Zahrnutí migrantů do systému veřejného zdravotního pojištění


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-10-18 17:59

Máme s manželem tu nejhorší osobní zkušenost s nutností komerčního zdravotního pojištění, které trestá rodinné příslušníky občanů EU. Manžel - Američan musel zaplatit minimální pojistné 25 000 Kč na půl roku a pojišťovna poté stejně odmítla proplatit vyšetření v ceně kolem 4 000 Kč lživým tvrzením, že jde o pojistný podvod (??). Není náhodou, že jediná komerční zdravotní pojišťovna poskytující toto pojištění cizincům je odnož stejně zločinné VZP!

Nepřihlášený uživatel

#2 Re:

2012-10-18 18:14

#1: -

Bohuzel, Vase situace je typicka a potrebuje to legislativni zmenu. Pravě o to usilujeme v ramci kampane. Dekujeme za podporu! Elena Tulupova, koordinatorka Konsorcia nevladnich organizaci pracujicich s migranty v CR, www.zdravotnipojistenimigrantu.cz


Nepřihlášený uživatel

#3

2012-10-25 15:45

Jsem pro spravedlivé řešení stávající nevýhodné situace migrantů na poli veřejného zdravotního pojištění.

Nepřihlášený uživatel

#4

2012-10-31 00:38

the private health insurance companies do not comply with the Czech law, that says migrants should be covered for all emergency's. I'm being asked to pay the hospital 70,000 crowns for emergency health treatment, when i had emergency health insurance. the hospital has to treat by law, yet the insurance company refuse to pay... what a scam..
Hloupý Honza

#5 Sabotéři na nejvyšších místech

2012-11-04 21:16

Správní rada VZP tuneluje vlastní firmu. Zahrnout přistěhovalce do systému veřejného pojištění vylepší finanční situaci VZP, mohlo by ji zachránit před ztrátou, ale členové její správní rady mu brání, protože více vydělávají na ziscích její dceřinné společnosti PVZP, která obchoduje s komerčním pojištěním. Krom toho se zdá, že programem dnes vládnoucích politiků je systém veřejného zdravotního pojištění zcela zlikvidovat a vnutit komerční pojištění všem.
Helga

#6 Komercni pojisteni

2012-11-13 22:32

Znam mnoho velmi pracovitych cizincu, kteri kdyz zaplati vsechny tyhle nechutnosti, tak nemaji pomalu na jidlo! A to drou v silenych podminkach na nezakone dlouhych smenach...Korupce kam oko dohledne. Snad se to bude s pomoci dobrych lidi lepsit. Musime bojovat za pravo, spravedlnost a moralku.
Saigon

#7 STOP! Nechceme verejne zdravotni pojisteni! STOP!

2012-12-17 22:25

Jsem cizinec a mam ucetni firmu pro vietnamskou klientelu.
Zavadet verejne zdravotni pojisteni pro vietnamce - NAPROSTY NESMYSL!!!
Protoze je to mnohem drazsi a nase lide v 99.99% ne budou platit mesicni splatky vcas. A budou dalsi problemy: penale, pokuty a zruseni viza.
Ted je to naprosto v poradku - kupujes pojistku jenom 1xrok a mas jistotu.
Jediny problem - pojistovna SLAVIA podvadi kdyz nastane uraz nebo ve velkrm stornuji smlouvy a lide pote maji problemy na cizinecke policii. Ostatni pojjstovny funguji dobre, treba ja, manzelka a deti mame pojisteni od Maxima uz 2 roky a nemame zadny problem v nemocnicich.
Nevim jak je to u Ukrajincu, ale podle mne to jsou vetsinou jednoduche delnici na stavbach, ktere take ne budou plnit vsas povinnost odvaded davky PSSZ a VZP.
Na zaver: tento navrh bude dobry jen pro 1 % cizincu (vzdelane bohate rusove a americane) a pro 99% prinese obrovske problemy a zdrazeni pobytu v CR.
Dekuji za pochopeni.
Anna

#8 Plnění u Slavie

2012-12-17 23:17

Nejhorší pojišťovna na světě buzeranti ve Slávii, chtějí plno údajů, ale když mají plnit prokázanou škodu, vy.erou se na vás. NIKDY SLÁVII !!!
http://www.pojisteni.cz/forum/topic/57/plneni-u-slavie.html

Nepřihlášený uživatel

#9 Jaké veřejné pojištění?

