Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

prima-dona

#126 Re: Re: Re: nepřihlášen:zastupitelé byli zvoleni v demokratických volbách...

2013-01-30 14:38

#16: - Re: Re:

.... a na to právě okamžitě po volbách zapomenou!

Ája

#127 Re: Hafhaf

2013-01-30 15:18

#11: Haf - Hafhaf 

 Netuším, proč by podle Vás měli lidé nechtěné psy zabíjet. Stačí přece v případě nálezu říct - já psa nevyhodil, někdo mi ho ukradl (a příště odvéz o pár desítek kilometrů dál, že...). Nebo změnit telefonní číslo... Těm slušným to ale ušetří peníze za odvod psa do útulku.

Dedahad

#128 Poděkování na Slovensko !

2013-01-31 07:27

Nevěřil jsem vlastním očím , myslel jsem , že snad ještě spím ! Pokud by to .... , no nebudu raději spekulovat , uvidíme . Budu moc rád , pokud Vám tuto podporu s Peticí budeme moci v brzké době vrátit .
Zdravím Vás a přeji Vám hezký den , ale i mnoho úspěchů s peticí na Slovensku .

Dedahad

R

#129 Jedno z řady prvních-malých vítězství

2013-01-31 13:33

Dobrý den,

podle zprávy ČTK se vyhláškou města Ostravy č. 9/2012 zabývalo jako dozorový orgán Ministerstvo vnitra. Vyhláška bude muset být změněna. Jde však pouze o částečné vítězství! Požadujme zrušení vyhlášky! Cituji: "Město se vyhláškou /.../ bude znovu zabývat na svém březnovém zasedání. Po konzultaci s ministerstvem vnitra v ní zřejmě udělá úpravu, podle níž psi narozeni do 31. prosince 2012, kteří jsou označeni čitelným tetováním, nebudou muset být čipování." Zdroj: http://denik.obce.cz/clanek.asp?id=6577946
kož
Nepřihlášený uživatel

#130 Re: Jedno z řady prvních-malých vítězství- snad ne Pyrrhovo

2013-01-31 13:56

#129: R - Jedno z řady prvních-malých vítězství

Tak to je nám všem platné asi jako mrtvému zimník ! Tak to teda pánové přehnali , porušují zákony a z nás si dělají pr... ! Co tak požadovat od města úhradu zbytečně vynaložených nákladů , asi by se divili , zřejmě mají dost peněz , chovatelé psů to zaplatí , že jo !

R

#131 Chybu nepřiznají a raději se budou snažit dát na čipy peníze z kapes daňových poplatníků

2013-01-31 14:06

Dobrý den,

Situace je nyní taková, že chybu nikdo z města nepřizná, ale všeobecný odpor lidí k "čipování" se budou snažit zmírnit tím, že na to dají peníze z kapes nepejskařů, z kapes všech daňových poplatníků a ještě vytvoří nová pracovní místa PRO ZVĚROLÉKAŘE(SIC!). Poruší tak svobodnou soutěž v oblasti péče o zvířata, jelikož budou "prý" vybráni někteří zvěrolékaři, kteří by měli "čipovat" zdarma nebo dokonce za tzv. náklady "cca 200,-Kč". MAZEC!!! Pro pána krále PŘECI PŘIZNEJTE CHYBU A VYHLÁŠKU ZRUŠTE NEBO JI PŘEDĚLEJTE NA DOBROVOLNOU VERZI. V PŘÍPADĚ ZÁJMU TUTO VERZI VYHLÁŠKY ZAŠLU!!! Ptejte se, proč to tak mermomocí chtějí za každou cenu prosadit? Viz reportáž: 30.1.2013 http://www.polar.cz/archiv/video/regionalni-zpravy-polar-30-01-2013-18-00#cast-1535
R

#132 Vemte si příklad z Opavy a okolí, kde je stále ještě naštěstí svobodná zóna a vstřícní zastupitelé

