Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#3701

2012-01-13 16:31

Tato snaha je typicka ukazka kokotismu, hluboce zazraneho v linych ceskych kuzich

Nepřihlášený uživatel

#3702

2012-01-13 16:33

Bez komentáře. Myslícím komentáře netřeba. Pro nemyslící je jakýkoliv komentář bezpředmětný.

Nepřihlášený uživatel

#3703

2012-01-13 16:33

Letiště by mělo být pojmenováno tak max. Edvarda Beneše!!! Ten udělal pro náš stát mnohem více, než-li Havel. Hlavně pak za Benešovy dekrety. Pokud jde o pád komunismu, tak ten by později padl stejně, tak jako tak. Vychvalování Havla v tomto směru se naprosto a zcela přeceňuje.

Nepřihlášený uživatel

#3704

2012-01-13 16:37

nic významné ho pro náš národ nepřinesl. Jako literát a dramatik vyplodil jen hámotiny, jako politik se podílel na vytvoření podmínek pro zničení našeho průmyslu a rozkradení všeho, co mělo trochu hodnotu. Na výbornou ale uměl prosadit svá podivná restituční práva. Co chcete oslavovat????

Nepřihlášený uživatel

#3705

2012-01-13 16:39

Václav Havel se zejména v roce 1999 a dalších hrubě zpronevěřil svým proklamovaným humanistickým ideálům ("humanitární bombardování", podpora přepadení Iráku atd.).

Nepřihlášený uživatel

#3706 Re: Kdyby nebyly osobnosti, nemáme historii

2012-01-13 16:39

#3700: Slaine55 - Kdyby nebyly osobnosti, nemáme historii

Pokud považujete za slušnost využití svého postavení k bezprecedentnímu prolomení Benešových dekretů za účelem navrácení zkonfiskovaného majetku rodiny Havlů před únorem 1948, pak jistě. Motivace ostatních ke slušnosti a respektu k ostatním lidem zůstala v poloze verbální, reálně se mezilidské vztahy oproti totalitě ještě zhoršily a stále horší.


Nepřihlášený uživatel

#3707

2012-01-13 16:40


Ve středu 11. ledna 2012 vyšel v MF Dnes článek s názvem
„Šesťáci vymýšlejí, jak má jejich škola převzít Havlovo jméno.“
Cituji : „ Je jim jedenáct let, stejně jako bylo Václavu Havlovi, když v Poděbradech studoval.
Šesťáci ze Základní školy Na Valech si pro příští středu připravují projev. Slavnostně odhalí název Základní škola Václava Havla“ . atd.atd .
Je mi už vlastně jedno, jak se bude jmenovat pražské letiště, za mnohem horší považuji toto vymývání mozků dětem a mladým lidem. Opět jsme se dopracovali k tomu, že doma budou některé děti slyšet od rodičů něco jiného než ve škole . Za prioritu považuji zveřejnění objektivní historické analýzy událostí kolem roku 1989 a úlohy V.Havla !

Pod výše zmíněným článkem je umístěný dotaz: „ Souhlasíte s tím, aby školy, ulice či letiště nesly jméno Václava Havla? Pište na martin.filip@mfdnes.cz “

Bubbo

#3708

2012-01-13 16:40

Přejmenovat Ruzyni je ta největší hovadina, kterou svět viděl. Tenhle exces by si pan Fenič nebo jak se jmenuje, měl dát patentovat. Je to to samé jako když by někdo uříznul staré soše hlavu a dal jí novou, modernější - tu která by lépe vyhovovala trendu. Prostě pakárna. Jsem zásadně proti - todle by mělo být veřejně protřeseno!!!

Nepřihlášený uživatel

#3709

2012-01-13 16:44

Prostě se mi nelíbí, že když se něco stane, tak se hned po něm pojmenuje buď ulice nebo náměstí a teď je to letiště. Hrůza. Myslela jsem si, že to měli v oblibě komunisti, nenapadlo mě, že i teď se v tom bude pokračovat.

