petice za navrácení prodlouženého rodičovského příspevku


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-01-23 14:38

je to děsný jsem samoživitelka, dvě dcery a s toho jedna postižená .. progresivní onemocnění SMAII,beru PNP 5000kč jinak nemám nárok ..chtěla jsem hmotnou nouzi ,ale bydlím sice mám 3+1 a hospodařím sama,ale rodiče bydlí pode mnou..tudíž sebrali jste mě rodičák 3800,sociál 2250.. a jak asi mám žít ..hlavně že vy máte.
tetinka

#2 petice za navrácení mateřské pro matky postižených dětí..

2012-01-23 14:44

VRAŤTE DĚTEM A JEJICH MAMINKÁM,RODIČŮM...TO CO JIM PRÁVEM NÁLEŽÍ A PŘI TOM MINISTR VYPLÁCÍ SVÝM PODŘÍZENÝM,TAK NEHORÁZNÉ ODMĚNY A PLATY..A CO???

Nepřihlášený uživatel

#3

2012-01-23 14:47

Je to prostě hodně špatné co naše vláda dělá pro nemocné děti a jejich rodiče. Opravdu to mají těžké vyjít.
xxxxxx

#4

2012-01-23 14:55

Styďte se za to co jste provedli rodinám postižených dětí !!!! Ani nemáte představu kolik co stojí pro takové děti a ty vaše almužny co dáváte na to vůbec nestačí !!!!!

Nepřihlášený uživatel

#5

2012-01-23 15:04

Jsem ráda,že se tahle petice objevila a můžeme sdělit své pocity na stávající politické počiny.Jako rodiče dvou postižených dcer máme totiž omezené možnosti,jak se bránit!!!
Drahuna

#6 xxx

2012-01-23 15:08

styďte se , sami máte všeho dost , prdel si vozíte v luxusních autech , žijete v luxusu , dovolený takový o jakých se jiným ani nezdá , odměny statisícový a dětem s postižením a jiným vezmete skoro všechno. Je mi z Vás na blití , dítě který si samo ani nevyčistí zuby je podle vás soběstačný ? Souhlasím s pane Krampolem , chytit Vás za držku , nakopat prdel a vyhodit z okna.
nikol

#7 Re: xxx

2012-01-23 15:10

#6: Drahuna - xxx

super :) pěkně napsané


Nepřihlášený uživatel

#8 Re: xxx

2012-01-23 15:10

#6: Drahuna - xxx

jo jo jo tak tak to je nařez.....Krásně napsané a hlavně pravdivé.....

příživnice

#9

2012-01-23 15:17

maminkám nejde o vydělávání na nemocném dítěti, káždá by si milionkrát přála zdravý dítě, ale když už se rozhodla o dítě pečovat a nešoupnout ho do ústavu, mohla by být aspoň oceněná jako každý jiný pracovník v tomto oboru...
sněhulka
Nepřihlášený uživatel

#10

2012-01-23 15:42

Vše co udělali naši politici s penězi pro postižené je opravdu postavené na hlavu.Máma od takového dítěte nemůže jít do práce,protože musí být stále na telefonu,co kdyby škola volala,že se něco děje.Mám 12letou holčíčku,ted momentálně jsme doma má menstruaci.Jelikož je to dítě nechodící a na plenách v tuto dobu ji nedávám do školy a jsme doma.Že to není nic příjemného když v pleně je moč,krev a ještě stolice to mi dá tady asi hodně maminek za pravdu.Páni politici by si tohle měli zkusit a pak by možná i přemýšleli co dělají.Věřím tomu,že zvítězí rozum nad lidskou blbostí a že se to finančně pro postižené vrátí alespon tam kde to bylo.Páni politici uvažujte mozkem a ne něčím jiným.Nebo nám dejte na měsíc vaší výplatu a zkuste vyžít z toho co dostává rodina na postižené dítě.