2013-01-31 14:17

Čipování psů? Města na Opavsku říkají ne: "„O zavedení povinného čipování psů neuvažujeme. Důvodem je skutečnost, že v současné době není jednotný systém," uvedla vedoucí odboru pro životní prostředí v Opavě Marie Vavrečková. „Přestože má pes čip, je obtížně dohledatelný. Za stávajících podmínek by zavedení povinného čipování, dle našeho názoru, nemělo požadovaný efekt," vysvětlila počínání opavské radnice Marie Vavrečková. I ostatní města se na Opavsku většinou spokojí s tím, že mají vyhlášku, jež omezuje volný pohyb psů. „Obdobnou vyhlášku jako v Ostravě zatím město Hlučín neplánuje. Volný pohyb psů omezuje ve městě vyhláška z roku 2006," vysvětlil také mluvčí Hlučína Miroslav Pech. Ani Budišov nad Budišovkou nijak s odpovědí nepřekvapil. „O čipování neuvažujeme, nechceme více finančně zatěžovat občany, kteří jsou v naší oblasti více sociálně slabší," vysvětlil místostarosta Budišova nad Budišovkou Patrik Schramm." Zdroj: http://www.denik.cz/moravskoslezsky-kraj/cipovani-psu06122012-iuqw.html
lil

#133 Re: Poděkování na Slovensko !

2013-01-31 21:28

#128: Dedahad - Poděkování na Slovensko !

Nemusite dakovat,ja dakujem,ze vobec ste.Taki ludia ako ste vy tu chybaju.Dala som to aj zdielat na facebooku a poviem o tom cim viac ludom...:) Vela stastia a rozumnych ludi prajem...

Dedahad

#134 Útulky žádají povinné čipování psů a celostátní registr zvířat

2013-01-31 23:35

ÚTULKY ŽÁDAJÍ - TY OBČANE SKÁKEJ , JAK ONI PÍSKAJÍ ! TY TU JSI PRO ÚŘAD A NE ÚŘAD PRO TEBE !

Na povinném čipování mají zájem i naši inspektoři, pro které by bylo například snadnější ověřit, jestli byl pes vakcinován proti nemocem," tvrdí mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/utulky-zadaji-povinne-cipovani-psu-a-celostatni-registr-zvirat-p80-/domaci.aspx?c=A101119_155217_domaci_jj

Povinné čipování už funguje v mnoha městech a obcích. "S čipováním jsou určitě dobré zkušenosti, ale psů máme pořád stejně," říká vedoucí útulku v Přerově Soňa Hynčicová. Podobnou zkušenost mají i její kolegové z jiných útulků.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/utulky-zadaji-povinne-cipovani-psu-a-celostatni-registr-zvirat-p80-/domaci.aspx?c=A101119_155217_domaci_jj


Nepřihlášený uživatel

#135

2013-02-01 16:53

Je to velmi hloupé nařízení. Kromě argumentů již mnohokrát uvedených jde o přímé zasahování do práva vlastníků psů, a tedy potažmo i do práva občanů. Rozhodnout o čipování svého psa má právo jen a výlučně jeho majitel.
R

#136 Re:

2013-02-01 17:10

#135: -

Naprostý souhlas!


Nepřihlášený uživatel

#137

2013-02-02 10:12

Cipovani psu,financni vydirani majitelu.Na takovy zakon muze prijit pouze blbec.
Dedahad

#138 NOVINKA 2.2.2013 - OPĚT JEN DIKTÁT

2013-02-02 10:31

http://ostrava.idnes.cz/mestska-veterinarka-ocipuje-psy-v-ostrave-temez-zdarma-pj1-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130131_1883820_ostrava-zpravy_jog
A co pejci staří , nemocní ? Těch problémů je mnohem více , slovy naší spřízněné duše ze Slovenska -"ja svojich nedam ani cez moju mrtvolu:)" !


