Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#4376 Re: Re: Re: Re:

2012-01-20 21:34

#4366: - Re: Re: Re:

Myslím, že to v  této diskusi bylo řečeno  již několikrát, totalita v naší zemi padla díky dohodě USA a  SSSR.  Jinak se usilovně  snažím o objektivní pohled na VH, ale chybějí mi podklady. Odpůrci VH vždy snesou řadu argumentů, obdivovatelé  pouze zůstanou u konstatování, že VH pro nás udělal mnoho dobrého, ale co konkrétně???
Mrkněte ale před tím na tento dokument. Je totiž otázka, zda jsme se nedostali z bláta do louže a to bohužel i zásluhou VH.
http://www.youtube.com/watch?v=6jPQM4o21aM&feature=fvsr


Nepřihlášený uživatel

#4377

2012-01-20 21:38

nechte nazev letiste stejne,jako je doposud.a z Havlem uz nam dejte pokoj.

Nepřihlášený uživatel

#4378 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-01-20 21:51

#4376: - Re: Re: Re: Re:  

V podstatě souhlasím, ale slovo dohoda byl dal do uvozovek. V situaci, kdy je jeden jasný vítěz (USA) a druhý, který mele z posledního, tak lze těžko mluvit o dohodě. SSSR byl nucen realisticky přijmout situaci jaká je. Je jasné, že SSSR chtěl z nového uspořádání vytěžit co nejvíc a nakonec ani to nevyšlo. Dneska už naštěstí patří na smetiště dějin.

Já nechci, aby to vypadalo, že Havla nekriticky hájím. Já si ho vážím za to, co dělal před listopadem 1989. Jako k levicovému politikovi jsem k němu měl daleko, ale to neznamená, že na něj budu plivat špínu jako to dělají jiní. Dělal chyby v roli prezidenta stejně jako je dělali jiní politici, kteří navíc měli na to či ono z pozice své funkce větší vliv.

ROCO

#4379 #4378

2012-01-20 22:04

"Já si ho vážím za to, co dělal před listopadem 1989".

Byl bych moc rád,kdyby mi bylo vysvětleno,co dělal VH před listopadem 89.

Nepřihlášený uživatel

#4380 Re: #4378

2012-01-20 22:30

#4379: ROCO - #4378 

Pokud jste byl v minulém režimu spokojen, tak to, co tehdy Václav Havel a mnozí další dělali, se Vám nemuselo líbit. V takovém případě je zbytečné, abych tu popisoval, co Havel dělal a za co si ho vážím, protože nechci prohlubovat Vaše trauma. Pokud naopak jste minulý režim neměl rád, tak je mi divné, že potřebujete vysvětlit, čím Havel a všichni tehdejší odpůrci režimu dělali problémy. Ještě je možnost, že jste v té době nežil. Pak doporučuji přečíst některé Havlovy články:

http://www.vaclavhavel-knihovna.org/cs/vaclav-havel/spisy

Doporučuji si například přečíst o tom jak byl pod dozorem STB 24 hodin denně na Hrádečku a pak v Praze.  

6.1.1979 a 23. 3. 1979 

Až si to přečtete, tak si odpovězte na otázku, jestli byste na to měl nervy nebo byste to vzdal jen abyste měl pokoj.

 


Nepřihlášený uživatel

#4381 kk

2012-01-20 22:38


Nepřihlášený uživatel

#4382 Re: kk

2012-01-20 22:53

#4381: - kk 

Krylovi měli tehdy dát nějakou funkci, prý jí hodně chtěl. Pořádně ho zaplatit a čekat jestli mu to "zlomí" páteř. Ale jinak jsem si ho velmi vážil. Rád jsem na Svobodné Evropě poslouchal jeho hudební odpolední pořady po 15. hodině, které uváděl s Yvonne Přenosilovou. 


Nepřihlášený uživatel

#4383 Re: Re: kk

2012-01-20 23:22

#4382: - Re: kk

Než aby ohnul páteř, raději dal výpověď z rádia Svobodná Evropa.


Nepřihlášený uživatel

#4384

2012-01-20 23:31

Ruzyně je název historický,zažitý a neutrální,pro dnešek,minulost i budoucnost,to je nezpochybnitelný fakt.Měli jsme v minulosti názvy ulic a náměstí pojmenovaných po různých politicích,které se se změnou doby staly nepřijatelnými a několikkrát se přejmenovaly.Stálo to spoustu peněz.Proč měnit název,který nikomu nevadí a nejspíš ani vadit nebude a navíc za takovou sumu v době ,kdy na nic nejsou peníze.Václava Havla samozřejmě osobně neznám,tak jako většina diskutujících,ale domnívám se,že ani on sám by si nepřál takovéhle změny. Asi by se divil,jaká gesta jsou lidé schopni vymyslet.

