Petice proti hodnocení písemných maturitních prací z češtiny

Julie

#1

2012-06-17 20:41

Prosím ty co podepíší aby tuto petici sdíleli a nenechali nás napospas těm bezcitným rádoby objektivním metodikům a celému tomuhle systému. Děkuji.

Nepřihlášený uživatel

#2

2012-06-17 23:51

Má dcera ztratila smysl života!Učila se velmi dobře,těšila se na další studium!Díky deseti bodům ze slohové maturitní práce,nemá šanci na její sen být LÉKAŘKOU.....................

Nepřihlášený uživatel

#3

2012-06-17 23:56

Státní maturita = černá díra naší ekonomiky.
Katarina

#4 Re:

2012-06-17 23:59

#2: -

Naprosto Vás chápu, já sama jsem před 2 lety maturovala a tak vím, jaké stresy to byly. Byly mezi námi i tací, kteří maturitu napoprvé nedali, ale že by ztráceli smysl života? Tak to teda opravdu NE ! Pokud odvolání nepomůže, jsem si jistá, že na podruhé to určitě zvládne. Přece ji nějaká slohová práce nezkolí pokud chce být lékařkou, jelikož v tomto oboru jsou větší stresy. Přeji jí hodně štěstí !

Ing. Šelepa

#5 Re:

2012-06-18 00:21

#2: -

Když to udělali jiní, tak to asi tak těžké nebylo. Deset bodů je relativně dost. Má dcera s tím problém třeba vůbec neměla. Záleží jaké téma si zvolíte. Je to mrzutě, ale vaše dcera asi nemá dost bujnou fantazii, nebo jen nezvládla psát ve vymezném okruhu. Pokud bude chtít být lékařkou, tak si maturitu dodělá v září a nastoupí na vysokou, jako každý normální student. V dnešní době už jsou i takové školy, které počkají s mat. vysvědčením. Toť můj názor.


Nepřihlášený uživatel

#6 Re: Re:

2012-06-18 00:33

#5: Ing. Šelepa - Re:

Nebylo těžké? Víte o no to o tom není to jde jen o to koho ten dotyčný chytné, která osoba ho opravuje. Stačí chytnout ...... a problém je na světě


Nepřihlášený uživatel

#7

2012-06-18 08:42

Pokud je možné, že se jedná nefér, tak je potřeba to řešit, zvlášť když se jedná o životy mladých lidí!!! Né každý si dokáže říct: "nevadí, dodělám si maturitu v září a pohoda". Je to stres a kolikrát zbytečný, opravdu třeba jen kvůli tomu, že na druhé straně sedí nějaký morous ...

Nepřihlášený uživatel

#8

2012-06-18 09:39

Momentálně stále hrozí riziko, že cermat potvrdí skoro všechny slohy jako špatné, čímž bude vypadat jako vítěž a maturanti se můžou jít klouzat. Je třeba ihned změnit systém hodnocení, jako se to udělalo v případě matematiky.
Klidně by se mohly anulovat výsledky všech slohů tj. i úspěšných maturantů. Přepočítat výsledky není problém. Nové maturitní vysvědčení lze rozeslat poštou nebo nechat na studentech, zda si je vyzvednou. Pokud by to někomu známku zhoršilo, nechá se původní.
Tato petice by k tomu měla pomoci.
Julie

#9

2012-06-18 11:23

Jsem na tom podobně,celou maturitu jsem zvládla bez menšího problému nejhorší známka byla trojka. Jen jediný problém nastal když mi přišlo hodnocení slohové práce a to s 11 body. Takže nemám maturitu díky jednomu bodu a člověku který jen nechápe mé myšlenky a nepochopil mojí práci.

