Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#326

2011-12-27 18:42

Výklad historie se tu mění dosti často, tudíž by bylo moudré s jakýmkoliv přejmenováním tak významné stavby posečkat alespoň 30 let.

Nepřihlášený uživatel

#327

2011-12-27 18:44

Vím, že u mnoha lidí byl pan Havel oblíben, také Já proti němu nemám výhrady, ale jeho minulost není tak čistá, jak si většina lidí u nás i ve světě myslí.

Nepřihlášený uživatel

#328

2011-12-27 18:48

V .Havel není hoden toho , aby po něm bylo přejmenováno letiště v Praze .


Nepřihlášený uživatel

#330

2011-12-27 18:52

Ted je to letiště a pak z něho udělají svatýho ne. To už trochu přehání stím humbukem kolem.

Nepřihlášený uživatel

#331

2011-12-27 18:52

Pan Václav Havel se podle mého názoru ničím nezasloužil,
aby po něm bylo pojmenováno letiště.Pokud po panu
Václavu Havlovi něco pojmenovat,tak potom asi nějaké
divadlo.
Čest jeho památce.


Nepřihlášený uživatel

#332

2011-12-27 18:54

Hm....

Nepřihlášený uživatel

#333

2011-12-27 19:02

Jsem pro zachování nynějšího názvu.Ruznych podobnych přejmenováni už bylo za posledních let dost a dost.
Nedělejme z Havla ikonu!!!Stačí už ta show v posledních dnech.
xerox
Nepřihlášený uživatel

#334

2011-12-27 19:02

RUZYŇ AŤ ZŮSTANE RUZYNÍ  . . .

HAVLOVIC PLAČKY AŤ SI PODEPISUJÍ LEXIKONY A TAHAJÍ HO NA TRAKAŘI DOKUD JIM NASKÁČOU KŘEČÁKY :-)

POKUD BY SE MĚLO NĚCO PO NĚM POJMENOVAT , TAK JEDINĚ ÚŘADY PRÁCE NEBO SOCIÁLKY NA ,, HAVLÁRNY ,, ... :-)


Nepřihlášený uživatel

#335 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-27 19:04

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !! prosim vas,nez zacnete kritizovat a nadavat ostatnim lidem,kteri vyjadruji sve nazory,naucte se aspon gramatiku.vzdyt pan Havel byl umelec,tak at se ted neotaci v hrobe

 


Nepřihlášený uživatel

#336

2011-12-27 19:04

Myslím si , ze přejmenování letiště by si zasloužil Jan Masaryk

Nepřihlášený uživatel

#337 VYKUŘ SI PÉRO TY HOMODĚJI ... :-)

2011-12-27 19:05


Nepřihlášený uživatel

#338

2011-12-27 19:08

Radsi bych s prejmenovavanim objektu a mist pockal,nova vyznamna budova,napr.divadlo budiz...

Nepřihlášený uživatel

#339

2011-12-27 19:08

Nesouhlasím už kvůli té hystrii a cenzuře kolem toho Havla.

Nepřihlášený uživatel

#340

2011-12-27 19:08

Jsem zásadně proti.

Nepřihlášený uživatel

#341

2011-12-27 19:10

Když už jméno - tak Letiště Masarykovo.