Nepřihlášený uživatel

#139 čipování

2013-02-02 12:53

Dobrý den,teď jsem si přečetla poslední článek a dost jsem se pobavila jak se píše že čip může putovat po těle a čtečka si ho najde.No ani náhodou bych něčím takovým nedovolila mého psa očipovat.A taky mi to hromadné čipování připomíná doby minulé když se v JZD hromadně očkovali psi proti vzteklině jednou jehlou.Čip je sice každý zvlášť,ale protože chovám psa 40 roků,dost si toho pamatuju.Máme v rodině postarší fenky které jsou tetované a tak si myslím,že když mají evidenční známku,telefonní číslo a tetování,že to stačí.Ať radní tuto ptákovinu zruší a konečně udělají pro lidi něco rozumného.
R

#140 Re: čipování

2013-02-02 13:37

#139: - čipování

Přesně tak,

navíc si všimněte, že dozorový orgán, kterým je v tomto případě Ministerstvo vnitra: se zde postavilo na stranu občanů a podle výše uvedeného článku potvrdilo, že ostravská vyhláška o "čipování" č. "9/2012" je CITUJI: "TOTIŽ V ROZPORU S ČESKOU LEGISLATIVOU." Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/mestska-veterinarka-ocipuje-psy-v-ostrave-temez-zdarma-pj1-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130131_1883820_ostrava-zpravy_jog

Doporučení: Vyhlášku zrušte, osovoboďte občany Ostravy od téhle zbytečnosti a nechte lidi zase svobodně žít. Děkuji! :)

Dedahad

#141 PODPOŘTE NAŠE SLOVENSKÉ PŘÁTELE - PROSÍM !

2013-02-02 16:18

 

http://www.petice24.com/zrusenie_povinneho_cipovania_psov

 

.... : ja svojich nedam ani cez moju mrtvolu:) - my taktiež nedáme , páni konšelé už nás aj naučili obchádzať zákony  :)

R

#142 Re: PODPOŘTE NAŠE SLOVENSKÉ PŘÁTELE - PROSÍM !

2013-02-02 17:41

#141: Dedahad - PODPOŘTE NAŠE SLOVENSKÉ PŘÁTELE - PROSÍM !

Dobrý den,

a zde je mezinárodní Petice proti povinnému čipování, kterou podporují obzvláště naši američtí přátelé. Budete-li chtít, pak prosím připojte své jméno také zde: Jste vřele vítání. Děkuji. :) God Bless! :)

 

http://www.thepetitionsite.com/4/stop-mandatory-animal-microchipping/#13598196535612&action=fb_connect&fb_id=0

 

Pety

#143

2013-02-02 18:02

Kdyby raději donutili majitele psů sbírat výkaly po svých psích miláčcích i když toto by mělo být samozřejmostí.Ale nutit někoho povinně čipovat psa je nesmysl.Kdo do teď nepřihlásil a neplatil bude v neplacení pokračovat.
Haf

#144 Re: Re: Hafhaf

2013-02-02 22:48

#127: Ája - Re: Hafhaf

Kam na tu naivitu chodíte? Znáte nějaký jiný způsob, jak se zbavit očipovaného psa? Změnit číslo? Odvézt dále?Dříve nebo později vás kontaktují a přirozeně budete nucena uhradit náklady útulku. Za svého psa má odpovědnost majitel.Bez ohledu na to, jestli vám psa někdo "ukradl". Veselé vysvětlování exekutorovi. V několika ojedinělých případech nejspíš čipování pomůže navrátit psa hledajícímu majiteli, problém však je v tom, že město bere majiteli psa právo volby a cílem přirozeně není zajistit blaho psů, ale pravděpodobně redukovat náklady města spojené s odchytem a útulkem (krom případného "čipového byznysu"). viz.   http://ostrava.idnes.cz/mestska-veterinarka-ocipuje-psy-v-ostrave-temez-zdarma-pj1-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130131_1883820_ostrava-zpravy_jog

Ušetřené peníze pak město použije na nějakou potřebnou věc, například ohňostroj pro děti a senilní občany (omlouvám se dotčeným). Všechno ale dobře dopadne, protože o čipování rozhodnují kompetentní odborníci na všechno, jako pan Madej, Kajnar, případně policista Harazim, který nás uklidnil, že levný čip sice může putovat tělem psa, ale to nevadí, protože čtečka si ho najde. No a pokud doputuje kam nemá a pes uhyne, bude aspoň o problém méně...

