Zrusenie povinneho cipovania psov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrusenie povinneho cipovania psov


Nepřihlášený uživatel

#426

2013-10-18 10:24

citujem zo zákona č. 39/2007 Z. z.
§ 19, bod 3 - Spoločenské zvieratá musia byť identifikované - nie je uvedene ako
§ 19, bod 5 - Psy, mačky a fretky určené na obchod musia byť nezameniteľne označené tetovaním alebo mikročipom. - jediny bod v zakone, kde je spomenuty cip, dokonca staci aj tetovanie, o ktorom veterinari vyhlasuju, ze je uz neplatne

vedel by mi niekto jednoznacne povedat, na zaklade coho to ma byt povinne pre vsetkych psov, macky? teda tych co su bez papierov, nie su urcene na predaj a behaju vacsinou v obciach po dvoroch? Zatial mi to vychadza tak, ze ti co to tvrdili, klamali a dokonca mohli spachat trestny cin

cely zakon tu: http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-veterinarnej-starostlivosti/

Zakon vychadza z nariadenia(ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a ktorým sa mení a dopĺňa smernica Rady 92/65/EHS, ktory mal riesit pohyb spolocenskych zvierat v ramci EU
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX%3A32003R0998%3ASK%3AHTML


Nepřihlášený uživatel

#427 Re: Re: Katarina

2013-10-18 11:47

#38: - Re: Katarina

Nie je to tak uplne pravda. Mne veterinar bez problemov zaockoval macku 14.10.2013 aj ked som ju odmietla cipovat

Maria
Nepřihlášený uživatel

#428 Komu veriť?

2013-10-18 12:28

Pozrite si na STV 1 včerajšie večerné správy,ktoré opakovali dnes ráno 18.10 asi 7.50.Pán Andrej Králik,hovorca európskej komisie na Slovensku,vysvetlil,že Pravidlá EÚ sú nastavené tak,že čipovanie sa vyžaduje len na cezhraničný pohyb zvierat medzi štátmi EÚ.Čipovanie sa vyžaduje aj pri dovoze zvierat. Na zvieratá ,ktoré sa budú pohybovať,len na území Slovenska sa čipovanie nevzťahuje.Je to priamo nariadenie,ale je tu jeden háčik.Aspoň ja to tak chápem,že Slovensko si môže zákon upraviť. Ak to niekto pochopil inak ,budeme radi ak to vysvetlí.Zatiaľ je to tak,že sa čipovalo zbytočne.Asi budem nato pri voľbách myslieť, že vláda zas ľudí podviedla.Ešteže ja a môj pes sme tomu šialenstvu nepodľahli.


Nepřihlášený uživatel

#429 Re: Komu veriť?

2013-10-18 13:32

#428: Maria - Komu veriť?

inak povedane, verinari, ktori presviedcali ludi, napr. babky na dedine, ze si musia dat zacipovat psa, inak dostanu pokutu sa dospustili podvodu.. len im to bude tazko dokazat.. rovnaky smejdi, ako ti, co oblbuju dochodcov na predajnych akciach..

http://www.rtvs.sk/tv.programmes.detail/archive/4173?date=15.10.2013

Necipujtenas.cz

#430 "Evropská komise: Necestujete = Nečipujete! SK"

2013-10-18 22:33

Krátce z obsahu článku: "Společenství webu Necipujtenas.cz opakovaně informuje o aktuální „Velké slovenské čipovací aféře“, která má svůj jasný význam také pro české prostředí.

Jak jsme již psali: Globální „čipovací lobby“ chtěla zmást většinu Slováků tak, aby mohlo v jejich zemi dojít k mylnému výkladu evropského i národního práva o čipování domácích mazlíčků a díky tomu doslova k „povinnému/doživotnímu/finančnímu vytěžování“ občanů SR (chovatelů zvířat). Zřejmě by se to i lobby povedlo nebýt odhodlaných mírových protestů z řad široké veřejnosti.

Evropská komise (EK) byla nakonec slovenskými novináři dotlačena 17. 10. 2013 k vyjádření svého jednoznačného oficiálního stanoviska na uvedenou kauzu: Povinné/plošné čipování psů, koček a fretek, které chtějí zavádět jednotlivé členské státy Evropské unie s odkazem na „NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY č. 998/2003/ES ze dne 26. května 2003 o veterinárních podmínkách pro neobchodní přesuny zvířat v zájmovém chovu a o změně směrnice Rady 92/65/EHS“ je PODLE KOMISE NEOPRÁVNĚNÉ, NEBOŤ VÝŠE CITOVANÉ NAŘÍZENÍ SE NEVZTAHUJE NA TA DOMÁCÍ ZVÍŘATA, KTERÁ NECESTUJÍ ZA HRANICE ČLENSKÉHO STÁTU EU."

