Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#4801

2012-01-27 23:57

měli jsme stanici metra Leninova, Gottwaldův most,"Husákovo ticho",Stalingrad byl co by kamenem dohodil, ale máme to vůbec zapotřebí? Jak jsou krásné a výstižné názvy stanice Dejvická, letiště Ruzyně, Nuselský most, Těšnovský tunel apod.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-28 00:16



Nepřihlášený uživatel

#4803

2012-01-28 00:27

I když sem Havla jako umělce nějak dvakrat neuznával a dle kritiků byl více umělec než politik, si myslím že by bylo hezké po něm pojmenovat nějaká ta divalda a ulice v ČR. Ale letiště nikoliv! Dal naší zemi "svobodu" (ano v úvozovkách) čehoš si přes ty všechny mouchy cením. Bohužel od toho krasnéhoho 89 roku nastala v zemi dosud nepotrestaná tunelařina a korupce jakou Evropa nikdy nezažila.
banako99

#4804

2012-01-28 07:01

Věřím, že návrh na přejmenování světoznámého letiště "Praha Ruzyně" zůstane pouhým návrhem.

Nepřihlášený uživatel

#4805 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-28 10:08


Nepřihlášený uživatel

#4806

2012-01-28 10:46

Dnes, škoda že až po jeho smrti, je skoro každému jasné akým škodcom Československa, neskôr Slovenska a hlavne Česka bol, takže prečo by mali to letisko tak premenovať? Len ak s dodatkom, že kto to bol a pre výstrahu všetkým, kto do Prahy priletí. Tí čo môžete, nikdy a za žiadnu cenu nedovoľte tak sprniť názov toho letiska.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-28 11:07



Nepřihlášený uživatel

#4808

2012-01-28 12:02

Ruzyně je lepší a trvalejší název než Havel.

Nepřihlášený uživatel

#4809

2012-01-28 13:02

Jsem rozena ceska a domu letam casto a rodina leta za mnou uz vice nez 40 let. Letiste Ruzyne pouzivame nekolikrat v roce a tak nejak je soucasti historie nasi rodiny. Prejmenovani by tento vztah zneosobnilo, jakoby prejmenovali me rodne mesto. Nevidim v tom zadny prospech a pevne verim, ze pamatku Vaclava Havla mohou uspesne zachovat jinak (skoly, muzea, knihovny, atd)

Nepřihlášený uživatel

#4810 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-28 13:05

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !! 

 Nevíš o čem mluvíš,táhni na Slovensko tady nemáš co se vyjadřovat


Nepřihlášený uživatel

#4811 Re:

2012-01-28 13:07

#18: -  

 A stejně v naší mysli nevyroste.....je za ním dost špíny


Nepřihlášený uživatel

#4812

2012-01-28 19:00

Zásadně s přejmenováním letiště nesouhlasím. Nesmyslné počínání. Mimo budování kultu osobnosti to znamená velkou spostu peněz, které chybí na všech stranách.

Nepřihlášený uživatel

#4813

2012-01-28 19:02

V ČSA na letišti Praha jsem pracoval 45 let. Do "revoluce" jsem o nějakém Havlovi neslyšel a jeho zásluhy na stavu v tomto státě jsou diskutabilní!!!Jsem zásadně proti přejmenování letiště, neboť je to opět akce osoby povinované V.Havlovi. Jsem zásadně proti tomuto aktu!!!!

Nepřihlášený uživatel

#4814 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-28 19:54


Nepřihlášený uživatel

#4815 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-28 21:52

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

nauč se prosím Tě česky a potom se teprve hlaš k tomuto národu a následně se můžeš i k něčemu vyjadřovat. Jinak si o tobě každý, kdo má rád tento jazyk a tento národ, pomyslí cosi nelichotivého a přitom můžeš mít i dobré názory, bohužel je špatně zveřejňuješ.


Nepřihlášený uživatel

#4816

2012-01-28 23:03

Přejmenovat tradiční název Praha Ruzyně jménem rodiny, která si svůj majetek v průběhu německé okupace za 2.světové války udržela formou více mež nejasnou, je z historického hlediska krok ke světové ostudě. Jako Wencou wod Klauzů ukradené pero v Chille... to je také taková ostuda.