Nepřihlášený uživatel

#11

2012-01-23 15:52

Celý systém v našem státě je postavený na hlavu! Vzít penízky rodinám s postiženými dětmi, kteří je opravdu nejvíce potřebuji, a dávat si statisícové odměny!!!!! Jeden velký bordel to je!!!! Maminky s nemocnými dětmi těžko někde zaměstnají, nebo zaměstnají,ale brzy o tu práci kvůli častým paragrafům příjdou! Takové děti potřebují spousty speciálních potřeb a to jsou opravdu nemalé položky! Proč si náš stát neváží toho, že se tyto rodiny o své děti strají a nedávají je do ústavu??? To jste se jim tedy krásně odvděčili!!!! Chtěla bych vidět, jak byste vyžili vy s takovým příjmem a zaplatili vše potřebné pro dítko, včetně nájmů a různých poplatků!!!!! Že vás tam všechny hanba nefackuje!!!!!!!
Maminky a tatínkové, držím Vám všem pěsti, aby tato petice k něčemu byla a vy svůj oprávněný boj vyhráli!!!!!! Máte můj obdiv a také jsem přidala svůj podpis!

Nepřihlášený uživatel

#12

2012-01-23 16:14

je to dost smutne co ti tam nahore provadeji.nemaji poneti co tim zposobuji.

Nepřihlášený uživatel

#13

2012-01-23 17:01

s peticím souhlasím, a je pěkný hnus brát maminkám co se takto starají peníze. nevěřím tomu, že by je některá zneužívala (peníze), a vlastně STÁT tímto ušetří taky plno peněz, než kdyby dětičky byly v útavech. bohužel, je mi tady z toho na blití...................... HLAVNĚ ŽE NA CIKÁNY PENÍZE JSOU (tímto se omlouvám slušným lidem tmavší pleti)

Nepřihlášený uživatel

#14

2012-01-23 17:12

Sama mám postižené dítě a díky tomu,že mi teď sebrali příspěvek na péči tak nevím jak to budeme všechno s manželem zvládat.Já se dceři musím věnovat 24h a manžel dělá na směny ve fabrice tak si dovedete představit jaký asi má plat.je vidět vše pro lidi,ale svoje tak to je.nikomu nepřeji postižené dítě,ale když na to koukám asi by si ho někdo zasloužil aby konečně věděl co to je.tak snad se dobro obrátí opět k lidem. S pozdravem Měkynová
lukon

#15

2012-01-23 17:29

Jsem samoživitelka 2 zdravotně postižených dětí,stát z exmanžela alimenty dostat neumí,ale nám peníze bere.Soc reformami jsem přišla o 6500resp9000Kč.Jak máme žít a vyžít-jen speciální školka stojí 2000Kč, posuzování na PNP trvá déle jak půlroku a navíc je pravidlem,že 1:žádost bývá seškrtána na 1.stupeň-odvolání trvá rok.Od ledna běháme jen po úřadech a vyplňujeme nesmyslný počet formulářů. Drábek a spol vůbec neví,o čem je život s postiženým dítětem a už vůbec pak netuší,co je to pro ženskou být naprosto izolovaná od světa-n jako chlap,byť tvrdí,že se staral o postižené dítě-tak zcela jistě chodil na to své pivo a za kamarády.Matky samoživitelky jsou doma a ještě nemají ani na vlastní jídlo-v tom bude ten rozdíl....Astronomické odměny vyplacené na jeho úřadu jsou vpořádku,jeho lidi dřou jak koně-zato my matky sedíme 24h denně na zadku s nohama na stole...kéž už je konec této vlády

Nepřihlášený uživatel

#16

2012-01-23 18:03

Jsem maminka postiženého 8letého chlapce Atypickým autismem.Hodně se přimlouvám,za vrácení prodložené mateřské,ikdyž jsem nikdy tuto možnost nepotřebovala jelikož jsem mohla pracovat.Dneska jsem doma na 2stupni příspěvku PNP a je to pro nás málo,když jsembyla zaměstnaná vydělala jsem si 2krát tolik,dneska už tu možnost nemám,jelikož mě nikdo nezměstnaná.Věřím tomu,že si tam uvědomíte,že je důležité ,aby maminky s postiženými dětmi mohli být doma a mít je doma než někde po ústevech,že dítě cití rozhodně více lásky od své mámy než od nějakých pečovatelek!!