Nepřihlášený uživatel

#10

2012-06-18 13:48

Protestuji proti neprofesionalitě a nelidskému přístupu hodnocení.
matka

#11

2012-06-18 13:59

Tady nejde jen o to udělat sloh v září, ale o to, jak ho napsat. Nikdo si nemůže být jistý, jestli se tím svým dalším slohem trefí do očekávání toho, nebo onoho Cermatem vyškoleného hodnotitele! Jak se mají do září naučit něco, když celé studium to bylo v naprostém pořádku- jedničky - dvojky, soutěže ve slohu, psaní do školních novin atd a najednou projedou maturitu právě v tom, v čem byli vynikající. Nikomu nestáli ani za rozumné vysvětlení,ani tu svou ohodnocenou práci neviděli- proč tak špatná známka. Většina těch prací není podle většiny kantorů ani na čtyřku! Kdo dovolil, aby pochopení, že v práci není ani náznak zadání- třeba není přímo- ,,jéééé, jsem pověrčivýýýýýýýýýýýý" , ale smyslem to v pracích je, jen to někdo nechtěl pochopit a splnil jen své hodnocení v % nedostatečná. Uvědomte si, že ortel (v našem případě) - odbočení od tématu, znamená okamžitě hodnocení 0 bodů - za 5 a nikoho nic jiného nezajímalo!!!!! Ta práce mohla být vynikající, třeba mohla být dobrá, nebo třeba aspon dostatečná, ale nikdo nic jiného neposuzoval. :(

Nepřihlášený uživatel

#12

2012-06-18 14:13

Naprosto souhlasím s peticí a doufám, že bude účinná. Ministr školství by měl Cermat buď rozpustit nebo alespoň přísně potrestat. A rozhodně by neměl dovolit, aby ti samí lidé posuzovali písemné práce v rámci odvolání! Přece neuznají své vlastní pochybení! Měla by být sestavena zvláštní komise z kvalifikovaných češtinářů, která by práce posoudila. Taktéž by mělo být postupováno při opravných zkouškách.
HoJu

#13

2012-06-18 14:14

I když si někdo myslí že tato petice nemá smysl, myslím si osobně že má. Vždyť matematiky taky upravili tak proč ne slohy? je to nefér ne? patřím k těm kteří mívali ze slohů vždicky nejhůře dvojky a ted? 9 bodů a za 5... proto jsem o tady tom řekl celé rodině at se tady napíšou uplně všichni. Jestli je 4000 odvolání (dle mého už víc protože jen na krajském úřadě v Ostravě jich je přes 600) tak když tady bude 4000 podpisů těch kteří nedali sloh + podpisy rodiny mělo by to snad stačit na hodně velkou část lidí, když se ještě přidají lidé kterým nejsou ostatní ukradení tak se na to už někdo bude muset podívat a něco s tím udělat, proto prosím nevzdávejte to a rozesílejte, sdílejte, burcujte, říkejte ostatním a bojujme za spravedlnost !!!!!!!!
BIΘNIXEЯ™

#14

2012-06-18 14:27

Chci vydět jak ja udělám maturitu sice až za 2 roky, ted jsem dodelal VL (nic tezkeho a to jsem vygum).
Petr

#15

2012-06-18 14:39

Ještě mi není uplně jasné, jak ten petiční systém funguje, ale zdá se, že se jestě musí někam kliknout na link co přijde v mailu aby to bylo platné - radši se podívejte na své maily abychom něco neopomněli.
Petr

#16

2012-06-18 14:47

Jinak pokud máte nějaké kontakty na média, známé pedagogy na VŠ (měli by se také dozvědět o kolik schopných, talentovaných a ambiciózních jedinců přijdou a co jim přijde za uniformní typy co umějí dělat palačinky a ještě o tom poutavě psát ;-)
a případně máte v okolí dobré poslance apod. - je třeba o této aktivitě dát vědět ! A studenti mají jistě spousty kamarádů na facebooku - aktivujte je !

Ještě by mohlo pomoci spojení s touto aktivitou http://zasvobodnevysokeskoly.cz
Jde o jejich budoucí kolegy !

