Obnovu Tyršových sadů ano, ale šetrně k přírodě a bez plýtvání


Nepřihlášený uživatel

#176

2012-04-07 17:42

taky mě s. . . . u

Nepřihlášený uživatel

#177

2012-04-07 18:01

Moc si vážím lidí, kteří dělají cokoliv pro záchranu přírody.Bez přírody nebude život všechno zemře.

Nepřihlášený uživatel

#178

2012-04-07 19:02

jsem zásadně proti kácení zdravých stromů.

Nepřihlášený uživatel

#179

2012-04-07 21:20

Zažili jsme to v Českém Krumlově. Kvůli pochybným investicím za evropské fondy vznikla nenávratná škoda. Nedejte se.

Nepřihlášený uživatel

#180

2012-04-07 22:50

Vyměňte okamžitě všechny ty vaše pardubucké radní, jestliže jdou proti vůli pardubičáků...platíte je???

Nepřihlášený uživatel

#181

2012-04-07 23:26

Škoda každého zdravého stromu. Výrubom sa nezničí len strom, ale aj životné prostredie - fauna a flóra.
Viac ako 30 rokov chodím s rodinou na dovolenky aj návštevy príbuzných na Pardubicko a Ústecko-Orlicko. Vždy sme obdivovali, ako si dokážete vážiť historických pamiatok a hlavne prírodu.

Nepřihlášený uživatel

#182

2012-04-08 01:43

V této zemi, v posledních letech dochází ke kácení stromů i celých lesních celků v nebývalé míře, často z "neznámých důvodů" stále častěji. Asi to souvisí se všeobecným plundrováním všeho co tato země dosud má nebo možná měla. Arogance, zlodějny, absence snad všeho co lze nazvat kulturním povědomím, počínající tím, co nám v současné době vládne...

Nepřihlášený uživatel

#183

2012-04-08 08:32

Už zase někdo něco někde lobuje. Lobing je slovo vytvořené pro zlegalizování prosazování korupce a jiných nešvarů.

Nepřihlášený uživatel

#184

2012-04-08 11:32

snad ti lidi dostanou rozum kdyz zjisti jaké krasne holky se snaží pěkné stromy.

Nepřihlášený uživatel

#185

2012-04-08 11:36

Toto není záležitost jenom Pardubic ale nás všech. A radní si nesmí myslet, že jsou všemocní.Bohužel se toto děje v této společnosti všude.(Všeho jenom do času.)

Nepřihlášený uživatel

#186

2012-04-08 11:40

A doufám,že jde o obnovu sadu a ne o myslenku papalasu si tam postavit vily tady je možné vse!

Nepřihlášený uživatel

#187

2012-04-08 12:21

Nehorázné jednání - stromy jsou jako lidé - je to podobné zabíjení; nemluvě o hloupém plýtvání penězi...

Nepřihlášený uživatel

#188

2012-04-08 13:52

Jsem zásadně proti zbytečnému kácení zdravých a krásných stromů v Tyršových sadech a proti betonovým chodníkům.
S úpravou parku naprosto souhlasím.Park lze však obnovit šetrným způsobem,aniž by se muselo přistoupit k tak drastickému jednání zastupitelstva města.Moc mne mrzí, že jsou zastupitelé města tak bezohlední k připomínkám obyvatelstva, které je v dobré víře, že budou pro město prospěšní, volili.
Vážení zastupitelé města Pardubic,žádám vás, abyste nedělali nic proti vůli pardubických občanů.
Děkuji.

Nepřihlášený uživatel

#189

2012-04-08 18:54

Škoda že o sadech rozhodují lidé, kteří také budou zelené plíce Prahy také potřebovat. DÍK

Nepřihlášený uživatel

#190

2012-04-08 19:11

..čím více se snažíme zachraňovat přírodu v naší zemi..tím více úředníků děláto slepě jen to, za co dostanou zaplaceno..vidím ty mraky prázdných domů, postavených na dřívějších travnatých a lesnatých plochách, a nejde mi dohromady tato lidká činnost s tvrzením, že naše počty se snižují..na co potom tolik staveb ??? ničících přírodu..zrovna pardubický kraj by si měl uvědomit, že je na rovině, že bez stromů budou eroze, uragány a jiné přírodní katastrofy..nehledě že beze stromů ném bude hodně špatně. koubková