Nepřihlášený uživatel

#17

2012-01-23 18:58

Souhlasím... jsem ráda, za tuto petici. Mám postiženého syna, máme to obrovské štěstí, že jeho postižení není vážné, jen lehké, ale také nám to dosti komplikuje život. Sice chodí, ale daleko nedojde, pořád jezdíme na golfáku - tedy výlety ve školce jsou pro nás pasé... Má problém se štítnou žlázou a s růstem - bereme růstové hormony, tudíž nemůže beze mne na žádný výlet, kde by byl přes noc, vše musíme plánovat a nezapomenout každý večer na lék. Kvůli častým návštěvám lékařů mě nikdo na stálý úvazek nezaměstná. Práce na částečný úvazek - jak se touto možností zákonodárci pořád ohánějí - prostě není!!! Sehnala jsem brigádu, abychom mohli utáhnout chod domácnosti, v loňském roce se nám dařilo celkem důstojně. Od ledna sebrali rodičák - tudíž chodím na brigádu proto, abych měla takový příjem na rodičáku, takže opět žijeme od výplaty k výplatě a nic navíc si nemůžeme dovolit. Syn potřebuje lázně - zdražili regulační poplatek, z loňských 5 tisíc( 6 týdnů pro syna s mým doprovodem), už to je 8400,-. Můžou mi naši zákonodárci říct, kde na to mám vzít??? jak ušetřit?? z čeho? Pro ně je nějakých 3800,- jako plivnutí, ale pro nás peníze na jídlo na celý měsíc!!! Doufám, že se nad tím alespoň někdo zamyslí a pomohou rodinám s postiženými dětmi důstojně žít a ne jen přežívat a obracet každou korunu!!!

Nepřihlášený uživatel

#18

2012-01-23 21:03

jsem také pro aby vrátili dětem jejich peníze,i zdravým dětem VŠEM dětem z almužniček co dáváte se žít nedá

Nepřihlášený uživatel

#19

2012-01-23 22:12

Dobrý večer,jsem rozhořčená z toho co se v našem státě děje?!Berou se peníze těm,kteří nemají šanci si je vydělat?!Staráme se 24 hodin denně o děti,které nemůžou za své nemoci!Nebyla to naše volba mít nemocné dítě,ale bojujeme za vše co si zaslouží,pečujeme,staráme se,prostě jsme tu pro ně a takto se nám stát odvděčí??Je to smutné!!Pánové nahoře zamyslete se!!

Nepřihlášený uživatel

#20

2012-01-23 22:27

Jen seberte peníze lidem kteří je potřebujou,to je opravdu už hnus co se tady děje.Jen kdyby se to týkalo pánu poslancu,ale ty mají peněz dost.Je to opravdu smutne.

Nepřihlášený uživatel

#21

2012-01-23 22:30

pustili se do vlasního lidu, to je predposlední stanice, pak vystupujou.... rozšířím petici na fb i dám okaz na mé stránky (15 000 čtenářů) www.crash-club.cz

Nepřihlášený uživatel

#22 Re:

2012-01-23 22:35

#21: -

děkuji za podporu


Nepřihlášený uživatel

#23

2012-01-23 22:44

Mám postiženou dceru ,je plně odkázána na invalidní vozík a pomoc jiné osoby !S peticí souhlasím !

Nepřihlášený uživatel

#24

2012-01-23 22:51

Souhlasím s touto peticí a podporuji její iniciativu.
Je velice amorální a neetické, aby lidé, kteří mají zdravotní hendikepy trpěli, jenom kvůli tomu, že vláda je v tomto i v jiných velice podobných a závažných případech cynická, k jejich už tak těžkému životu na teto zemi.
Pokud vláda nevyřeší tuto sociální situaci všem těmto potřebným lidem a jejich rodinám, tak vám garantuji, že za 6 měsíců bude abdikovat současný kabinet pana premiéra Petra Nečase. Amen.

Nepřihlášený uživatel

#25

2012-01-23 22:54

Jsem matka 3 dětí,z toho je moje dcera autista.Na dceru jsem pobírala sociální příplatek,který mi byl odebrán...s dětmi vyžiji jen tak tak,na nic jiného na zbyt nemám.Tento systém nechápu,a nejsem jediná.Jsem k tomu samoživitelka,a otcové se podílet nemusí.Tak jak se mám v klidu starat o své děti,když nemáte nikde dovolání?