Petice za vydání posledních 2 knih z 12 dílné série Děti země

Aja

#1 Alespoň elektronická verze

2012-11-01 21:42

Kdyby bylo možno knihu vydat alespoň v elektronické verzi pro ebux, bylo by to super, pokud je tištění tak nákladné a nevyplatí se, tak alespoň toto by bylo východiskem. :-)

Nepřihlášený uživatel

#2 Náklady na autorská práva

2012-11-02 14:52

nejde prý o náklady na tisk, ale na práva autorská... holt za kvalitu se platí, ale to u nás zatím nikdo nepochopil :)
mircea

#3 Celá série - je to klasika

2012-11-03 22:07

Máme doma jenom první díl, který žena četla jako dítě. Žádný další se mi za posledních 5 let nepodařilo sehnat. Podle mě by se vyplatilo vydat znovu česky celou sérii v pěkných nových obalech. Takže se do toho klidně může pustit i jiné vydavatelství. Děti, které u nás četly 1. díl už mají dnes děti. Je to klasika. Držím palce!
Aja

#4 Re: Celá série - je to klasika

2012-11-04 00:41

#3: mircea - Celá série - je to klasika

na www.ulozto.cz, dej vyhledat Auelova a najde ti to zazipovaný soubor, ve kterém je v pdf všech 5 dílů (10 knih) děti země, které u nás vyšli.


Nepřihlášený uživatel

#5 Re: Re: Celá série - je to klasika

2012-11-07 10:20

#4: Aja - Re: Celá série - je to klasika 

 bohužel to právě není CELÁ SÉRIE......


Nepřihlášený uživatel

#6 Fragment

2012-11-07 10:20

Po dotazu na vydavatelství Fragment.....

Dobrý den,
bohužel Vás musím zklamat, podle interního pravidla nevydáváme pokračování sérií, které začalo v minulosti vydávat jiné nakladatelství.

neetrea

#7

2012-11-11 12:53

Já jen doufám, že ty dutý hlavy v KK dospějí k tomu,že Děti země nebyl propadák, jak tvrdí a k uspokojení nás zákazníků, vydají i poslední knihy. Myslím si, že by si každý rád připlatil i něco navíc, jen aby svou abírku měli kompletní a hlavně se dozvěděli, jak to vše dopadne. Doufám, že semnou budou souhlasit i ostatní.
Andys

#8 :)

2012-11-14 23:23

Takže co - koupila jsem si knížku v aj a po nocích si to někdy překládám, něco jsem už hodila zde, kdyby měl někdo zájem... a moc bych uvítala ještě nějakého pomocníka s překladem, sama po sobě někdy chyby nevidím a kraviny nevnímám, tak alespoň jako korekce...
Jde o fanouškovsko-amatérský překlad! www.auel.estranky.cz

Nepřihlášený uživatel

#9

2012-11-18 18:46

hm, to se ty podpisy budou sbírat ještě dlouho, než to zde najdou i ti, kdo už to vzdali :( Nebo že by bylo něco pravdy na tom, že se knížky neprodávaly?

Nepřihlášený uživatel

#10 Re:

2012-11-18 19:00

#9: -

Spíš jde o to, že tahle petice je jen snaha upozornit... 90%lidí, kteří mají knihy se o ni ani nedozví ...


Nepřihlášený uživatel

#11 Re: Re:

2012-11-18 19:09

#10: - Re:

Upozornit, že cca 100 lidem to leží na srdci do té míry, že někde něco zaklikají na netu? Aby to nemělo opačnej efekt :( Jak se plánuje s peticí naložit - počká se na nějaký počet podpisů? Bude viset určitou dobu? (jak dlouho tady vlastně může viset petice?)


#12

2012-11-18 19:48

Petice za vydání posledních 2 knih z 12 dílné série Děti země

přece nenecháte čtenáře bez posledních dílů...
Ajlan

#13

2012-11-21 22:59

Když jsem zjistila, že závěr série byl konečně dopsán a vydán, zajásala jsem a očekávala brzké vydání i u nás, ale jak se zdá zbytečně. Nechápu jak je možné, že o pokračování tak oblíbené ságy nemá žádné nakladatelství zájem? Vždyť starší díly byly hned pryč a knihy se prakticky nedají sehnat. Nějak nevěřím, že by to byl prodělečný podnik.Když v knihkupectvích vidím ty hory škvárů je mi smutno. Prý národ nečte,mládež nečte...tak nám dejte zase něco nového,co budeme číst rádi.