Nepřihlášený uživatel

#17 Re:

2012-06-18 15:08

#15: Petr -

Ano, aby byl podpis platný, JE NUTNÉ  kliknout na link v mailu! ;)

Julie

#18 Re:

2012-06-18 15:27

#14: BIΘNIXEЯ™ -

Pokud se člověk učí tak maturita jde zvládnout ale určitě to není jako VL. Ale na státní maturitu se prostě připravit nedá, já jsem se připravovala opravdu pečlivě a teď jen díky jednoomu bodu nemám celou maturitu!!!


Nepřihlášený uživatel

#19 Re:

2012-06-18 15:27

#14: BIΘNIXEЯ™ -

asi dost těžce - vidět se píše s ,,i´´


Nepřihlášený uživatel

#20

2012-06-18 21:50

nefér!

Nepřihlášený uživatel

#21 Re:

2012-06-18 23:03

#14: BIΘNIXEЯ™ -

neboj, neuděláš, dokud budeš psát vydět apod.

Ale i o tom to přeci je, dneska dostane maturitu kde kdo - za nic. A že ty slohy do teď procházely? To je taky věc učitelů na těch školách, proto je maturita hodnocena centrálně, aby to nebylo neobjektivní - tedy hodnoceno učitelem, který studenta učil!!!


Nepřihlášený uživatel

#22 Re: Re:

2012-06-18 23:06

#18: Julie - Re:

To přeci není pravda. Nemáte jen jednu dílčí část.

A co se týká způsobu hodnocení, ten dobrý učitel již dávno zná. Jen je otázka, jestli se tomu chce podřídit a změnit své po léta zaběhnuté praktiky. Pokud ano, tak své studenty připravil dobře. Několik takových znám osobně.

HoJu
Nepřihlášený uživatel

#23 Re: Re: Re:

2012-06-18 23:15

#22: - Re: Re:

Omlouvám se ale dle mého píšete celkem nesmysl. 
U ustní zkoušky by váš měl zkoušet učit, který vás učil češtinu a to z prostého důvodu - každý učitel má svuj styl výuky atd.. To snad platí i pro sloh ne?
Něco divného na tom, že u učitele máte slohovky za 1 a u maturity dostanete za 5 ne?
Uvedu svůj příklad : Slohy už od ZŠ jsem měl vždy za 1 nebo za 2 (to platilo i na SŠ), proto jsem šel ke slohu vklidu a sebevědomě. Psal jsem úvahu neboť jsem jí psal vždy a jakékoli téma jsem napsal dobře s tím že učitelka hodnotila podle "tabulek" cermatu. Není na tom alespoň něco trochu divného?

Kromě toho někdo dostane 5tku (ani nedostane svojí práci opravenou, na některých školách vám neopravenou práci okopirují a dají vám jí aspoň neopravenou - mi ji nedali vubec jedine nahlednout ale nesmim fotit, nic (pardon ale to mi je na nic, odvolavali se na to že nemůžou)), když nekdo dostal slohovku neopravenou ze školy a nechal si ji ohodnotit jiným hodnotitelem (vyškoleným rovněž cermatem)  a ten mu řekne že to vidí třeba na 3jku určite. To není divné? Kde je ta objektivita?

Učitel na škole váš aspoň zná, chápe už vaše myšlenkové pochody atd..


Nepřihlášený uživatel

#24 Karolína

2012-06-19 01:07

Maturita se zvládnout dala. Já sama jsem byla úspěšná. Opravdu záleželo na výběru tématu, popř. vědět, co vše do něj patří. Nejjednodušší si myslím je úvaha. Tento rok bylo opravdu špatné téma na úvahu, proto jsem si zvolila raději postup práce "palačinky" a hle za 1. Pokud se budou výsledky anulovat nebo nedej bože psát se znovu slohy, myslím, že vám mnoho lidí "poděkuje". Ostatně podívejte se, jak to bylo dříve... Rozhlasem se vyhlásila maturita, dostal se čas na vypsání a nazdar. Dříve se nikdo nemohl odvolávat nebo psát petice a myslím si, že to tak bylo SPRÁVNÉ!
HoJu

#25 Re: Karolína

2012-06-19 01:12

#24: - Karolína

Chceme anulaci těch prácí proti kterým bylo podáno odvolání nic víc...