Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#826

2011-12-28 13:08

Je to příliš rychlá emotivní akce pod dojmem pohřebních obřadů a jiných, neúměrně medializovaných akcí. Spíše mi to připadá, že někdo jiný se chce na tom zviditelnit.

Nepřihlášený uživatel

#827

2011-12-28 13:10

Prosím Vás nechte jménu Václav Havel jiné instituce a nééé letiště!!!Jak na to někdo mohl vůbec přijít???

Nepřihlášený uživatel

#828

2011-12-28 13:10

Z toho čo som o VH čítal dávno pred touto petíciou
je pomer pozitívny/negatívny 1/100 . To si český národ nezaslúži aby vstupná brána do zeme bola pomenovaná po takom človeku.
Pochopil by som keby bola tak nazvaná nejaká krčmička v Prahe do ktorej rád chodil a kde sa cítil dobre .
Naší bratia Česi majú veľa osobností v histórii po ktorých by sa letisko mohlo menovať .
Nie len táto dobová figúrka o ktorej sa pri ich vtipnej povahe budú za pár rokov baviť ako o Švejkovi.
Slováci majú letisko M.R.Štefánika prečo ni teda napr. T.G. Masaryka .

Nepřihlášený uživatel

#829

2011-12-28 13:11

Já si havla moc nepamatuji byla jsem ještě prcek a nic proti němu nemám.Nechytám se názoru jiných myslím si že vždy bylo něco dobře a špatně,nemužu posoudit.Ale nelíbí se mi ty kraviny co se furt vymejšlej,příjde mi to uhozené Ruzině byla odjakživa Ruzině a teď se to má měnit kvuli expresidentovi,co bude až zemře Klaus????Proboha Vzpamatujte se Všeho s mírou v cizině si musej z nás ťukat na hlavu,jsem každemu jen pro smích!!!!

Nepřihlášený uživatel

#830

2011-12-28 13:12

Pod peticí pro přejmenování letiště jsou podpisy rodiny Havlových, to už mi připadá jako naprostá ztráta soudnosti.

Nepřihlášený uživatel

#831

2011-12-28 13:13

Pojmenovat největší české letiště po člověku,který se omlouvá sudetským němcům a dopustil rozdělení Československa je nepřípustné!!!

Nepřihlášený uživatel

#832 Re:

2011-12-28 13:14

#813: -  

 Oblíbenci národa???? Myslím že současná Havlománie je pouze prací vládnoucí garnitury. Nedomnívám se, že byl VH "oblíbencem národa". Soudní lidé si uvědomí, co vše se za posledních 22 let v této republice stalo, a že mantinely na takovéto počínání byly nastaveny za VH a VK. Jsem znechucen, když slyším, jak je VH vynášen do nebe.


Nepřihlášený uživatel

#833

2011-12-28 13:14

Díky, docela osvěžující petice. Vůbec v souvislosti s dalším megapohřbem v KLDR :o))
Speedyxxx

#834 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-28 13:16

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

Ubohost s jakou jsi napsal svou reakci ukazuje, že jsi buď psychicky postižený, nebo je ti tak 15 let. Přestože je Václav Havel velkou částí veřejnosti vnímán jako poctivá, příkladná osoba bojující za svobodu, bylo by vhodné zjistit si, kde je vlastně pravda a ne jen hluše přijímat to, jak se nám jej snaží prezentovat jeho kultu poplatná média. Za maskou poctivého člověka se ukrývala druhá tvář. Tvář podvodníka a lháře, který kolaboroval s komunisty. Jak by jinak bylo možné, že byl propuštěn na svobodu, ačkoli jiní si své tresty odseděli do konce? Možnosti předčasného propuštění politického vězně byly v podstatě jen tři - smrt, závažné zdravotní důvody (jen vyjímečně) ale především podepsání spolupráce! Nakonec se vše ukázalo po nastoupení Havla k moci, kdy si na hradě ponechal spoustu komunistů, kteří pak měli možnost likvidovat spisy a důkazy. Že by mu šlo i o zlikvidování části vlastního spisu?

Jakým způsobem si pan Havel užíval za hluboké totality není pro mnohé také tajemstvím. Zatím co normální člověk musel tvrdě pracovat, aby zaplatil třeba televizi zakoupenou na multiservis, špička slavné charty77 si užívala z peněz posílaných ze západu na podporu politických vězňů a disidentů. Mejdany plné lehkých děv, alkohol a jídlo z někdejšího Tuzexu, prostě vše, o čem se běžnému občanu ani nesnilo. Z tučných sumiček přicházejících ze západu se k potřebným mnoho nedostalo.

Nakonec přečti si to sám třeba na:

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/5553-opilec-vaclav-havel-svedek-vypravi-o-byvalem-prezidentovi.aspx

A po takových lidech by se měly jmenovat budovy? Nakonec proč ne! Alespoň nám budou připomínat, jak snadno se necháme oblbnout.


Nepřihlášený uživatel

#835

2011-12-28 13:17

Nesmysl.. ať po Havlovi pojmenujou třeba divadlo, ale ne státní letiště!!

