Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.

jarinek

#3151 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-11 13:50

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

Nechme stranou úsměvnou úroveň příspěvku (klikni nahoře), nemusí být každý z nás Karel Čapek. Co mě ale zaráží, jsou ty tuny čiré nenávisti, kterou na nás autor vyvrhnul na pouhých čtyřech řádcích - někde se asi stala nějaká chyba.

(Trochu mi to připomnělo proces s M. Horákovou - jen naruby)

No - jelikož nejsem komunista (a nikdy jsem nebyl), zato na Václaváku jsem tehdá byl i s manželkou (a novorozenou dcerou v kočárku) a těsně předtím jsem si už stihnul zadělat na kriminál revoltou na schůzi ROH - cítím se dostatečně oprávněný na to "mít vlastní názor":

Pro mě byl Havel:

- špatný dramatik ... Ale já mám do divadelního kritika hooodně daleko, tak svůj názor, že vesměs jde o paskvily, fakt nikomu nevnucuju. Budou-li se jeho hry hrát za 100 let, rád změním názor..

- naivní politik ... diletant humanistického ražení (opět můžete nesouhlasit..)

- špatný prezident ... který od začátku lhal o svém dočasném mandátu (volba v r. 1989), zbytečně s kamarády rozdrobil zemi na dva státečky, neuvážil důsledky amnestie desítek tisíc vrahů a zlodějů a další a další stupidní přehmaty

- figurka ve službách Západu ... tam byl velmi oblíben pro nastolení kapitalismu, přechod do NATO (Pentagon), umožnění restitucí a sežrání našich firem západními žraloky

 

Na objektivní hodnocení V. Havla si asi ještě pár desetiletí budeme muset počkat - a možná za čas ti samí, kdo nás dnes nazývají zvířaty, budou plivat na jeho hrob! Mezitím určitě Letiště V. Havla bude, to je politické rozhodnutí, které asi náš odlišný názor a nějaká petice nezvrátí...

... ale proč se kvůli tomu přestat chovat jako lidi?

 

Pokud mi autor původního píspěvku bude chtít rozbít hubu, tak zde: Jaromír Kulhánek, Březinova 112, Jiříkov


Nepřihlášený uživatel

#3152

2012-01-11 13:52

Jedná se o velmi drahý nesmysl, který navíc "svatořečí" rozporuplnou osobnost pana Václava Havla. Svatořečení obvykle trvá dlouhou řadu let.
Pepik

Nepřihlášený uživatel

#3153

2012-01-11 13:55

Větší ptákovinu za takovou sumu už snad nikdo nevymyslí!!Souhlasím v případě že to zafinancuje p.Dáša "z tak malé pozůstalosti"a ještě menšího důchodu který ji bude náležet.No a kdyby ji na to finance nestačily,tak ať ji založí Ten chytrý v čí hlavě se tento NESMYSL urodil.

Nepřihlášený uživatel

#3154

2012-01-11 13:59

prosím autora petice aby uvedl své jméno, je to i podle zákona
Hana

#3155 Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-11 14:03

#3151: jarinek - Re: absolutní nenávist komunismu !!

P.Jaromíre,máte pravdu na 1OO.....................%


Nepřihlášený uživatel

#3156

2012-01-11 14:06

Jsem zásadně proti vytváření kultu osobnosti.Nesouhlasím s ideály Václava Havla.

Nepřihlášený uživatel

#3157

2012-01-11 14:07

Odmítám kult osobnosti. Zažil jsem Masaryčku, Prahu Střed, Masaryčku, Gottwaldov, Stalinův pomník a teď zase po Leninovi další mauzoleum? Proč se nepřejmenují Halík Havel, nebo Kocáb Havel? Havel nebyl Bůh a spíše to jeho památku ničí. Vážil jsem si ho, ale můj guru nebyl stejně tak jako poloviny a víc národa.

Nepřihlášený uživatel

#3158

2012-01-11 14:13

Přejmenovávat něco podle někoho je praštěnost!
svobodný člověk

#3159 ???

2012-01-11 14:16

Tahle celá petice i diskuze je ostuda, je mi z vás a vaší podivné petice na blití. Sice jsem si už na ten zk...ný náš národ a jeho prapodivné občany zvykl, ale opravdu v sobě nemáme trochu národní hrdosti a nedopřejeme trochu pocty zesnulému prezidentovi? Asi ne. Opravdu na blití. Nadáváme na politiky, ale je to jen odraz národa. Všem přeju ty tunely do státní pokladny a mafiánské praktiky. Nic jiného si ani nezasloužíme. Litu jen ty slušné, kteří vždy budou trestáni za ty křivé.
autor petice

#3160 Re:

2012-01-11 14:19

#3154: -

Pod petici jsem podepsán.

Petr Kellner

superm

#3161 pošlete už to do parlamentu

2012-01-11 14:19

tak jsem se dočetl, že Fenič už poslal tu svojí "Pro přejmenování letiště", prosím autora této petice, aby jí také zaslal.

