Petice Za zrušení soukromých exekutorů

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice Za zrušení soukromých exekutorů


Nepřihlášený uživatel

#76

2012-01-04 11:17

podepsáno

Nepřihlášený uživatel

#77

2012-01-04 11:32

Myslím, že exekuce, by měla sloužit k vymáhání soudního práva a tak jako soudy a policie nemůžou být soukromé nemůžou být soukromní ani exekutoři, neměl by to být za žádných okolností byznys, ale vymáhání práva, taky bych byla pro, kdyby se uzákonila, jako to mají v NSR, že bez dokladu o tom, že věřitel poslal na dluh dlužníkovi doporučenou upomínku, nemůže tento dluh sozdně vymáhat a ani naskakovat penále, a pokud věřitel nepošle do roka upomínku, dluh po roce je promlčen, upomínkou se samozřejmě prodlužuje promlčení, zase o jeden rok od upomínky
Petr

#78

2012-01-04 11:35

Já například se soukromými exekutory souhlasím... Principiálně je to správná věc. Dluhy se mají platit a když to nejde jinak, tak se to musí vymáhat. Jiná věc je, že je to zákony podloženo tak, že se to ti lidi ani nemusí pořádně dozvědět. Dle mě by to mělo být tak, že člověk udělá dluh se splatností v datu x. Měsíc před x přijde první upomínka, týden před x druhá (obě do vlastních rukou). Pokud daný člověk za měsíc nedokáže sehnat peníze na splacení (třeba i soukromým prodáním svých věcí), obzvlášť když tady většina argumentuje tím, že jsou to dluhy minimální, pak už to není chyba nikoho jiného, než jeho samého a věřitel má právo si přivolat pomoc exekutory. A dlužník má smůlu. Měl platit dřív, teď zaplatí víc.
Chyba není v exekutorech, ale v neinformovanosti. Když se vyřeší ta, tak bude vše v pohodě. A exekutoři potřební jsou.

Nepřihlášený uživatel

#79

2012-01-04 11:40

Zase stát ve státě. V tomto státě sviňárny byly a jsou podporovány. Opět zlo pro obyčejné lidi a chce se mi z toho zvracet.

Nepřihlášený uživatel

#80

2012-01-04 12:03

1) Úkon exekutora, který běžnému člověku zabere 10 minut práce na počítači nemůže stát řádově tisíce korun.
2) Poté co exekutoři vnikli k mojí matce do bytu a začali zabavovat majetek, aby se ukázalo, že jdou k sousedovi, který sdílí stejnou chodbu, se ani neomluvili a začali se jí vyptávat kdy chodí soused domů a kdy tam byl naposledy. To jsou praktiky gestapa a ne někoho, kdo ctí zákon.

Nepřihlášený uživatel

#81

2012-01-04 12:10

systém soukromích exekutorů je špatný a neměl by existovat jelikož když někdo dluží má se udělat takové opatření aby se mu pomáhalo a ne ho psychicky zničit někdy si to tyto s omezeným chápáním studovaný lidi neuvědomují protože neví co je dostat se na dno až bude tento problém víc sledován nebude existovat jediný soukromí exekutor ale lidi kteří tento stav lidí s problémem budou řešit v lepším prospěchem pomoc lidem ?

Nepřihlášený uživatel

#82

2012-01-04 12:30

Zrusil bych i celou ceskou republiku

Nepřihlášený uživatel

#83

2012-01-04 12:38

Nesouhlasim se soukromými exekutory.

Nepřihlášený uživatel

#84

2012-01-04 13:14

Zrušit exekutory je už načase, nedělají nic jiného než neplechu. Jsou to vlastně vymahači s praktikama mafie.

Nepřihlášený uživatel

#85

2012-01-04 13:49

Státem tolerovaná kriminální činnost exekutorů ukazuje na nemravnost našich zákonodárců!

Nepřihlášený uživatel

#86

2012-01-04 13:51

Souhlasím. Metody, které soukromí "vymahači" používají, hraničí často s psychickým terorem, to slabší jednici neunášejí a končí na psychofarmakách, což je ta "lepší" varianta. Mnohdy tyto případy končí sebevraždou! To to nikdo nevidí nebo si mocipáni strkají hlavy do písku s myšlenkou, že je i tak dost lidí na světě?? Lidský hnus, tenhle systém!

Nepřihlášený uživatel

#87

2012-01-04 14:03

100% ročně jako trest je naprosto postačující. Banky půčují na 10%.

Nepřihlášený uživatel

#88

2012-01-04 14:44

Zřízení soukromých exekutorů byla jen hozená rukavice chtivým lidem, kteří se na postižené obany vrhli jako na volně pohozenou kost. To všechno s bezprecedentní podporou vlády, ale i justice. To už nemá s volnou rukou trhu a demokracií nic společného.