Celý článek k dispozici zde: http://www.necipujtenas.cz/fakta/legislativa/evropska-komise-necestujete-necipujete-sk.aspx

http://www.necipujtenas.cz/Files/necipujtenas/rtvs-17-10-2013-microchipping-is-n...

pravnik

#431 Re: ??? o co tu ide?

2013-10-19 02:02

#198: cip 9410000134777 - ??? o co tu ide?

ti si daj cip na curak a bude s teba dobry debil...taku sprostost moze napisat len cory clovek na hlavu


Nepřihlášený uživatel

#432

2013-10-19 06:17

Na vysvetlenie k čipovaniu : Nariadenie Rady EU č.998/2003 a naš zákon č.39/2007 nariaďujú čipovanie alebo tetovanie pre zvieratá ktoré cestujú medzi štátmi EU. Náš zákon č.342/2011 nariaďuje pre psy,mačky a fretky pre ktoré bol vydaný pas aby boli nezameniteľne označené a ich
identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoloč.zvierat. Až Predpis č.19/2012 Ministerstva pôdohospodárstva vydaný 13.1.2012 nariaďuje označenie mikročipom všetkých psov,mačiek,fretiek aj tých ktoré necestujú mimo Slovenska.Na webovej stránke Štátnej veterinárnej a potravinovej správy je uvedené že v roku 2011 tento úrad vypracovával návrh Vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva o identifikácii a registrácii spoločenských zvierat.
Povinné čipovanie je protíústavné. V súlade s Ustavou SR je takýto zásah do majetku občana
možný len na zákade dobrovoľnej voľby občana.


Mária

#433 Dobrý pocit.

2013-10-19 09:32

Každopádne sme prispeli aj my ,aby sa s tým nezmyselným zákonom niečo robilo.Určite máte z toho dobrý pocit ,tak ako ja.Len my nejde do hlavy,že tak dlho čušali a vedeli,že to je protiústavné.Tentoraz sme sa presvedčili ,že "psí hlas išiel do neba"Dušička nášho psíka to vie,že sme za neho bojovali. Jeho šibalský pohľad a úsmev je nám odmenou.

Je mi ľúto tých čo pod tlakom a strachom z pokuty dali svojho psíka očipovať.

eva

#434 Re: Dobrý pocit.

2013-10-19 16:14

#433: Mária - Dobrý pocit. 

 Ja si myslim,ze oni dobre vedeli, ze ten zakon nie je tak celkom cisty. len to nechali tak do poslednej chvile, aby si nahrabali prachy za cipovanie. je to hnusna mafia, su navzajom poprepajani . s domienkou ze ludia su sprosti a nevedomi kludne im to vtlkali do hlavy a hrozili skutocne nehoraznymi pokutami. avsak nie vsetci sme podlahli, chvalabohu.A media su ticho ako vos pod chrastou /okrem stv/, doteraz by som to ani nevedela,ze to idu novelizovat, keby som nekukala na tuto stranku, spinavci jedni.Vcera som to povedala jednej znamej ktora tiez nedala ocipovat psika a bola cela stastna, lebo stale zila v strachu, ze co ked na nu pridu... Ja som tiez mala z toho riadne nervy,ale siesty zmysel mi hovoril, ze nemam podlahnut a poskodit si svojho milacika akousi cinskou suciastkou. A DOBRE SOM UROBILA. AJ VSETCI, KTORI SA NAD CIPOVANIM ZAMYSLELI A POSTAVILI SA PROTI. EstE ZIJU NA Slovensku ludia,ktori vedia normalne uvazovat a neposierat sa z kazdeho bububu.  SU TO LUDIA, KTORI MAJU svOJICH PSIKOV SKUTOCNE RADI .

Sofia

#435 cipovanie

2013-10-19 18:54

toto vsetko je manipulacia s ludmi, priprava na to ako chcu v blizkej buducnosti zaobchadzat s nami-ludmi, ked sa vobec budeme moct zaradit medzi zive bytosti,budeme ako stroje ktore su ocislovane a riadene,ide tu o velke peniaze,a nie o to, aby sa po uliciach nepotulovali zvierata,co bude s tymi co behaju po uliciach, kto ich zacipuje, azda veterinari zdarama,a co ,potom ich naspat pustia na ulicu, ved to nema logiku,teraz bude este viac zvierat na ulici,lebo ludia sa boja,a radsej vyhodia chuda zviera, ako by mali proti tym nezmyslom bojovat.
Sofia