Coton

#145 Re: Re: Re: Re:

2013-02-03 20:58

#17: Dedahad - Re: Re: Re:  

 Když naposledy zdražili poplatky za psy, tak jsem poslal stížnost na Ministerstvo financí. Z ministerstva mi přišla tato odpověď. " Tento poplatek je místní daní, která je zavedena v řadě evropských států a jeho cílem je především zčásti hradit obci náklady, které souvisejí s udržováním čistoty ulic a jiných veřejných prostranství" Místní zastupitelé si to ale vykládají jinak. Za to, že zaplatím, tak si musím i sám uklidit. Takže prakticky platím a nic z toho poplatku nemám. Dále se ve vyjádření Ministerstva financí píše, že tento poplatek " má zajistit evidenci psů". Když tedy po nás město vybírá nehorázné poplatky za psy, tak ať si i zaplatí nesmyslné čipování psů. Už tak polatek za psa odporuje základní listině práv a svobod, která říká, že jsme si všichni rovni. Proč musí platit jen chovatelé psů? Proč neplatí chovatelé koček, holubů a td. nic? To je nějaká rovnost?

Mám chovatelskou stanici a v ní dvě fenky v důchodu. Jsou tetované. Tetování je čitelné! Proč bych je měl ještě čipovat? Jsou snadno identifikovatelné! Poslední tři vrhy štěňat jsem čipoval. Je to zcela jistě pro štěně méně traumatizující než tetování. Jsem pro čipování nově narozených štěňat.

Jsem proti čipování psů starších jednoho roku!

ČIPOVÁNÍ

#146 Re: PETICE PROTI TRVALÉMU OZNACOVÁNÍ......

2013-02-04 01:55

#1: rozum -

NECHÁPU,CO MÁTE PROTI ČIPOVÁNÍ PSŮ.A KDYŽ SE VÁM PES ZABĚHNE A BUDE NALEZEN A DÍKY ČIPU TAKÉ BUDE DOHLEDÁN JEHO MAJITEL,TAK CO NA TOHLE ŘEKNETE.ŽE JE TO TÝRÁNÍ ZVÍŘAT.ČIPOVÁNÍ NENÍ ŽÁDNÉ TÝRÁNÍ.JE TO JAKO KDYŽ DOSTANE INJEKCI.JÁ MÁM |4 PSY A JSOU PRO JISTOTU VŠICHNI OČIPOVANÍ.NEHLEDĚ NA TO,ŽE VE SVĚTĚ JE TO DOCELA BĚŽNÁ VĚC.ČIPOVAT ZVÍŘATA,ABY SE DOHLEDALA.TO SE VÁM VÍCE  ZAMLOUVÁ TETOVÁNÍ?I TO JSEM ZAŽILA VE SVÉ CHOVATELSKÉ PRAXI.A JE TO DALEJKO HORŠÍ A BOLESTIVĚJŠÍ PRO ŠTĚŇÁTKA NEŽ ČIPOVÁNÍ.A TECH 600 KORUN SI MYSLÍM MŮŽE DÁT KAŽDÝ.CO KDYŽ VÁM PES ONEMOCNÍ A BUDETE MUSET VYPLÁZNOUT VÍC JAK 600 KORUN?TAK O CO VÁM JDE ?TOTO JE PRO PSA ,ABY MOHL BÝT DOHLEDÁN ,KDYŽ SE ZTRATÍ.NEBO VÁM HO NĚKDO UKRADNE.VY HO POZNÁTE,ALE DOTYČNÝ TO POPŘE.CO UDĚLÁTE,KDYŽ NEBUDE ČIPOVANÝ?NO,CO?ŘEKNETE  PUŇTO ,KONEČNĚ JSEM TĚ NAŠEL.A JAK DOKÁŽETE ,ŽE JE TO ZROVNA TEN VÁŠ PEJSEK?VEZMETE ČTEČKU A PODLE ČIPOVACÍHO ČÍSLA TO POZNÁTE.NEPŘEHÁNĚJTE TO S TÍM PROTESTEM.TO SE ZASE NĚJAKÝ CHYTRÁK ,OCHRÁNCE ZVÍŘAT CHTĚL ZVIDITELNIT,ALE UBLÍŽIT VÁM A PSŮM.VEMTE ROZUM DO HRSTI A POPŘEMÝŠLEJTE,CO JE PRO VÁS DŮLEŽITĚJŠÍ.KDYŽ PSA ,KTERÝ VÁM UTEČE UŽ NIKDY NENAJDETE NEBO POMOCÍ ČIPU NAJDETE,PROTOŽE SE DÁ DOHLEDAT.TADY KŘIČÍTE KVŮLI JEDNÉ INJEKCI,ŽE JE TO TÝRÁNÍ.A NEVADÍ VÁM,ŽE SE JINDE PŘIVÁŽE TŘEBA FENA DO KOZELCE A KE STROMU V LESE A TA CHUDINKA V TAKOVÉ POLOZE RODÍ.TOTO JE TÝRÁNÍ A TRESTU HODNÉ.NÉ JEDNO ČIPOVÁNÍ.A URČITĚ MNOZÍ Z VÁS KOUŘÍ .NA TO MÁTE A TADY SE OHÁNÍTE 600 STOVKAMA ZA ČIP.TAK SI ODPUSTTĚ PÁR ŠKALTULÍ CIGARET A BUDETE NA ČIP MÍT.A TO MYSLÍM VČETNĚ DŮCHODCŮ,KDYŽ SE S NIMI OHÁNÍTE.TAKOVÉTO PSEUDO OCHRANÁŘSKÉ ŘEČI JSOU NEJLEPŠÍ.JÁ MILUJI SVÉ PSY A NIKDY BYCH JE NENECHALA NEOZNAČENÉ.A DODNES JIM TO NIC NEUDĚLALO.ŽIJÍ SI SPOKOJENĚ A NEVÍ,ŽE MAJÍ ČIP.

