak at si za tuto sumu postavi radnici. Nebude to stat ani korunu. Uz jsem jim to psal, ale zadna odezva
JK

Nepřihlášený uživatel

#25

2012-01-04 00:21

Co člověk může čekat od radních MČ Praha 7, bohužel nic dobrého pro blaho odčanů na Praze 7.