Nepřihlášený uživatel

#4385

2012-01-20 23:36

Konečně to někoho napadlo.
ROCO

#4386 #4380

2012-01-20 23:36

Jezdit v mercedesu,chlastat jak on,vězení jak hotel-to bych vydržel.Já žil i v době před rokem 68,takže "trochu" přehled mám.
"Pokud naopak jste minulý režim neměl rád, tak je mi divné, že potřebujete vysvětlit, čím Havel a všichni tehdejší odpůrci režimu dělali problémy."
Někteří ho rádi měli(já to určitě nebyl),tak byli vybráni,aby se stali "vůdci sametové revoluce",která byla dávno předem domluvena.Kde byl VH 17.listopadu?
Já pro změnu doporučuji si přečíst tohle,pak se Vám možná otevřou oči.

http://www.osud.cz/sites/default/files/obcan_havel.pdf

http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4506&mode=thread&order=0&thold=0
Připomínám, že tuto analýzu publikoval už v roce 1991!

Nepřihlášený uživatel

#4387 Re: Re: Re: kk

2012-01-20 23:38

#4383: - Re: Re: kk 

Tam on nikdy nebyl spokojen, aspoň se tak vyjadřoval. Stěžoval si na to, že vysílání je příliš konfrontační a že velký vliv tam měli emigranti z roku 1948 a pak 1968. Ale musel se nějak živit a proto tam byl. To, že čekal, že po listopadu 1989 mu Havel zavolá a něco mu nabídne, je fakt. Takových lidí je víc. Od některých si můžete na internetu přečíst různé články, né zrovna lichotivé vůči Havlovi. Nejsem schopen posoudit, co z toho je pravda a co je pouze msta. 


Nepřihlášený uživatel

#4388 Re: #4380

2012-01-20 23:53

#4386: ROCO - #4380  

Tak pohádku o fešáckém kriminálu mám obzvlášť rád. Určitě Vám nemusím vysvětlovat proč měl takto mírný kriminál. To mělo širší mezinárodní souvislosti. Na Havla upozorňovali při různých jednáních západní politici a komunisti u nás byli pragmatici. Taky chtěli nějak fungovat na mezinárodním poli. Chtěli se západem obchodovat, valuty jim nesmrděly. Potřebovali se dostat k vyspělým technologiím, takže leccos vyhandlovali. Takže i díky Havlovi měli i ostatní vězni svědomí o něco "lepší" kriminál než mohli teoreticky mít. Komunisti se mohli ohánět tím, že Havel je sice zavřený, ale je s ním slušně zacházeno a má ve vězení veškerá práva. Nevím, jestli tohle je důvod nějak to, že byl vězněn za mírnějších podmínek, ironizovat.  

K mercedesu se raději vyjadřovat nebudu, protože to je vyloženě útok na nízké lidské pudy a dobrá "potrava" pro odpůrce Havla. Nějak mi uniká, proč by ho nemohl mít, pokud ho někde neukradl. Snad, aby nedráždil "dělnickou třídu" nebo, aby dráždil komunisty? Oni to využívali propagandisticky stejně jako někteří lidé dnes. Jak ubohé. Vy to tak nevnímáte? 

ROCO

#4389 #4388

2012-01-21 00:08

Je vidět,že jste si nic nepřečetl.Je pak zbytečné s Vámi život VH a jeho rodiny rozebírat.Věřím,že auto neukradl,ale jako kulisák si na něj těžko vydělal.

Nepřihlášený uživatel

#4390 Re: #4388

2012-01-21 00:13

#4389: ROCO - #4388 

A co takhle, že ho třeba zaplatil z peněz, které dostal ze západu za uvádění svých her, publikování knížek, peněz souvisejících s obdržením různých ocenění a pod. Musíte taky číst něco jiného než na co jste mi sem dal odkaz.


Nepřihlášený uživatel

#4391 Re: Re: #4380

2012-01-21 00:35

#4388: - Re: #4380

Sledovaný, zavíraný, perzekuovaný odbojář obvykle nejezdí nejlepším autem v zemi jejímuž režimu škodí. Přečti diskuzi, dej si věci do souvislostí a dlouze, dlouze přemýšlej. Ještě napovím že Gorbačov dal našim představitelům v r.1986 jasně najevo, že SSSR se nadále nebude vměšovat do vnitřních záležitostí ČSSR a že je záhodno začít urychleně diskusi se všemi obyvateli a začít provádět potřebné reformy (přestavbu).

ROCO

#4392 #4390

2012-01-21 00:36

Nebojte se čtu.Za komunistů si kdejaký kulisák tu mohl koupit luxusní mercedes.Vy jste ale asi nečetl,jak si žila elita charty z peněz posílaných ze západu a ti řadoví byli v base.Vše se předem plánovalo.To jste za tu dobu ještě nepochopil?Přečtěte si vše pozorně.I otevřěný dopis od Mašína(i když jeho čin neschvaluji).Proč se nevrátil po revoluci?Kryl také ne!Elita charty 77 takové nepotřebovala("Elitář" Vondra mu na hrob přivezL vyznamenání).On a další takoví na ně moc věděli.Stále jsem se tu nedočetl,co záslužného do roku 89 udělal.