TOHLE MĚ ŠTVE

#147 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-02-04 02:04

#145: Coton - Re: Re: Re: Re:

NO JO,ALE TŘEBA TETOVÁNÍ ČERNÝCH PSŮ JAKO TŘEBA SKOTSKÝCH TERIÉRŮ,KTERÉ CHOVÁM JE BLBOST.ČASEM TO NENÍ VIDĚT V TÉ SRSTI.DO UCHA ODMÍTÁM TETOVAT,PROTOŽE MŮŽE DOJÍT K POŠKOZENÍ CHRUPAVKY A K DEFORMACI UCHA.MÁM TETOVSANOU TAKÉ FENKU ITALSKÉHO CRTÍKA.TAM JE TO VIDĚT TO JE PRAVDA,ALE UCHO JE POŠKOZENÉ A TUDÍŽ NEMOHLA NA VÝSTAVY.JAKO MIMČO UCHO BYLO V POHODĚ .NECHALA JSEM SI NAČIPOVAT I DOSPĚLÉ NETETOVANÉ SKOTÍKY,PROTOŽE JSEM SE S CHOVATELKOU DOHODLA,ŽE TETOVAT NEBUDEME.BYL BEZ TETOVÁNÍ A JAK SE TU VYSKYTLI ČIPY IHNED JSEM ČIPOVALA.JINAK S TĚMI POPLATKY ,CO PÍŠETE SOUHLASÍM BEZ VÝHRADY.MĚ BYLO ŘEČENO,ŽE POPLATKY JDOU NA ŮKLID NECHÁPU PROČ JÁ MÁM PLATIT,KDYŽ SI PO PSECH UKLÍZÍM.TAKÉ ŽE JDOU NA OPRAVY TŘEBA HOSPOD NEBO NA SOCIÁLNÍ DÁVKY.TO MI ŘEKL PRACOVNÍK Z FINANČNÍHO ODBORU.TUDÍŽ ČLOVĚK,KTERÝ VÍ KAM TO JDE.TAK JÁ PŘISPÍVÁM NA CIKÁNY,FEŤÁKY A PODOBNĚ.ALE JAKO MAJITELKA PSŮ NEMÁM ŽÁDNÁ PRÁVA.SPÍŠE TOHLE MĚ ŠTVE NEŽ NĚJAKÉ ČIPOVÁNÍ.TADY VŮBEC NIKDO NECHODÍ A EXKREMENTY PO PSECH NEUKLÍZÍ J.JO CHODIL JEDEN PÁN.TEN MĚL NASTAROST CELÉ MĚSTO.UMŘEL A DALŠÍ UŽ TO NEDĚLÁ.KAM JDOU TY PENÍZE JSEM ZMINILA.