2013-03-15 16:08

Ale já tohle nechápu. Jak zahrnutí migrantů do veřejného zdravotního pojištění? Copak je nějaké veřejné pojištění pro Čechy? Všechno je soukromé, ne?

Nepřihlášený uživatel

#10

2013-03-28 16:48

Dobrý den, většina migrantu neodvadi státu žádný nebo ubohý peněz, tady porodí a dostavaji peníze na děti jak v ČR tak i své rodné zemi, třeba na Ukrajine.Přes "klienta" vydělávají 100,Kč na hodinu na ruku + jim přispíva1500,kč/měs na osobu na bydlení
nebo zajisti bydlením.Tak to jsou opravdu chudáci.Tu petice píšete za statní a evropské peníze tak jdete do ...h...


Nepřihlášený uživatel

#11

2013-09-12 19:27

Kazdy ma narok na zdravotnickou peci a sluzbu,nebot je jedna o lidi !!!

Nepřihlášený uživatel

#12

2013-09-12 20:34

proste mi to připada vuči emigrantum nespravedlive !!
Katka

#13 Dokument o této problematice

2013-09-14 07:51

Dobrý den, na internetu jsem narazila na krátký, ale výstižný dokument, který se zabývá stejnou problematikou.
https://www.youtube.com/watch?v=VVo8-syRtCA

Nepřihlášený uživatel

#14

2013-09-14 11:52

TODO MI APOYO

Nepřihlášený uživatel

#15

2013-11-21 18:13

ja neman komentar

Nepřihlášený uživatel

#16

2014-01-27 11:36

Jako každá jiná země v EU, tak i naše republika by měla být shovívavější k legálním imigrantům. Jako např. severní státy EU!

Nepřihlášený uživatel

#17 Re: STOP! Nechceme verejne zdravotni pojisteni! STOP!

2014-02-19 22:19

hmmm?

#18 achjo

2014-03-13 07:45

proč petice stále trvá?
podle tohoto: http://www.vzp.cz/klienti/informace-a-zivotni-situace/zdravotni-pojisteni-cizincu
už to ze zákona pro lidi s trvalým pobytem povinné je. a pro další problémové případy se někteří za takové považují (např. právě narozené děti apod.)
že by ten zákon od té doby změnili?
takže - kde je pravda?


Nepřihlášený uživatel

#19 Kde je pravda

2014-04-03 12:32

V článku vzp se mluví o dětech azylantů a cizincích s trvalým pobytem, nic o dlouhodobém pobytu, a takových cizinců je tu podle mě dost, získání trvalého pobytu může trvat roky.

takže?

#20 Re: Kde je pravda

2014-05-02 14:37

#19: - Kde je pravda

to není pravda... píše se tam x případů, kdy cizinec NEMÁ trvalej pobyt a přesto mu je toto pojištění umožněno.

celý odstavce 2) i za 3)


Nepřihlášený uživatel

#21 Re: Komercni pojisteni

2015-03-10 19:29

#6: Helga - Komercni pojisteni 

 Souhlasim mam sama špatné zkušenosti.


Nepřihlášený uživatel

#22 Re:

2015-03-10 19:32

#11: -  

 ano souhlasim


Nepřihlášený uživatel

#23

2015-04-16 17:15

To neni jen otazka migrantu...ani obcane CR,kteri ziji mimo zeme EU,nemaji pravo vyuzivat verejneho zdravotniho pojisteni a musi si kupovat drahe cestovni pojisteni jako cizinci. Proc tomu tak je..? nevim,pry pze neplati pojisteni v CR...nicmene je plati zahranici..) Takze pokud prijedu do CR treba na 4 mesice,ze zakona  musim platit pojisteni,ale jako cizinec,teda komercni. Rada lidi s nema ma velmi spatne zkusenosti,teda plneni vubec neodpovida te tucne platbe. Pokud se nejedna jen o jednotlivce,ale rodinu,pak uz je ta palka hodne vysoka a kde skonci...? Na peci o konkretniho pacienta?...to uz musi byt petihvezdickova nemocnice..)

Presto treba ja platila do zdravotniho pojisteni v CSSR/pak CR 30 let....ani jedna nemocenska,ale prestoze jsem obcanka CR,pro zdravotnictvi jsem cizinec.