Nepřihlášený uživatel

#4393 Re: Re: Re: #4380

2012-01-21 00:51

#4391: - Re: Re: #4380  

Proč by nejezdil, pokud mu nevzali řidičák nebo techničák, nepropíchali gumy atd.:-) Né, teď vážně, mám pocit, že někteří si z toho děláte legraci. Byl to umělec, intelektuál, pokud na to měl peníze, tak jezdil v mercedesu. Nikde v žádném komunistickém zákoně to nebylo zakázáno a komunisti to respektovali, i když v případě Havla, se skřípěním zubů.

Na tu druhou část nebudu reagovat. To věděli úplně všichni a nevidím v tom jakoukoliv souvislost, která by svědčila proti Havlovi. 

ROCO

#4394

2012-01-21 01:11

Proto se z VH musel udělat a dělá chudáček,který pak byl jednohlasně zvolen i komunisty za prezidenta.Že by to nebylo předem domluvené?Činy jeho rodiny?Na ně se zapomělo.Do vlády usedli prominenti charty a členové KSČ.Je zarážející,jak se z "chudého" a nevystudovaného kulisáka stal prezident.Přitom tu byli vzdělanější a charakternější lidé.

Nepřihlášený uživatel

#4395 Re: #4390

2012-01-21 01:17

#4392: ROCO - #4390 

Vám nemá smysl nic psát, když máte názor již hotový a neměnný. Napsal jsem, kde vzal peníze na auto a vy jste to vysvětlení nepřijal. Popravdě řečeno je mi to jedno. Dopis Václavu Havlovi od Ctirada Mašína jsem si přečetl a z fleku bych ho podepsal. To jste překvapen, co? Narozdíl od Vás tehdejší činy skupiny bratří Mašínů plně schvaluji. To je snad každého věc, jestli se vrátil. Důvody proč se nevrátil ten, či onen, byly různé. Kryl se nevrátil možná proto, že nedostal nějakou funkci. Nebo v tom bylo třeba úplně něco jiného. Nevím proč bych to měl zkoumat.

Pokud jde o ty zásluhy Havla a dalších (nevím kdo všechno Vám vadí), tak jejich zásluhy spočívaly v tom, že se vzepřely režimu, žili si po svém. Poukazovali na porušování lidských práv, nedodržování zákonů a podobně  a informovali o tom svobodný svět za železnou oponou a za to si je vážím. Přinesli za to spoustu obětí, stejně jak bojovníci proti režimu na přelomu 40. a 50. let, kteří za to zaplatili ještě mnohem víc. Jestli jsem správně pochopil, tak tohle pro Vás nic neznamená.

Pokud jde o prachy pro disidenty, které si údajně rozdělili jen někteří, tak k tomu nemám dostatek informací, ale doufám, že to tak skutečně bylo, protože představa, že disidenti byli jako celek bezchybní a vzor ctnosti a morálky by byla pro mě těžko představitelná a skoro bych z toho měl mindrák.;-)

PS: Teď čtu Váš poslední příspěvek a na další hlouposti už nebudu reagovat. Poslední věc. Já být na místě Václava Havla, tak si to, že mě zvolí komunisti jednomyslně (na půl roku do převolby) za prezidenta, užívám jako velkou satisfakci za ta léta všemožných ústrků, šikany, věznění a pod. a vůbec by mi nevadilo, že ti komunističtí poslanci hlasovali ze strachu, protože je studenti přemlouvali a možná jim vyhrožovali. Pořád lepší než kdyby ti poslanci skončili v lágrech, tak jak to dokázali "soudruzi" udělat se svými odpůrci po převratu v únoru 1948. 

Musím říct že mě přestává bavit diskuze s někým, kdo má naprosto ve všem jasno a nepřipouští jakýkoliv jiný názor kromě svého. 


Nepřihlášený uživatel

#4396

2012-01-21 01:28

Pojmenovat po opilci cokoli je nemravné.

Nepřihlášený uživatel

#4397

2012-01-21 01:29

Pojmenovat po opilci cokoli je nemravné

Nepřihlášený uživatel

#4398 Re: Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-21 01:55


Nepřihlášený uživatel

#4399

2012-01-21 02:07

Tohle mohlo napadnout jenom debila přejmenovat letiště Ruzině!!!! Nechápu proč by se mělo přejmenovat. Má své jméno a to je dané a každý ho tak po celém světě zná. Chce se ten debil zviditelnit????
Co Havel, tak velkého pro náš stát udělal???? Z vracením majetku to bylo stejnak kvůli němu, když vlastnil majetek za půl miliardy. Kdyby nic neměl, tak by k tomu ani nedošlo. Dále dal amnestiji vrahům a lumpům, kteří v tom pokračovali a nadále a zase trpěli normální lidé. Poslouchal všechny ve vládě jako ovečka a dělal co mu řekli. Potichu vše za jeho vlády rozkradli a teď jsme v prdeli!!!!!!!!!!!!!!!!!! Všichni se z něho mohou jen posrat a média ho tahaj až doposavaď všude kde to jde. Je mi s toho už nablití. Neříkám byl hodnej ale to je vše!!!! To je můj názor.

Nepřihlášený uživatel

#4400 Re:

2012-01-21 02:17

#4399: -  

 Napůl slušnej, napůl neslušnej, napůl gramotnej, ale taky názor. Zaplať přírodo, že ho můžete svobodně vyjádřit.