Nepřihlášený uživatel

#3710 Re: Burdice

2012-01-13 16:46

#3576: -

Vaše zmínka o Severní Korei mne skutečně pobavila,protože "tanečky" kolem Havla byly naprosto shodné s právě probíhajícími ( a zdejší rádoby intelektuální a politickou garnturou odsuzovanými) smutečními sranda projevy v Severní Korei. Obzvláště mne pak dojal šot TV Nova s cca osmiletým školákem, totálně zdrceným smrtí  "pana prezidenta Havla". Žádný prezident, občan jako každý jiný, když, tak bývalý  nebo ex prezident.Pokud vím, tak prezident ČR stále ještě žije.

Gejza
Nepřihlášený uživatel

#3711

2012-01-13 16:48

Nově tvořen kult z osoby,která síce komunistům sloužila jako červený hadr před rozzuřeným býkem,ale vždy pod kontrolou. Byli lidi - chartisti,kteří vystupovali proti režimu víc, a nic. Uvědomit si musíme,že proti režimu nikdo nebojoval,jen se tlachalo. I Havel,Vondra,Němcová,Uhl,Benda....... Na revoluci se nepodíleli,jen včas ji začali koordinovat.Jen národ je stádní a pod placeným masírovaním televizí,novinami,rozhlasem vemou tuto pitomost za svou a budou radostně tleskat. Možno je pravda,že pro část lidu,je toto nová forma protestu proti nynější vládě.     - to je můj názor

jarinek

#3712 Re: Re: Fero Feniči, nečteš noviny!

2012-01-13 16:51

A než rozpoutáš další masové akce na podporu tohoto kolosálního nesmyslu, možná by bylo dobré, kdybys to dohnal: http://zpravy.idnes.cz/bandera-zustava-v-srdcich-ukrajincu-chteji-po-nem-pojmenovat-stadion-1jb-/zahranicni.aspx?c=A120102_180158_zahranicni_ts
Holt jsi neobjevil Ameriku :-)

(Re) To, že někteří Ukrajinci oslavují Banderu, je v pořádku. Bojoval za nezávislost Ukrajiny proti Rusku.  Minulej režim tady vykreslil Banderu jako ďábla a mnozí tomu uvěřili.

No - a o tom to celé je!

Zkuste se vžít do role Poláka, který přistává na letišti Stepana Bandery. Toho Poláka, kterému Bandera vyvraždil předky. Pak pochopíte, jak by se v Praze přistávalo humanitárně bombardovaným Jugoslávcům. Je to vždy o úhlu pohledu!

Obávám se, že p. Havel - viděno zevnitř ČR - má na hlavě víc másla, než se zdá při pohledu zvenčí (hlavně ze Západu).

Nechme Francouzům právo pojmenovat si knihovnu, po kom chtějí. Ale nenechme si implantovat účelový názor Západu a hrstky jejich poskoků! Vždyť MY tady žijeme, MY jsme Češi a MY (hlavně my starší) taky dobře p. Havla pamatujeme! A že o tom svobodně diskutujeme? Tak nás teda zkuste všechny pozavírat! I kvůli tomu jsme stáli na Václaváku. Před Havlem...

 

PS - svoje právo na názor má i pisatel příspěvku #15, já mám holt názor jiný (#3151). Jen mě trochu mrazí při představě, kolik takových fanatiků a la #15 mezi námi je...


Nepřihlášený uživatel

#3713

2012-01-13 16:55

Zásadně nesouhlasím s přejmenováním letiště v Praze-Ruzyni na letiště V.Havla. Přesně popsal tohoto člověka herec Lasica, notorický opilec,bezvýznamný politik i dramatik,přisluhovač američanů i němců,vlastizrádce,který navíc zradil své ideály.

Nepřihlášený uživatel

#3714

2012-01-13 16:55

Naprosto souhlasím, směšný nápad s přejmenováním

Nepřihlášený uživatel

#3715

2012-01-13 16:57

Nápad je morální hrůza společnosti

Nepřihlášený uživatel

#3716 Re: Re: Burdice

2012-01-13 16:59

#3710: - Re: Burdice 

Podle vaší reakce je vidět, že jste chudý na duchu, když srovnáváte situaci kolem pohřbů v Severní Korei a u nás. V Severní Korei v těchto dnech probíhá zatýkání lidí, kteří málo na pohřbu plakali nebo neplakali vůbec nebo dokonce se pohřbu nezúčastnili. Hrozí jim trest až půl roku "převýchovy" v pracovních táborech. 