Nepřihlášený uživatel

#342

2011-12-27 19:10

Lidi neblbněte
taiwi

#343 jááj mamoo

2011-12-27 19:10

Pana Havla jsem si vážil jako dramatika, jako politika jsem je nikdy neuznával....a to, co předvedla za cirkus při pohřbu pana exprezidenta současná garnitura, to je zvěrstvo a obraz celkového morálního úpadku této společnosti. Nebudu tu teď připomínat onu velkou a "slavnou" roli předků pan Havla za Protektorátu (dodnes nechápu, proč se pan Havel dokázal jménem celého národa omluvit Sudetským Němůcm.....ale nedokázal se jménem své rodiny omluvit těm, kteří díky rodině Havlů skončili v koncentračních táborech)...nebudu tu ani připomínat, jakým čistým způsobem rodina Havlů přišla k procentům ze židovského majetku. Čekal bych ovšem, že "morální ikona" takového formátu tento majetek v restituci požadovat nebude - stal se pravý opak. Při nedávném shrnutí majetku pana exprezidenta jsem musel uznat, že na disidenta, chartistu a velkého mecenáše charitativních spolků (před čímž smekám, já tolik potřebným opravdu nedal) měl pan Havel majetek, který se rovná majetku průměrných 15 českých rodin, přesto mne vždy zaujal úvahami na téma, že je "vše jen o penězích" a že to není ideální stav.....Asi jak pro koho. Ale budiž mu přáno. Tvrdě dřel...zaslouží si to.
Co mne ovšem dokázalo maximálně vytočit, byly filozofické úvahy na téma lidská práva. Škoda, že panu Havlovi vadilo pošlapávání lidských práv v Číně, ale už mu nevadila fyzická likvidace a humanitární bombardování civilních osob v Jugoslávii, Lybie....škoda že stejné morální principy neuplatnil v okamžiku, kdy se stal velkým podporovatelem samostatného Kosova a kosovských teroristů. Škoda, že své morální principy neaplikoval při amnestiích vrahů, škoda, že se jimi neřídil ve chvilkách, kdy podváděl svou regulerní manželku Olgu (budiž ji země lehká, tato paní měla mít pořádný pohřeb) - ano, byla to jeho soukromá věc, ale o charakteru to vypovídá mnohé. Rovněž polistopadová politika a vůbec onen "morální přístup" (privatizace, rozkradení fondů, prodej národního majetku, opuštění zbrojních trhů, tvorba zákonů "na míru"..etc.), nastartovaly ekonomický (nejen!) úpadek tohoto státu a i panu Havlovi můžeme být zčásti vděčni za ty kmotry co tam máme....Pro mne zemřel člověk, kterých denně umírají desitky (poctivějších, čestnějších, morálnějších). Byl sice velkým člověkem, ale udělal spoustu fatálních rozhodnutí, které přinesou šrámy ještě dalším generacím.....Už z tohoto důvodu jej nemohu a ani nechci srovnávat s T.G.Masarykem, se kterým je dnes zpodobňován. A pokud po tomto pánovi bude přejmenováno Pražské letiště, tak přísahám, že mne tam už v životě neuvidí a budu létat radši z Vídně.
ivan
Nepřihlášený uživatel

#344 Re: cactus

2011-12-27 19:12

#3: - cactus 

 Souhlasím s tím co jste napsal.A když  už chcou kompromis at tedy přejmenují Hlavní nádraží.Už maj Masarykovo tak at maj i Havlovo.    :D 

 


Nepřihlášený uživatel

#345

2011-12-27 19:12

Dost bylo Havla!Je dost jiných lidí,kteří se o rozvoj našeho státu zasloužili a svými znalostmi,skutečným uměním,propagovali po celém světě.Eliška
Venca

#346 :)

2011-12-27 19:14

Raději otevřeme nálevnu u Vaška. :) To bude mít větší úspěch než letiště.A perfektně to pana prezidenta vystihne. :)
Zdeněk S.

#347 objektivní posouzení?

2011-12-27 19:14

Osobně si nemyslím, že by se letiště mělo hned a zaráz přejmenovávat a velice si vážím toho, co Václav Havel pro tuto zemi (i v zahraničí) udělal, nicméně argumetnace v bodě jedna této petice, že by se to mělo nejdříve "skutečně objektivně" posoudit je směšná. Objektivita neexustuje! Výkladů dějin je tolik, kolik je vykládá lidí, stejnětak jako popis jedné situace je pokaždé jiný, i když jej vykládá tatáž osoba. Proto petici nepodepíšu, protože její argumentace je podle mého názoru ubohá!

Nepřihlášený uživatel

#348 Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-27 19:15

#22: - Re: absolutní nenávist komunismu !! Mam stejny nazor,navic pan Havel a ostatni disidenti byl podporovan z Vatikanu jeste pred vypuknutim nepokoju,vime to..?

 


Nepřihlášený uživatel

#349 Re: Chci letiště Václava Havla

2011-12-27 19:17

#208: carphatia - Chci letiště Václava Havla

Tak si postav, tutane!!! Ale za své - a můžeš si tam pouštět modýlky a hrát na vojáčky :-)


Nepřihlášený uživatel

#350

2011-12-27 19:18

Nesouhlasím s přejmenováním měl by se zachovat název Ruzyňské letiště tak jak je známé ve světě.