Nepřihlášený uživatel

#4817

2012-01-29 01:27

Havlíčku Havle,tos asi nečekal.Ten nesouhlas až nenávist.Ale musels tušit.Jako Gorbi.Sny se nedají schovat za realitu.Gorbi tu realitu korigovat nemohl.Ty ano.Od listopadu 1989 do cca r.1993 bychom za Tebe sežrali i tkaničky.Tys toho evidentního mandátu ale nevyužil.Dál jsi přes blbou náladu přisluhoval Klausovi a jeho privatizační ekipě,která nás nevratitelně okradla o přestovky miliard korun českých,za komunistů podložených prací.Mám já Ti dnes děkovat,že na acylpirin dnes musím dělat dvakrát tolik než za komunistů/v přepočtu na průměrné mzdy/.Mám já Ti dnes děkovat,že elektřina a plyn byly násobně za komunistů levnější?Mám já Ti děkovat za násobek nájemného bytů,které byly zbudovány za komunistů.Tvoje rčení v prvním novoročním prezidentském projevu po komunistické nadvládě,že "národ nevzkvétá" bylo možné opakovat v každém roce Tvého prezidentství.A tys na to nereagoval exekutivně,Ty jsi ze své funkce neodstoupil.Takže jsi vinen jako Ti ostatní exekutivně tehdá mocní.
A teď vyslovím můj verdikt.Ruzyňského letiště,tedy jeho názvu,jsi dle mého názoru svojí nedůstojností nedosáhl.Nebyls všeobsahujícím občanem.Byls všeobsahujícím kapitalistou s penězovody svých předků a za ty jsi především bojoval.Když mi moje tchyně říkala v listopadu 1989,že bohatí budou bohatší a chudí chudší,smál jsem se.Už se nesměju.Měla pravdu.A omlouvám se jí,protože už nežije.
Takže Ty,děvko kapitalismu,po Tobě bych nepojmenoval ani obrubník ulice E55.

Nepřihlášený uživatel

#4818

2012-01-29 10:01

osobně se domnívám že Havel zas tak moc neudělal,tudíž nechápu proč poněm pojmenovat letiště snad autobusovou zastávku někde na Šumavě v lese kde nikdo nejezdí

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-29 11:39


Krakatitt

#4820 Re:

2012-01-29 11:40

#4817: -

Zde je vidět, jak většina z vás přemýšlí. Zamindrákovaní a závistiví nicmochové, kteří v životě nic nedokázali a nedokážou a kteří si nevidí na špičku nosu. Je mi vás líto.

Pro letiště Václava Havla

#4821

2012-01-29 11:42

Jsem proti podepsání této petice. Ať každý kdo přiletí z ciziny do naší české země ví, že Václav Havel byl někdo a pro nás Čechy něco znamenal. Zvolili jsme ho v 89. aby byl naším prezidentem, protože jsme mu věřili a také náš národ vedl dobře a s nadějí až do konce. Jsem rád, že většina ČR váš názor nesdílí (důkazem je například nádherný a spontánní pohřeb, kterého se mu dostalo), protože my ho máme rádi, byla to veliká rozporuplná osobnost, která vedla Čechy a zpočátku i Slováky v těch nejlepších časech co naše území zažilo od Karla IV. Všichni tu jen říkáte jeho zápory (a často co píšete ani zápory nejsou), ale kdyby jste měli vypsat jeho klady, zjistili by jste při psaní, že si toto zaslouží. Škoda, že se nedožil Nobelovi ceny za mír, přesto že ji měl na dosah.
Ach jó

#4822 Re:

2012-01-29 12:41

#4821: Pro letiště Václava Havla -

Pane "4821": To, že jste "proti", tak na to máte pochopitelně plné právo a NIKDO vás za to nemůže odsuzovat ani ostouzet. Váš text ale bohužel obsahuje několik, mírně řečeno, nelogičností. Tedy především - nemůžete být proti podepsání petice, pouze můžete petici nepodepsat. Dále, pokud se letiště bude jmenovat po VH, tak jenom tím bude každý přiletivší cizinec okamžitě vědět, kdo to VH byl? To myslíte fakt vážně? Píšete "... zvolili jsme ho  ...". Vy jste ho volil? A kde a jak? Já nevím, že bych v té době někoho volil. Dále: "Většina ČR ... nesdílí ... spontánní pohřeb ...". Většina ČR byla na tom divadelním pohřbu? Spíše to vypadalo na to, že "většina ČR" byla znechucena tou vyloženě barnumovskou týdenní extra kampaní. Nobelovka na dosah? Ano, na dosah? Já jsem jednou šel kolem nějaké banky a tam bylo v trezorech mnoho, mnoho milionů Kč, které jsem měl podobně také skoro na dosah. Kdybyste měli vypsat jeho klady ...". A co vám brání, milý pane? Vypište je tedy vy. Pište, pište !!! A pokud by vám na jejich objemný rozsah nestačil teno web, tak správce webu vám jistě rád přidělí zvláštní velký "zásluhový" prostor, není-líž pravda ...


Nepřihlášený uživatel

#4823 Re:

2012-01-29 12:45

#4821: Pro letiště Václava Havla -

Velmi vtipné. Každého cizince, který přiletí do Prahy zajímá, jak se dostane do centra, kolik stojí taxík a kde si vymění peníze...Václav je pro ně nevyslovitelné slovo...a kdo to byl, to je jim je celkem šuma fuk..Mimochodem, ani netušíte kolik cizinců tady vystoupí v domnění, že jsou v Budapešti


Nepřihlášený uživatel

#4824

2012-01-29 13:58

Plně souhlasím s autorem této petice.Lidská blbost nezná meze.Jednou bychom se taky mohli dočkat toho,že na místě metronomu na Letné bude stát obrovská socha Havla a jeho kamarádů.

Nepřihlášený uživatel

#4825 Re:

2012-01-29 16:34

#4821: Pro letiště Václava Havla -

I já se připojuji s prosbou,vypište prosím klady a zásluhy Václava Havla.