Nepřihlášený uživatel

#3717 Re: Re: Re: Fero Feniči, nečteš noviny!

2012-01-13 17:06

#3712: jarinek - Re: Re: Fero Feniči, nečteš noviny! 

 Ale my jsme taky západ, konečně už zase. I když chápu, že Vám a mnohým dalším se to vůbec nelíbí.


Nepřihlášený uživatel

#3718

2012-01-13 17:13

Nesouhlsím aby cokoliv v Čechách neslo jeho jméno

Nepřihlášený uživatel

#3719

2012-01-13 17:15

Už to tady bylo - Stalin

Nepřihlášený uživatel

#3720 Re: Re: Re: Burdice

2012-01-13 17:28

#3716: - Re: Re: Burdice

situace je to velmi podobná,kdo nesouhlasí s přejmenováním je hned komunista.


Nepřihlášený uživatel

#3721

2012-01-13 17:29

Jsem zásadně proti jakémukoli kultu osobnosti. Pan Havel zklamal, českému státu v ničem nepomohl a nepostavil se proti zlořádům vládnoucí oligarchie. Podporoval válku.

Nepřihlášený uživatel

#3722

2012-01-13 17:29

Václav Havel byl naivní vizionář a právě proto byl vybrán STB do čela něžné sametové, když už bylo po rozpadu SSSR jasné, že ČSSR nemá šanci v evropském prostoru obstát. Reálnou moc měli jiní.

Nepřihlášený uživatel

#3723

2012-01-13 17:32

Antonín Blažek, Frenštát p.R.
Jsem proti přejmenování letiště
Omlouvám se jestli se po někom opakuji. Trošinku si tady zanotuji. Co kdyby naše hezké Česko neslo hrdé slavné jméno Havelsko? K tomu koruna jako tvrdá měna havlena. Místo Hradčan Hrádeček. Havlův vrch by se jmenoval kdejaký kopeček. V každém městě aspoň jedna V.H. ulice. Havlův sbor by mohl hlídat naše města i vesnice. Václavák v Praze bez oře. Pěnivý mok V.H. v každé komoře. V.H. hodinky. Kdejaké V.H. blbinky. Průmyslu mohou šťávu dát. Turisti se budou o V.H hotely prát. Havlová studánka, doušek živé vody. Byla by to pohádka, vzpruha do nepohody. Škarohlídi běžte spát. nevíte jak o velikému muži národa českého poctu vzdát.
PF 2012 přejí Mayové

Nepřihlášený uživatel

#3724

2012-01-13 17:32

Počínaje všeobecně známými sliby před jeho zvolením, prošlo přes Havlovy rty příliš mnoho zásadních lží. Nezůstal prezidentem slibované jedno období, nedostál své přísaze, přičinil se o zničení Masarykova státu a zdaleka se nesnažil být nadstranickým prezidentem všech. Byl u toho, když se rozkrádal stát a nabyl majetek podivnými restitucemi.
Jeho aureola lidská, umělecká i politická je umělá a lživá, takže ostudná...

Nepřihlášený uživatel

#3725

2012-01-13 17:33

Nesouhlasím s přejmenováním.Havel selhal jako ,

člověk: ožrala,nevěra své údajně milované Olze s Veškrnovou, jako politik,a důsledky jeho rozhodnutí neseme dodnes,

osobní:amnestie vrahů a zločinců,propuštěný sexuální deviant,pohlavně zneužil a zavraždil 8 měsíční holčičku,
ekonomické:zlikvidováním zbrojní výroby jsme opustili světové trhy.které okamžitě obsadili jiné firmy,hlavně ty americké,opuštění RVHP a východních trhů.Dnes nám vládne a poroučí EU,a je to pro nás mnohem horší než celé RVHP.

jako disident:Finanční podporu,kterou měli dostat rodiny politických vězňů,byla prožrána a prochlastána s elitou disidentů na Hrádečku a jinde.