Nepřihlášený uživatel

#14 Re: Re: Re:

2012-11-22 13:43

#11: - Re: Re:  

doufám, že po dostatečném počtu podpisů by mohlo nakladatelství změnit názor... v dřívějších dobách byly knihy vydávány v 20-30 tisícových nákladech.. v novějších knihách se takové údaje nedají nalézt. Myslím, že číslo kolem 2-3 tisíc podpisů, které budeme sbírat x let, by mohlo stačit :)))


Nepřihlášený uživatel

#15 Re: Re: Re: Re:

2013-02-15 19:28

#14: - Re: Re: Re:

Jsem knihovnice, doporučila jsem ságu mnoha čtenářům a zatím každý byl nadšen. V knihovně se bohužel knihy rychle opotřebují, takže některé díly už chybí, doporučovat neúplné není košer, nové nadšence již asi nezískám :-(. Své vlastní bych taky nerada půjčovala cizím lidem. Na petici jsem narazila úplně náhodou, když jsem se chtěla podívat zda paní Auel již dopsala slibované pokračování. Já jsem ochotna dát za poslední díl klidně tisícovku pokud by to bylo třeba, je to moje nejoblíbenější kniha.

Machackala

#16 Re: Celá série - je to klasika

2013-03-01 18:42

#3: mircea - Celá série - je to klasika 

Já jsem měla to "štěstí", že jsem si jednou před lety u své tety prohlížela nový katalog Knižního klubu a našla jsem tam tuto celou sérii, tak že mám knihy všechny pěkně doma, do té doby jsem si to půjčovala jen v knihovně a to už tenkrát se na ně čekala fronta! Chtělo by to vydat znovu celou sérii, protože jsou knížky nesehnatelné, napsala jsem emaily několika známým vydavatelům, ale bez úspěchu :-( Jak to že na práva mají peníze ve všech okolních státech a u nás ne?? Já chci také číst pěkně v češtině nové díly!

KLÁRA

#17

2013-03-01 18:56

TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA KLAUSE, NEČASE : http://klaus-necas-trestni-ozn.blog.cz
jiri.machacek

#18 Re: :)

2013-03-18 12:47

#8: Andys - :)

Ahoj, moc oceňuji nadšení, s jakým jsi se pustila do překladu! Chtěl bych nabídnout alespoň malou pomoc třeba s korekturou, popřípadě i se samotným překladem. Řekni si, kde bys především ocenila pomoc. Posílám kontakt.

Hezký den.

Jiří Macháček

jiri.machacek.nbk@gmail.com

Veronika

#19 Sága Děti země

2013-03-21 10:34

Dobrý den,
kdysi jsem od rodičů jako malá dostala 1. díl a část dalších jsem si vypůjčila v knihovně. Ráda si vzpomenu, již jsem se několikrát marně snažila najít nebo koupit celou sadu. Připojila jsem se k petici, na uložto stáhla pdf.(moc děkuji tomu, co si s tím dal tolik práce) a také děkuji za anglický překlad prvních dvou kapitol - také se ráda připojím s pomocí!
Veronika

Nepřihlášený uživatel

#20

2013-03-25 17:52

S radostí bych si tyto knihy koupila,kdyby se už vydaly.

Nepřihlášený uživatel

#21

2013-03-25 18:04

Už aby to co nejdříve vydali.

Nepřihlášený uživatel

#22

2013-04-03 07:41

Také bych byla pro vydání všech knih znova. Marně se je snažím stále dokola sehnat a všude je vyprodáno :(

Nepřihlášený uživatel

#23

2013-04-07 21:08

Nevím, kolik by ta kniha musela stát, aby se to vydavateli vyplatilo, ale ti co byly tehdy malí, jsou již dospělí a koupě této knihy není až tak otázka ceny. Dle mého, kdyby vydaly celou sérii 12 knih najednou, tak se najde hodně lidí, kteří celou sérii koupí (aby ji měly doma) i když jim chybí právě jen ony dvě. Našlo by se i dost lidí, kteří by zaplatili částku předem. Na poslední díly čekají nejen naši rodičové, ale také my, děti rodičů a mnohdy už čekají i naše děti…

Nepřihlášený uživatel

#24

2013-04-25 14:04

ahoj,jen se chci přidat ke všem těmto názorům.Mám také všechny díly a s napětím čekám,jak to dopadne.Podle mne by to byla velká škoda,kdyby jsme o ty zbylé dva díly přišli
emka

#25

2013-04-26 08:43

Náhodou jsem narazila na petici a podepsala. Ta kniha je úžasná a já jsem ji četla v určitém období pořád dokola. Mám všechny díly a velice jsem se těšila na další. A taky jsem si přála , aby někdo natočil seriál. Filmy od Spielberga o dinosaurech jsou úspěšné, proč tedy ne tento úžasný příběh.