Nepřihlášený uživatel

#89

2012-01-04 14:57

Nejhorší produkt našich zákonodárců! BK

Nepřihlášený uživatel

#90 Re: Petr je EXEKUTOR !!!

2012-01-04 15:43


Nepřihlášený uživatel

#91

2012-01-04 15:53

nelíbí se mi jejich pravomoc kterou zneužívají

Nepřihlášený uživatel

#92

2012-01-04 16:02

V rozporu s dobrými mravy i s mezinárodním právem

Nepřihlášený uživatel

#93

2012-01-04 16:06

ke me chodila ve snech ma zemrela mama a nalehala at pomohu nase zname vyplatit z te dluhove pasti. Poslechl jsem.Jen parkrat v zivote jsem udelal neco tak uzitecneho! Banky+exekutori tvori system parazitujici na tech, kteri opravdu vytvareji hodnoty. Banka hodnoty nevytvari. kdyz vam "pujci " penize, tak je nikdy nemela. Udela vam je z niceho= vrhne falesne penize na trh. Vy ale musite drit, abyste je vratili. Toto je jen zacatek , dale si o zlatem nekrytych menach a kdo nas do toho navezl, hledejte sami

Nepřihlášený uživatel

#94

2012-01-04 16:10

Dobrý den, můj děda byl za první republiky státní úředník a byl zaměstnán jako exekutor. Bohužel byl z této práce nemocný a musel odejít, neboť vždy tvrdil, že exekutoři postihují pouze chudé lidi, kterým vždy brali i to málo, které jim ještě zbylo. A to se bohužel děje i dnes. Znám několik exekutorů, kteří se obohacují za nízké ceny v aukcích zabaveného majetku a za pár korun skupují celé domy, auta a jiné. Stále ještě věřím, že v tomto státě dojde ještě někajé spravedlnosti a začnou se postihovat hlavně zloději a nepoctiví lidé a že konečně zasáhne nějaká zázračná vlna spravedlnosti.

Nepřihlášený uživatel

#95

2012-01-04 17:04

Návrat do překonané minulosti - ne, děkuji.

Nepřihlášený uživatel

#96

2012-01-04 17:15

Je čas vyjít do ulic

Nepřihlášený uživatel

#97 Re:

2012-01-04 17:24

#20: -

zrovna dnes mne navštívili dva, z nichž jeden vypadal, jakoby včera dostal pěknou ťafku do nosu...nic to ale nezměnilo na jeho chování...možná právě já jsem mu posloužila na zchlazení žáhy...


Nepřihlášený uživatel

#98

2012-01-04 17:37

Asi hodinu, až hodinu a půl nato, když jsem podepsala tuto petici, mě navštívili dva v ledabylém civilu se slovy, pokud je nepustím dál, pustí se dál sami i bez mého souhlasu. Na skoro každé mé slovo se na mne obořili, že si mám dluhy platit. Jednalo se o zůstatkovou část z pokuty nejmenovaného městského úřadu (kterou jsem již částečně zaplatila) ve výši 1700,-Kč. Částka, kterou po mně na místě požadovali činí 17660,-Kč!! Zmíněný městský úřad si našel způsob, jak vydělat, když před časem umístil kameru k železničnímu přejezdu, která tam pouze z jejich vůle neměla co dělat. Za krátký čas kameru odstranili, protože neměli k tomuto kroku oprávnění. (Já jsem měla tu smůlu, že jsem tudy jela v nepravý čas a rychlost jsem těch x metrů před přejezdem nepřizpůsobila vyhlášce asi o 10km/h.)
Byl na mne vyvíjen psychický nátlak, abych si šla ihned půjčit aspoň 1000,-Kč s tím, že mi "pouze" oblepí věci doma a podepíšu jim mizivé splátky po 300,-Kč. Lepíky mám např.na 10 let staré MW troubě, 15 let staré pračce, ale také na notebooku, který jsem si půjčila na pár dnů, abych si vyřídila e-korespondenci. Majitelka notebooku prý má právo vylučovací žaloby...:-(
Kdo, proboha, posvětil takovéto jednání...?
Úřadu stačí jejich 1700,-Kč....ale asi mohou místní konšelé spát klidně z toho, že "dali vydělat" šizuňkům a ranařům, kteří si musejí někde vyléčit svoje komplexy...

Opravuji! Podle času mého podpisu tu byli ti "pánové" patnáct minut po podpisu!!!


Nepřihlášený uživatel

#99

2012-01-04 18:02

Správně!

Nepřihlášený uživatel

#100

2012-01-04 18:03

Jsem pro to,aby byly zrušeni soukromí exekutoři.Všichni, by měli mít nad sebou kontrolu. Tihle ničemu a nikomu nepodléhají a často jednají i proti soudnímu rozhodnutí.
Jana Vašková