Nepřihlášený uživatel

#191

2012-04-08 20:28

Pokud se lidé neprobudí a nedostatnou znovu do harmonie s přírodou, příroda jim tu disharmonii vrátí.
bh69

#192 DRžím palce

2012-04-08 21:04

I když jsem z Plzně, držím Vám palce, protože podobné "vylepšování" parků a zeleně se nyní rozšiřuje všude. Je to totiž skvělý způsob jak vytunelovat nějaké peníze na nesmysly nebo pro úředníky a pracovníky města nějak zdůvodnit svoje místa ... Čert vem peníze, kdyby se tím nezabilo (ano, je to vražda, i stromy jsou živé, navíc staré desítky let, ale to si tito "vylepšovači" našich měst vůbec nechtějí uvědomit) množství krásných vzrostlých stromů ...

Nepřihlášený uživatel

#193

2012-04-08 23:27

Jsem zásadně proti jakémukoli kácení stromů a ničení
přírody a nejen v Pardubicích, ale štve mě i třeba
Klánovický les, který chtějí vykácet kvůli nějakému
"pitomému" golfu a nebo třeba kácení lesa na Šumavě.
Lidé by si měli přírody vážit a chránit ji.
Linda

#194 Re:

2012-04-09 01:09

Krasne napsano, diky!!!!!

#41: -  

 


Nepřihlášený uživatel

#195

2012-04-10 08:15

Stromy jsou pro nás stejně tak důležité jako je vzduch, voda a země. Bez stromů nemůžeme žít. Čistí námi znečišťované životní prostředí, poskytují v horkých dnech stín, jsou obydlím pro drobné živočichy, dávají všem citlivým a potřebným životadárnou energii. Naše budouctnost je právě v symbióze se stromy. Kácení zdravých stromů je vlastně zločin a agrese a protispolečenský jev a tato činnost nemá omluvy.

Nepřihlášený uživatel

#196

2012-04-10 11:54

při údržbě zeleně jde dnes spíše o kšefty než o přírodu

Nepřihlášený uživatel

#197

2012-04-10 15:51


I v Brně mizí stovky a tisíce stromů, většinou úplně zbytečně, bez zjevného důvodu, na místech, kde by byly nejvíce potřeba a bez náhrady novou výsadbou. Ve vyspělých zemích musí být každý pokácený strom nahrazen minimálně dvěma novými, v Itálii pěti. Parkoviště a nákupní centra mají stále přednost; to je obrázek naší "vyspělosti"!
Béda

#198 Re:

2012-04-10 15:55


Nepřihlášený uživatel

#199

2012-04-11 00:11

AKCE NA ZÁCHRANU KAŽDÉHO ZDRAVÉHO STROMU, KTERÝ UCHRÁNÍME PŘED POKÁCENÍM, MÁ SMYSL. ZASTAVME TAŽENÍ PROTI STROMŮM - a to v celé ČR.
B. K.

#200 Pardubice bývaly zeleným městem

2012-04-12 18:36

Když jsem se rozhodovala, kde po vysoké škole v životě zakotvím, vybrala jsem si Pardubice, i když to není moje rodné město, mimo jiné proto, že byly zelené. V Tyršových sadech jsem strávila mnoho příjemných chvil při čajovo-obědové pauze ve stínu vysokých topolů nebo relaxací s knihou a čajem na dece pod vrbičkami a magnóliemi. Teď jsem maminkou s kočárkem a louže na cestách mi nijak nekazí zážitek z procházky parkem a kolem zámku. Je to naše obvyklá trasa. Je mi líto, že zde není vůle hlouběji zamyslet se nad důsledky takového rozsáhlého kácení. Stromy chrání město před hlukem z blízké silnice a pomáhají rozptýlit i případné výpary z nedalekého Parama a Semtína. Pardubice je město s rozsáhlou chemickou výrobou a rozhodně by si jeho obyvatelé měli vážit zeleně, zacházet s ní uvážlivě a s ohledem na budoucnost. Přeji si, aby se moje děti mohly prohánět v parku plném krásných, vzrostlých stromů a křovin, porostlém udržovaným travním porostem a záhony květin. Aby mohly odpočívat ve stínu vzrostlých stromů, číst si pod nimi v parních letních dnech knihy a pořádat pikniky... Betonové cesty a zakrslé okrasné stromky jim do života nic nedají - leda odřená kolena a úpal. Blanka Krčmářová