Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#551

2011-12-28 00:31

Všeho dočasu..Ať se pan Fenič radši věnuje tvorbě kvalitních dokumentů....

Nepřihlášený uživatel

#552

2011-12-28 00:35

Domnívám se,že větší zásluhy na svobodě a demokracii
v našem státě má expremier Mirek Topolánek.

Nepřihlášený uživatel

#553

2011-12-28 00:35

Mohou po něm pojmenovat třeba nějaké letiště v Kosovu nebo v Tibetu.

Nepřihlášený uživatel

#554

2011-12-28 00:36

Pana Havla jsem neměl v oblibě.Měl hodně charakterových vad.Svého času také slíbil,že se "vyzpovídá" a zveřejní poklesky ze svého prezidentování. Místo toho neustále dával najevo svou zášť vůči V.K. A také nezapomněl si koulet svoji kuličku.To už nebylo "přikulování".

Nepřihlášený uživatel

#555 Re:

2011-12-28 00:42

#2: -

Proč právě pojmenovat po V.Havlovi a ne po V.Klausovi,který v době totality se veřejně postavil proti zločinům komunistů.

Byl to,ale V.Klaus,který inscenoval CHARTU 77 a V.Havla vyzval k spoluúčasti.V.Havel zpočátku velmi váhal,až později se částečně zapojil,když V.Klaus na něj neustále naléhal.


Nepřihlášený uživatel

#556

2011-12-28 00:47

Nová modla, která vznikla na základě samých lží.
Zaslouží si soudit (nebo odsoudit), ne stavět jí pomníky.

Nepřihlášený uživatel

#557

2011-12-28 00:50

Je to blbost, protože hodně lidí má zafixované jméno Ruzyně, a kdyžtak ho mohli přejmenovat v roce 1989 po revoluci, ale teď se mi to nejeví jako moc dobrý nápad

Nepřihlášený uživatel

#558

2011-12-28 00:55

Jen se ovčané a Vy mladí KOLABORANTI snažte udělat z VLASTIZRÁDCE a největšího ničitele tohoto státu MODLU !!!
Nic Vám nepomůžou ty KYDY - všech polistopadovejch BACANŮ ze všech politických stran DEKLASUJÍCÍ náš národ do KATEGORIE - SVĚTOVÉHO spolupodílníka na marasmu a likvidaci národů a VRAHŮ desítek milionů lidí !!!!!!!!!!!!!!!!!
Jen se těším jak Vám budeme kroutit PALICE a budete řádně odměněni těmi, které jste dostali do KOLAPSU a zavedete nás jen do války a zločinů světového KAPITÁLU !!!
Jen tak dál - HAJZLOVÉ HAVLOVÉ !!!!!!
Fidorka

#559 Co by Havel nechtěl...

2011-12-28 00:55

Václav Havel zemřel.
Jednoduchá věta oznamovací, jejíž význam lze vyložit jen jediným, byť krutým způsobem.
Zemřel muž, který v novodobých dějinách znamenal velmi mnoho nejen pro svoji zemi, ale kterému se dostalo uznání i v zahraničí. Popisovat zde zásluhy Václava Havla není nutné, protože v posledních dnech jsme nebyli svědky ničeho jiného. Pro mě osobně byl Václav Havel, hlavně v posledních letech svého prezidentského mandátu, postavou trochu kontroverzní, ale to není tématem této úvahy. Téměř každý, kdo s tímto mužem zažil něco, byť sebenevýznamějšího, měl velkou potřebu tento zážitek sdílet.
A pak se to stalo, někde zrušili dětem školní besídku a nějaký aktivista přišel s nápadem přejmenovat Letiště Praha na Letiště Václava Havla. A začaly se objevovat názory, že tohle by Havel nechtěl. Tohle by asi nechtěl nejen Havel, ale každý, racionálně uvažující člověk
Jsou vánoce a jakkoliv byl Havel osobnost mezinárodního významu, rušit kvůli němu dětem vánoční besídky opravdu nemusíme. I když osobně nejsem úplně vánoční typ, přikládám událostem váhu, jakou si zaslouží. Havel si zaslouží pietu, ale vyhlásit tři dny národního smutku před vánoci považuji trochu za křeč. Stejně tak ctím vánoce, bez přehánění. Nestihla jsem upéct cukroví, tak jsem ho letos prostě koupila a zvykat si na nový název pro pražské letiště se mi taky nechce….
Fiorello LaGuardia

#560 Fero Fenič

2011-12-28 01:00

Místo co by v Čechách vystavoval pouťovými aktivitami svoji osobu mezi tisíci dalších, kdo se na smrti VH zviditelňují a škemrají o nějakou bakalovskou almužnu, měl by Fero přinést trochu osvěty na rodné Slovensko. Medzinárodné letisko Václava Havlu Prešov. Alebo že Jozefa Tisu?