R

#148 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-02-04 11:14

#147: TOHLE MĚ ŠTVE - Re: Re: Re: Re: Re:

Dobrý den,

předně mi dovolte, abych Vám poděkoval za Váš názor. Je jistě výborné, že jste vzorná občanka a chovatelka. Jen tak dále.

 

Na  druhé straně bych Vás poprosil, abyste se pokud možno zamyslela nad tím, že výkonná moc a zákonodárná moc chce vnucovat svůj pohled na věc svobodným lidem a ještě za to chce platit. Tohle by se ve svobodné zemi nemělo dít. Znáte to přeci jak to chodí, dneska Vám nařídí povinně čipování, příště už jim to bude málo a půjdou po kočkách, pak po morčatech a až si na to lidé zvyknou a nebudou protestovat, tak se zaměří i na malé děti a především na důchodce v požehnaném věku. Kdo se bude ozývat pak? Kdo bude ještě mít sílu vzdorovat, když budeme jen na všechno kývat a platit a platit a platit a platit. JE TŘEBA TO ZASTAVIT A TO TEĎ HNED! OZÝVAT SE SLUŠNĚ A S DOBRÝMI ARGUMENTY! PŘEJI VŠEM AUTORŮM PETICE HODNĚ SÍLY, ZDARU A BOŽÍHO POŽEHNÁNÍ! BOJUJETE ZA VŠECHNY SLUŠNÉ LIDI I ZA NEPEJSKAŘE. KDO CHCE ČIPOVÁNÍ, NECHŤ SI HO DOBROVOLNĚ ZAŘÍDÍ A NECHÁ SE ZAPSAT DO DATABÁZÍ, ŠIKANOVAT POLICEJNÍMI KONTROLAMI, NECHÁ SI VYHROŽOVAT POKUTAMI A BUDE URČITĚ SPOKOJENÝ. JEN TAK DÁLE A VYCHOVÁME SI NÁROD OVCÍ, KTERÉ PŮJDOU VESELE NA PORÁŽKU A JEŠTĚ ZA TO RÁDY SAMY ZAPLATÍ.

 

Přeji krásný den a nedejte se! God Bless! :)


Nepřihlášený uživatel

#149 čipování

2013-02-04 11:21

A jsme u toho,na vesnicích se platí minimální poplatek, psi tam běhají volně, mnohdy nejsou ani očkovaní,o odčervení ani nemluvím, hovínka nikdo nesbírá a nic se neděje.Já mám tu smůlu že bydlím ve městě,mám psa očkovaného,platím nehoráznou daň, pes má na krku známku a telefon, sbírám hovínka a jakmile ho pustím (a to poslechne na slovo),okamžitě mám to štěstí že potkám policajty a vyslechnu si přednášku o vyhlášce.Za chvíli bude ve městech nutnost mít psa protože se budu bát vůbec vylézt ven aby mě někdo nepřepadl.A ještě budou prudit s čipováním.A čip rozhodně nezaručí,že se pes najde.Malá plemena si myslím že ani moc šanci na vrácení nemají, pokud je nálezce vrátit nechce,nevrátí ho ani kdyby měli čipů pět.

Nepřihlášený uživatel

#150 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-02-04 11:23

#147: TOHLE MĚ ŠTVE - Re: Re: Re: Re: Re:

Pejska mi přihlásí kamarád v obci za Ostravou kde mají rozumné zastupitelstvo. V Ostravě bude na návštěvě a ušetříme za nesmyslné čipování a vysoké poplatky. Pejsek je tetovaný a nebude nesmyslně stresován!