Petice za čajovny

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za čajovny


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-04-26 12:54

tohle už je moc, ať se neserou do čajoven, bez tak v ní nikdo v životě ani nebil...
Gazz

#2 Re:

2013-04-26 16:04

#1: -

nebYl

Ale i tak, nechápu proč chtějí zrušit kouření cigaret v hospodách. Tam chodí lidé především kvůli pivu a tvrdému alkoholu a je samozřejmostí, že si u toho zapálí cigaretu. 
Tohle vědí všichni lidé a proto když chtějí jen popít chodí do barů, když chtějí pojíst jdou do restaurace a tak dále. Takže nevím, který špekulant toto vymyslel.
A druhé: Kouřit na zahrádkách u restaurací ANO, ale nesmí človéěk mít nad hlavou slunečník... TOhle je taky úplná blbost. Jaky je v tom rozdíl, jestli tam ten slunečník je, či není. Tohle vymýšlel asi jen blbec co se nudil a musí do všeho strkat svůj prasečí rypák, jinak se to vysvětlit nedá. Inteligence našich politiků je takových 70-90 IQ, když nedokážou pochopit jednoduché chování lidí.
Tím, že bude zákaz kouření i v hospodách, tak budou mít uklízecí čety více práce, jelikož nedopalky, které by normálně skončili v popelníku v hospodě, budou lidé házet na zem před hospodu;-)
Chtěl bych se osobně setkat s politikem, který má tohle na svědomí, abych se zasmál jak moc je mentálně zaostalý retard;-)
A pokud tohle vážně zavedou, a já uvidím nějakého politika, ať už osobně nebo v televizi, jak si v hospodě vykuřuje. Tak sednu okamžitě do auta a pojedu mu rozbít držku;-)

Tomáš K.

#3 Online petice v ČR

2013-04-26 16:46

Zdravím,

Koukněte na právní možnosti "nemožnosti" online petice v ČR, nemá zde absolutně žádnou váhu, takže snaha dobrá, ale bohužel k ničemu, online petice jsou jen spíš na vyjádření názoru
Jindřich Cinka
Autor této petice

#4 Re: Online petice v ČR

2013-04-26 16:59

#3: Tomáš K. - Online petice v ČR

Však je toto jen doplňková aktivita k papírové petici. Viz www.zacajovny.cz


Nepřihlášený uživatel

#5

2013-04-26 20:18

Sice jsem sám nekuřák celkově, ani vodní dýmka nepatří k mým oblíbenostem, ale přeci jen, je to neodmyslitelná ikona pro celou tuto subkulturu "čajíčkářů" a neměla by být zakázána.

Nepřihlášený uživatel

#6

2013-04-27 19:02

Je to hloupost do čajoven lidé chodí na vodní dýmku s tím že tam bude a ten kdo nechce čichat cokoli at tam nechodí.

Nepřihlášený uživatel

#7

2013-04-27 21:38

Jsem proti jakémukoli plošnému zákazu nejen v čajovnách, je to věc majitelů.

Nepřihlášený uživatel

#8

2013-04-28 12:43

Prosím zodpovědné osoby, aby vzaly v potaz, že kdo nechce být vystaven pasivnímu koření vodních dýmek, nepůjde jednoduše do čajoven. Existuje minimální šance, že potkáte člověka, jak jde městem a kouří vodní dýmku či odhazuje použitý filtr na chodník. Už proto vodní dýmky nestojí na stejné úrovni jako cigarety, proti kterým se nelze bránit jinak než regulací, a zasloužily by si v legislativě svoji specifickou kategorii.

Nepřihlášený uživatel

#9

2013-04-28 13:28

no principielně - co přesně brání provozovatelům čajoven stát se kluby ? tam už by to bylo jedno...
Jindřich Cinka
Autor této petice

#10 Re:

2013-04-28 15:18

#9: -

Protože je to krajní řešení, raději bychom i nadále provozovali naše živnosti legálně. Velké čajovny s velkým množstvím hostů by jim jen těžko dokázaly vydávat nějaká "členství".

Navíc není jisté, zda by taková transformace byla řešením. Pokud se v "klubu" provozuje v podstatě hostinská činnost (příprava čajů a jídel) tak musí ty prostory splňovatjisté hygienické a jiné podmínky. A zákaz kouření by mezi ně nejspíš patřil


Nepřihlášený uživatel

#11

2013-04-29 08:45

Čajovny jsou místo, kam se chodím odreagovat, upustit páru, uvolnit se. A vy mi to chcete vzít?! Tak zrušte i hospody! Protože je to to samé pro jiné jako pro mě!