Nepřihlášený uživatel

#836 Re:

2011-12-28 13:21

#6: - 100% súhlas

 

GOLEM

#837

2011-12-28 13:23

#49: Smrtkomoušům - Re: absolutní nenávist komunismu !!

myslím že některé komentáře jsou byt vyjadřují názor z lidského, havlovského, racionálního nesmyslné.

Každý režim má nějakou díru, hledme i dál ty díry uzavírat a chovejme se jako lidé třetího tisíciletí a úsměv na tváři.

 


Nepřihlášený uživatel

#838 Re:

2011-12-28 13:23

#835: - teda nechcem sa Vám do toho pliesť, ale navrhujem nazvať po ňom nejakú hospodu. To si myslím, že je primerané...

 


Nepřihlášený uživatel

#839

2011-12-28 13:24

Zažil jsem Kult Lenina, Gotwalda, Brežněva, o další
fanatickou zblblost nestojím. A Havel je pro mne příliš rozporuplná postava. Už je na čase, aby tu společenskou hloupost rozštíplo "dítě" řka - císař pán nemá krásné šaty, je nahýýý.
Vždy, když mocní potřebují utáhnout šrouby tak se lidem předhodí nějaký monstrózní kult osobnosti.
Nejlépe organizovat přes uvědomělé umělce,aby to bylo dobře společensky skousnutelné. Svět se neustále opakuje, čím dál v kratších intervalech.
Proč se po něm nepojmenují ateliéry Barandov, jak že se pan Havel zasloužil o České letectví?


Nepřihlášený uživatel

#840

2011-12-28 13:26

co když přijde někdo lepší , budeme jen přejmenovávat .Ruzyně je neutrální

Nepřihlášený uživatel

#841

2011-12-28 13:26

Jem přesvědčen o tom,že přejmenování letiště je zase výplodem "pravdoláskařů" a nevidím sebemenší důvod,proč by se jméno,které je ve světě známé najednou mělo měnit!!!

Nepřihlášený uživatel

#842

2011-12-28 13:26

Když už by se nějak letiště mělo jmenovat, tak například TGM, nebo Eduarda Beneše, Karla Kryla. Nebo například Bratří Mašínů.

Nepřihlášený uživatel

#843 Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-28 13:27

#834: Speedyxxx - Re: absolutní nenávist komunismu !! 

 Pod toto se mohujen podepsat, Speedyxxx!


Nepřihlášený uživatel

#844

2011-12-28 13:31

V době jeho funkčního období, kdy mohl,zejména v jeho počátku ovlivnit průběh dění v naší zemi, pronášel sice vznešená slova o vítěství pravdy a lásky nad lží a nenávistí. Naprosto nic však pro její vítěství neudělal. Také viděl nespokojenost většiny občanů, ale akci "Děkujeme odejděte" označil pouze jako "blbou náladu". Přitom mohl dění v zemi podstaně ovlivnit, neboť v té době za ním ještě každý slušný člověk stál.

Nepřihlášený uživatel

#845

2011-12-28 13:33

Byla by to ostuda pro celý národ.

Nepřihlášený uživatel

#846 Re:

2011-12-28 13:35

#842: -

Mistře, TGM se něnoval vědám, vzdělání - má školy.Lidé mu věnovali nádraží - měl rád železnici, letadélka mu blízká nebyla.Tedy jeho jméno nesou objekty, které mu byly blízké a nebylo to proto, že byl prezident.Hodnotila se jeho osobnost.

U Havla by to chtělo použít stejný styl - tedy buď hospody, lihovary, divadlo, knihovna, německá automobilka či nový typ bombardéru. :) Což se mi líbí nejvíce.Už slyším tu bránící se armádu " pozor, na 11 hodině Havel" . :D

A Mašíni jsou vrazi.Ty už sem ani netahejte.Nejen, že utekli, ale popravovali na potkání zcela nevinné lidi.A nic proti komunismu neudělali.A nepokoušejte se říci, že četník na maloměstě měl něco společného s režimem.Jooo, kdyby ustřelili hlavu nějaké STB zrůdě či politiku, který páchal zločiny na lidech,ale oni vraždili nevinné civilisty...To už raději věnovat lidem, kteří utekli a nikoho nezabili. :)


Nepřihlášený uživatel

#847

2011-12-28 13:36

bez komentáře
crazzybuster

#848 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-28 13:41

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

to je úroveň, alespoň je vidno kdo ho velebí, já se několikrát setkal s největším přítelem pana Havla a musím říct, že s větší lidskou žumpou jsem se nesetkal, žádný herec nýbrž lidský odpad Landovský. Ale co čekat po lidech jejichž humanismus se projevuje násilím a měří se množstvím pum na civilní obyvatelstvo. V Pekařově císaři ukázali jejich vzor - "Já bych doporučoval na mučidla v rámci civilizace". Ale poslední věta filmu jim říká jak dopadnou: "Tak My se jdeme historicky znemožnit"


Nepřihlášený uživatel

#849

2011-12-28 13:42

Petice je velmi dobře napsaná v bodech.

Nepřihlášený uživatel

#850

2011-12-28 13:42

Už jsem se zde podepsal snad třikrát, vždy je mi poděkováno a v seznamu signatářů se přesto nevidím. V čem je chyba?