#436 Dobry pocit

2013-10-19 19:14

Ja som proti cipovaniu, lebo tu ide o zdravie zvierat, a svojich milacikov nedam zacipovat.Macky mam iba doma,a psikov na zahrade,nevystavim ich takemu riziku. Pani Mária, aj ja som velmi rada,a mam dobry pocit z toho, ze su na Slovensku ludia, ktorí maju radi zvierata, a postavili sa proti takemu nezmyslu,ide iba o vyvolavanie strachu.
Sofia

#437 riziko

2013-10-19 20:57

Ak ten cip moze aj putovat po tele,ako som čitala už nejake clanky,a dostane sa až k mozgu, vedia tí, ktorí to vymysleli,ake moze mat zviera neznesitelne bolesti, ked sa mu to zacne pohybovat pod kozou,v živom mieste,a chuda ani vam to nepovie,lebo nevie rozpravat,bude trpiet,a kym pridete na to co mu je, tak bude neskoro,ale ako zakon pise,je to vec,nie?, tak preco ho neoznackovat niecim umelým čo sposobi smrt mnohym psikom a macickam,a o to ide, aby bolo menej týchto zvierat, ved utulky su preplnene, tak sa vymyslel zakon,ktory, okrem ineho pomoze zredukovat pocet tychto nechcených tvorov.Je to vsetko velmi dobre premyslené, jednou ranou sa zabije viac much - kontrola ludi a zredukovanie zvierat a niekto tymto ziska velke peniaze.









Mária

#438 Re: riziko

2013-10-20 09:16

#437: Sofia - riziko

Sofia, tak už sa nemusíš báť!Myslím si,že po tom ako to "prasklo",že išli nad ramec zákona EÚ,už to bude dobrovoľné.Ešte by som zrušila čipovanie šteňat. Chovatelia ich asi musia čipovať,keď chcú zviera predať a tak sú ľudia nútení kúpiť čipované . Aj to by sa malo doriešiť.Ľudia si budú kupovať radšej orieškov. Tie sú aj tak zdravšie a múdrejšie ako čistokrvné"prešľachtené"psy.Môj názor.


Nepřihlášený uživatel

#439 Re: Re: riziko

2013-10-20 12:59

#438: Mária - Re: riziko

Ano je to hrozné že šteniatka a mačiatka začínajú svoj život s čipom v tele!!!!! To je nehoráznosť!!! Podľa protiústavného

zákona občan si môže kúpiť čistokrvné zvieratko len s rizikom poškodeného zdravia. To je proti zdravému rozumu!!!!

 


Nepřihlášený uživatel

#440

2013-10-20 13:10

Aj keď je už pre mnoho zvierat neskoro,poslanci by sa mali spamätať a riešiť urýchlene tento protiústavný zákon.Pre všetky zvieratá ktoré neopúšťajú Slovensko či už sú to mláďatá od chovateľov
alebo dospelé jedince v držbe občanov zmeniť čipovanie na dobrovoľné v súlade s právami občanov zakotvených v Ustave SR.
Maria
Nepřihlášený uživatel

#442 Toto napíše "poctivý "človek zo slobody zvierat

2013-10-21 12:45

„Ak sa zruší povinné čipovanie, bude to výsmech tým poctivým a zodpovedným občanom, ktorí si dali zviera do 30. septembra začipovať. Ja by som sa nečudoval hromadným žalobám,“ reagoval František Kubíček zo Slobody zvierat v Nitre.

Čítajte viac: http://nitra.sme.sk/c/6977787/okolo-cipovania-zvierat-je-chaos-zakon-chcu-zmenit.html#ixzz2iMNJ5fUS
Žasnem nad touto nehoráznosťou!

Monika

#444 Cipovanie bude dobrovolne!

2013-10-22 09:55

Ked som vo februari chora a hlavne velmi nazlostena na tento system vytvorila tuto peticiu necakala som taku podporu ani to,ze sa este najdu rozumni ludia,ktori odolaju vsetkemu aj pod strachom z pokuty.Dakujem vsetkym,ktori nepodlahli tlaku a ukazali tak,ze su hrdinovia.Dakujem aj pani Adriane,ktora mala este vacsiu odvahu a vystupila aj v radiu a viedla klasicku peticiu.Prikladom mi boli aj dva pani z ciech,ktori viedli peticiu a ma povzbudzovali.Mor ty len a vol nebyt ako byt otrokom!