Nepřihlášený uživatel

#3162

2012-01-11 14:19

Není nad místopisné názvy, které nevadí žádným dobám či stranám.

Nepřihlášený uživatel

#3163 Nic proti Havlovi, ale

2012-01-11 14:19

název Ruzyně odolával a odlává všem politickým náladám, tak proč to měnit?

Nepřihlášený uživatel

#3164

2012-01-11 14:21

Jsem proti přejmenování. Není to tak dávno, mělo se jmenovat Reaganovo. Dnes by to byla docela tlačenice! Nabízím další návrhy: Čertovka/Havlovka, Karlův most, Svatovítský chrám... Předpokládejme, že společnost je rozdělena 50:50. Je-li polovina pro, pak je na místě respektovat názor druhé poloviny, a to hlavně a zejména v tak závažné záležitosti. Při rozhodování by se měl brát zřetel na fakt, že bude následovat celá řada dalších "hlav státu", každému něco pojmenujeme a než se generace s generací sejde, zůstanou nám v muzejních sbírkách vedle ouška od hrníčku z doby prehistorické texty a obrázky: To bylo kdysi Česko. Upravíme učebnice, učební osnovy a přežije jen píseň J. Nohavici / Ladovská zima, čímž se naplní i snahy o změnu státní hymny. Přeji nám všem hudební sluch! jak

Nepřihlášený uživatel

#3165

2012-01-11 14:21

P. Václava Havla si vážím, avšak toto přejmenování letiště je již jen mediální fraška, která by se jistě nelíbila ani p. Havlovi. Když mají potřebu pojmenovat něco po p. Havlovi, ať třeba za ty náklady vynaložené při změně názvu, které rozhodně nebudou malé, zakoupí do nemocnice zdravotnický přístroj.. Rezolutně s přejmenováním nesouhlasím.

Nepřihlášený uživatel

#3166

2012-01-11 14:25

Je nekde uvedeno kolik penez bude prejmenovani MEZINARODNIHO LETISTE stat danove poplatniky? Nejde pouze o zmenu pismen na budouve, ale treba take o zmeneni mezinarodnich leteckych map, podkladu atd. At kazdy kdo podepisuje petici pro PREJMENOVANI PRIDA 200Kc z vlastni kapsy - hned by si kazdy rozmyslel jaky to ma smysl..

Nepřihlášený uživatel

#3167 Rozhodne nesouhlasim!

2012-01-11 14:26

pojmenujte si po nem treba nejakou verejnou budovu, ale rozhodne ne mezinarodni letiste! jak to bude vypadat? nevidim absolutni duvod cokoliv menit na soucasne situaci. timto stylem bychom mohli prejmenovat pulku republiky a treba kazde 2 roky znovu, dle umrti osobnosti.

Nepřihlášený uživatel

#3168

2012-01-11 14:30

historie prověří mravní kodex V Havla a to se budou lidi divit !!!

Nepřihlášený uživatel

#3169

2012-01-11 14:31

Pokud si někdo přeje, aby se letiště Ruzyň přejmenovalo, tak ať si toto zaplatí ze svého a ne z peněz daňových poplatníků... Navíc mi mánie kolem pana Havla přijde příliš hysterická.... Tím nechci jakkoliv bagatelizovat jeho přínos pro náš stát....

Nepřihlášený uživatel

#3170

2012-01-11 14:39

Až děti dětí našich dětí by to měly posoudit...

Nepřihlášený uživatel

#3171

2012-01-11 14:42

Děkuji za sepsání petice. Scény kolem "zbožštění" Havla jsou nechutné.

Nepřihlášený uživatel

#3172 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-11 14:44

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !! 

 

Komunismus není zvěrstvo, protože to co dělali komunisti nedělají zvířata.

Nepřihlášený uživatel

#3173

2012-01-11 14:49

Zcela souhlasím s názorem autora, že akce je uspěchaná a podporuje idealizaci osobnosti, jejíž význam historici teprve mají objektivně zhodnotit. Mimoto přincipiálně nesouhlasím s pojmenováváním lokalit podle politicky preferovaných osobností.
Ricardo

#3174 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-11 14:52

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

Vážený/á - toto nemá nic společného s komunismem - naopak - za komunismu se vztyčovaly sochy a pod....  Já osobně komunisty nesnáším....  A právo svobodně se vyjádřit je zakotveno v Ústavě...  Nikdo neznevažuje osobnost Václava Havla - pouze hysterii, která se rozjela po jeho smrti. A jak zde bylo párkrát zmíněno - nikdo nemá nic proti pojmenování nového objektu, případně ulice po Václavu Havlovi, ale přejmenovat mezinárodní letiště je trochu velké sousto....  A Vaše vulgární vyjadřování svědčí o duševní úrovni pisatele ;-)


Nepřihlášený uživatel

#3175

2012-01-11 14:59

Doufám, že ke změně nedojde!