Nepřihlášený uživatel

#12

2013-04-29 09:58

Čajovny sice nenavštěvuji, ale rozhodně jsem proti stupidním zákonům :-)

Nepřihlášený uživatel

#13

2013-04-29 12:05

Nesouhlasím se zákazem kouření vodních dýmek v čajovnách, Vodní dýmky jsou neškodné a ve většině čajoven jsou oddělené místnosti pro kouření dýmek.

Nepřihlášený uživatel

#14

2013-04-29 15:14

V Cajovne u davida toje hnus vodni dymky a s malima detma tam clovek vubec nemuze jeto proste hrozne vubec ji nikomu nedoporucuji

Nepřihlášený uživatel

#15

2013-04-29 19:15

je to debilita to zakazovat

Nepřihlášený uživatel

#16 Re: Neškodné

2013-05-01 07:11

#13: -

Vážený kolego,

vodní dýmky neškodné rozhodně nejsou. Oddělené místnosti pro kouření vodních dýmek jsou možná v některých čajovnách, ale neřekl bych, že ve většině.

Také nejsem pro plošný zákaz. Je ale pravdou, že čajovny leckdy bývají taková doupata, kde je to s ventilací trochu slabší a lidé s dýchacími obtížemi, kteří jdou do ČAJOVNY, aby si dali ČAJ, mohou mít pobyt značně nepříjemný. Ale zavedením nekuřáckých "koutů" by se to mohlo vyřešit.

 


Nepřihlášený uživatel

#17 Re: Re:

2013-05-01 07:23

#2: Gazz - Re:

... skončilY...

Hospoda a restaurace je jedno a to samé. Když se chci najíst a jdu do restaurace, štve mě, že tam někdo jde jako do hospody a zasmradí celé prostory.

Co se týče bordelu před podnikem, za odhození nedopalku na zem je pokuta až 1 000 Kč. Bohužel, mentálně zaostalí kuřáci ještě většinou nezjistili, jak fungují koše a dál sviní svoje okolí.

ANDY

#18 Kuřačka....

2013-05-01 18:28

Sama jsem kuřačka a vadí mi "zahulené pajzly",proto tam nechodím!Když jdu do hospůdky,kde se kouří a mí kamarádi si dají něco k jídlu,tak počkám s kouřením až dojí.A když jdu do hospůdky s nekuřákem,tak si klidně sednu do nekuřáckého oddělení a občas si jednoduše odskočím na cigaretku vedle.Podotýkám.že kouřím 15 let,cca.15 denně.A co se čajoven týče.....v žádném případě NEZAKAZOVAT vodní dýmky!!!Ty prostě k čajovnám patří.Občas zajdu do čajovny s kamarádkami a jejich dětmi a ještě se žádné z čichání kouře z vodní dýmky "neosypalo".

Nepřihlášený uživatel

#19 Re: Re:

2013-05-01 21:42

#2: Gazz - Re:

Boris Štastný.... ODS... Dobrý lov, přeji...


Nepřihlášený uživatel

#20 Re: Re: Neškodné

2013-05-01 21:47

#16: - Re: Neškodné

Riskuje-li astmatický blb své zdraví, neměl byste ho v tom podporovat. Česky: blbe...


Nepřihlášený uživatel

#21 Guska

2013-05-03 16:02

at se stane cokoli vodarky budou !!! :D podivejte se na ostatni zakony ! treba ze se nesmi : krazd...stejnak vetsina krade ! :D STÁT krade...takže zákaz nezákaz...pravidla se vždy porušovala ;) a aj budou :D

Nepřihlášený uživatel

#22

2013-05-04 03:41

Čajovna by si na sebe měla vydělat čajem, ne kouřením.

Nepřihlášený uživatel

#23 Re: Re: Neškodné

2013-05-05 10:57

#16: - Re: Neškodné

Souhlasím s tím, že čajovny leckdy bývají "doupata", ale nadruhou stranu existují i nekuřácké čajovny. Sice jsou v menšině, ale stále tu jsou. Například čajovna U Dzoudyho, takže pokud si člověk chce dát kvalitní čaj a nedýchat vodní dýmky, může zajít tam.

Jindřich

#24 Předmět

2013-05-05 12:33

Teda ani nevím, kdo zas s podobným protikuřáckým paskvilem přišel. Hádám že ODS ne, ale co takhle místo hloupých beznadějných peticí jít příště k volbám a dát hlas nějaké libertariánské straně která nám zaručí svobodu, než nějakým levičáckým, zeleným, aj. sviním co nám naslibují horydoly za to že se svobody vzdáme? Já se zákazem kouření dýmek nesouhlasím, ale znění petice ve stylu: "Jiným svobodu klidně vemte, ale nám jí nechte protože jinak zkrachujeme." bych nepodpořil, ani kdyby mohla něco změnit.

Nepřihlášený uživatel

#25

2013-05-05 15:21

Dýmky kouřili už Naši praotcové :)