Nepřihlášený uživatel

#445 Zmena zakona

2013-10-22 09:58

Gratulujem všetkým ktorí sa nedali donutit sprostým vydieranim a natlakovou medialnou kampaňou ísť proti vlastnému svedomiu a zdravemu rozumu. Ti, ktorí podľahli, nevyplakavajte, že ste prišli o pár E, to je daň za zbabelost a bezzasadovosť. Ľúto mi je len tých psikov ktorí na toto doplatili nielen možným poškodením zdravia, ale mnohí bohužiaľ stratou domova aj života. To sú nevinne obete celého tohto svinstva.

Nepřihlášený uživatel

#446

2013-10-22 11:10

Všetci ďakujeme Monike za túto petíciu.V jej priebehu sme pre istotu viacerých kompetentných ľudí
listami upozornili na túto petíciu a protiústavnosť zákonov nariaďujúcich povinné celoplošné čipovanie. Aj keď oneskorene predsa parlament zareagoval a nám sa podarilo ochrániť naše zvieratká.

Nepřihlášený uživatel

#447 Re:

2013-10-22 12:53

#446: -

Ešte nevieme ako to bude so šteniatkami.a mačiatkami. Aj to by sa malo doriešiť,lebo chovatelia začipovali psíkov a mačiatká a teraz súhlasia s čipovaním,lebo čo už im iné ostáva.Inak by ich nepredali.Dúfam ,že to pre nich tiež platí a nepodú robiť pochody za čipovanie.aj s "poctivcami"zo slobody zvierát.


Nepřihlášený uživatel

#448

2013-10-22 14:29

Ano čipovanie do 8 týždňov šteniatok a mačiatok je tiež hrozná vec.Nezaslúžia si štart do života
s vidinou možného poškodenia zdravia. Každý rozumný človek si predsa netúži kúpiť zvieratko takto
poškodené iba ak z ľútosti. Je to nezmyselná krutosť. Mnoho ľudí si chce zaobstarať domáceho miláčka a neplánuje s ním nikde cestovať mimo Slovenska. Škoda že chovatelia sa proti tomuto už dávno neozvali. Malo by platiť,že čipovanie treba nechať na dobrovoľnej voľbe budúceho majiteľa
šteniatka a mačiatka.

Nepřihlášený uživatel

#449

2013-10-22 17:06

NESÚHLASÍM S NÚTENÝM ČIPOVANÍM ZVIERAT. ČIPOVANIE SI VYMYSLELI ABY NA TOM ZAROBILI.

Súhlasím s jedným citovaným článkom: Nutenym cipovanim psov sa ich pocet neznizi tak isto ani pocet exkrementov ani pocty nezodpovednych chovatelov psov a problemy s tym spojene! A ti obcania,ktori dodnes nemaju evidencne znamky pre svojich psov nebudu mat ani cipy.Je to tiez trest pre tych slusnych chovatelov.Pre vacsinu chovatelov su chovane psi clenovia rodiny a to plati predovsetkym pre deti a seniorov a obzvlast osamelych.Psi uz evidovani su na obecnych uradoch.Ked je evidencia nepresna,nieje to vinou riadne platiacich obcanov-chovatelov psov! Ked povazujete cipovanie za bezbolestne a uplne neskodne bez dalsich komplikacii a nasledkov,tak nam pani chodte prikladom nechajte sa vy a vase rodiny cipovat ako prvi

Maria

#450 Re:

2013-10-22 18:40

#449: -

Veď o tom je stále reč. práveže to čipovanie postihlo väčšinou svedomitých chovateľov,ktorí platia dane  za svojich psíkov . Mame ich zaregistrovaných na úrade  a preto sa niektorí zľakli tej vysokej pokuty. Tých čo sa o svojích psov nestarajú,nemajú ich ani očkovaných a nieto ešte prihlásených .A ešte aby platili dane!!!Hanba je ,že čipovanie schvaĺovala aj SLOBODA ZVIERAT.Nakoniec sme podľa ních  nesvedomití.,lebo sme nedali čipovať zviera.Pekná sloboda zvierat.Psík sa slobodne rozhodol a zaštekal :Ja chcem čip.Už som to niekde spomenula,že zato môžu aj masmédia. Rozvírili hystériu akolo psov,že ich majitelia po nich nezbierajú hovienka ,ale nevidia ten neporiadok a tú spúšť, čo dokáže urobiť s prírodou človek.Ja sama sa hnevám na tých čo nezbierajú,ale keby sme sa zamysleli,tak to psie hovienko je biologický odpad,čo sa nedá povedať o plastových fľašach a inom škodlivom odpade.Sadnúť si na lavičku a psíka nechať pod ňou,nech si papá trávičku je nemožné. Je tam plno ohorkov a všeliakého odpadu aj keď je kôš blízko lavičky.