Nepřihlášený uživatel

#561

2011-12-28 01:04

Dete z havlam uz do prdeleeeeee
pája

#562 Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-28 01:06

#356: Radovan - Re: absolutní nenávist komunismu !!

přečti si to po sobě, ty kritiku

Shebi

#563 Netřeba

2011-12-28 01:14

Vašek byl milej, férovej, skromnej chlap. Má můj respekt. Málokdo je dneska jako on. A myslím si, že on sám by si něco podobnýho ani v nejměnším nepřál. Nechme ho v klidu spát...

Nepřihlášený uživatel

#564

2011-12-28 01:23

Dnešní název má již své renomé - a mít obchodně zavedené jméno je bezesporu určitý kapitál. Když už Havlovo jméno dnešní "kulturní elita" musí někam za každou cenu nacpat, například synagog je nejen v Praze dost....

Nepřihlášený uživatel

#565

2011-12-28 01:23

Jsem zásadně proti věčnému přejmenovávání čehokoliv po komkoliv podle větru, který zrovna vane. Naše letiště budu stále nazývat tak, jak mám zaužívané, a to "Ruzyně". A ti , kteří mají silnou potřebu uspokojit svou touhu po nějakém kultu osobnosti a pojmenovat po Havlovi něco zrovna na Ruzyni, nechť po něm pojmenují ruzyňskou věznici - bylo by to "smysluplnější"

Nepřihlášený uživatel

#566

2011-12-28 01:24

Podepisuji to ráda...Kdysi, v lednu 1978, jsem byla skoro hrdá, že jsem byla s tím pánem zadržená....Dneska už ne a jsem proti....
Nauč se psát

#567 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-28 01:25


Nepřihlášený uživatel

#568

2011-12-28 01:26

vaše starosti na moji hlavu.to nestačí jen nový nápis na terminál celá administrativa kolem toho nesmyslu bude stát řádově v milionech,peněz máme přece dost,zaplatíme to třeba z toho co kalousek ukradl důchodcům na polovičním jízdném

Nepřihlášený uživatel

#569

2011-12-28 01:27

Ze sametové revoluce
zbyl vpravo mozek
- vlevo ruce.
Lid slaví nové svaté
a z miliónů líných kmánů
dva milióny partyzánů
v matičce stověžaté.

Nepřihlášený uživatel

#570

2011-12-28 01:29

nevím proč by se mělo něco měnit Ruzyně je prostě Ruzyně...

Nepřihlášený uživatel

#571

2011-12-28 01:34

pojmenovat cokoli po vlastizrádci je vrcholem tuposti....

Nepřihlášený uživatel

#572

2011-12-28 01:36

JMÉNO PO HAVLOVI???MÁLO OSTUDY VE SVĚTĚ???!!!

Nepřihlášený uživatel

#573

2011-12-28 01:39

Tohle, co se tady děje fakt nechápu. Stačí, aby jedna významná osobnost odešla, aniž by po někom něco chtěla a co se vyrojí frustrovaných zakomplexovanců, co ji řeší... A kdo tady nadává na Čechy a na češtví, ať se nejdřív koukne, co sám přinesl ostatním okolo sebe a ať se koukne na sebe jako na člověka. Možná uvidí ten rozdíl mezi sebou a mezi těmi, kteří něco přinést a obětovat alespoň zkusili. Ten, kdo tohle nedokáže, může nadávat na všechny a na všechno v podobně uhozených diskuzích a peticích, jako je tahle...
A mimochodem, díky tomu se nemusim stydět za to, že jsem Čech. Ať si ti, kteří všechny a všechno pomlouvají, udělají nějakou komunitu frustrovaných Čechů a tam si to šířej mezi sebou, ale ať mě do toho nikdo netahá ;-)

Nepřihlášený uživatel

#574

2011-12-28 01:41

Osobně nemám nic proti památce po Václavu Havlovi ani po udělení pocty jeho osobě, ale kdo to všechno bude platit z našich daní???
Máme to zapotřebí v současné ekonomické situaci???
Podle mě tedy rozhodně NE!

Nepřihlášený uživatel

#575

2011-12-28 01:42

Nechci už žádný kult osobnosti!!! Nechci měnit mapy pro piloty a turisty, nechci měnit letové a jízdní řády a nabídky cestovních kanceláří atd. atd.

Václav Havel jistě udělal mnohé dobré pro tento národ, nedělejme z něj však modlu. Berme si z něho příklad ve všem, co skutečně dobrého vykonal. Pokud chce někdo pojmenovat něco po tomto prezidentovi, nechť jsou to věci nové, tedy v "demokracii", o kterou se také zasloužil. Vzhledem však k tomu, že se ani politici nemohli dohodnout na formulaci toho, o co se zasloužil, považuji to za přehnané a uměle vyvolané.