PETICE proti spalovně biomasy ve FRÝDLANTĚ NAD OSTRAVICÍ


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-05-05 11:09

Jedno z posledních skoro nezasažených míst smogem.
Akrem

#2

2013-05-05 11:30

Doufám že nám tady tu spalovnu nepostaví.Bydlím hned vedle místa,kde by měla spalovna stát.

Nepřihlášený uživatel

#3

2013-05-05 11:50

Ze srdce doufám, že tato petice bude mít dostatek podpisů proti vybudování spalovny v tak malebném městečku, které je jako jedno z mála dosud minimálně znečištěno. Kéž tato petice zamezí dalšímu znečišťování prostředí!
Jan Damek

#4 Vlivy spalovny

2013-05-05 12:11

Pokud si přečtete podklad pro EIU (odkaz u petice), vliv znečištění nebude významný (v posudku dokonce píšou "nepodstatný"). Nicméně limity PM10 jsou 50ug/m3, které jsou velkou část zimy díky ostravskému průmyslu překročeny, pak nechápu, proč by spalovna měla uprostřed města dodávat špičkově v nejbližším okolí dalších cca 10ug (tj. 20% limitu).
Dále jsem zatím nikde nečetl, jaký bude přínos pro obyvatele FnO? Budete mít levnější teplo? Budou se moci odpojit některé lokální topeniště, takže se vykompenzuje zátěž spalovny?

Jsem z F-M, a postavení spalovny v některé okrajové části bych se za určitých okolností nebránil. Ale uprostřed města... typická arogance kapitálu.

Nepřihlášený uživatel

#5

2013-05-05 12:16

Není přece normální aby v Moravskoslezském kraji kde je od podzimu až do jara nejhorší vzduch v Česku ještě zhoršovali aspoň čisté Beskydy.Je to přímo zvrácené.At si to postaví v severních Čechách třeba.

Nepřihlášený uživatel

#6

2013-05-05 12:19

Nechapu proc to musi byt uprostred mesta. Navic v blizkosti CHKO a mist, kde se nesmi ani v zime solit.
Jonáš Kolařík

#7 Chybný text

2013-05-05 12:22

"My, níže podepsaní občané, (...) zásadně nesouhlasíme se záměrem na výstavbu spalovny biomasy (...), u kteréhožto projektu v současné době posuzování vlivu na životní prostředí na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje."

V poslední větě vám chybí jakýkoliv náznak podmětu s přísudkem a věta tudíž vůbec nedává smysl.

Navíc mi schází údajně doložena roz(p!)tylová studie, ze které bych se dočetl emise v g/hod.

Děkuji za opravu a doplnění informací.
Dedahad

#8 Boží mlýny melou pomalu , ale .....někdy i rychle

2013-05-05 12:41

CO NA TO PAN PRIMÁTOR OSTRAVY ?/ bydlící v blízké lokalitě ul.Harcovskéve Frýdlantu/
ŘEKNĚME UŽ KONEČNĚ STOP SPALOVNĚ NA BIOMASU VE FRÝDLANTU - stejně tak jako STOP POVINNÉMU ČIPOVÁNÍ PSŮ NEJEN V OSTRAVĚ ! Pokud pan primátor Kajnar bude chtít napsat další  Petici : STOP SPALOVNĚ NA BIOMASU VE FRÝDLANTU - budu mezi prvními signatáři a jsem ochotný spolupracovat a petici podepsat mezi prvními !

http://www.petice24.com/petice_proti_trvalemu_oznacovani_-_cipovani_psu__ted_ostrava

Zastavme šířící se čipovací mor stejně tak jako spalovnu biomasy ve Frýdlantu n.O.

www.necipujtenas.cz

Aurinko

#9

2013-05-05 12:41

Nechápu proč něco takového chtějí postavit v Beskydech. Hned nedaleko Frýdlantu jsou Metylovice, kde je dětská léčebna, která je zaměřená mimo jiné také na léčbu respiračních onemocnění u dětí. Do této léčebny jezdí děti z celého Moravskoslezského kraje, za relativně čerstvým vzduchem, aby v kritických měsících kdy jsou jejich města zamořena smogem mohli lépe dýchat. Tak nechápu proč spalovna ve FNO?!?!?

Nepřihlášený uživatel

#10

2013-05-05 13:37

Nedovolme,aby lidé,kteří jsou z našeho kraje nám ho ničili,bojujme za zachování KRÁSY NAŠICH BESKYD.
květka

#11 Re: Chybný text

2013-05-05 15:22

#7: Jonáš Kolařík - Chybný text

Díky za podnět, ale snad si jej tvůrce přečte, zkusím jej kontaktovat.

spoluautor petice

#12 Petice - spalovna biomasy ve Frýdlantě n. O.

2013-05-05 16:12

Vážení, děkuji všem za podnětné připomínky, které zapracujeme do průvodního dopisu k petici. O záměru vybudovat ve FnO spalovnu biomasy jsme se dozvěděli poměrně pozdě, přesto díky všem, které dosud nepostihla apatie vůči tomu, co se děje okolo nich. Děkuji za komentář Jana Damka a Aurinky.

Nepřihlášený uživatel

#13

2013-05-05 16:26

Moravskoslezské Beskydy je to jediné krásné co nám tady zůstalo, tak nám to neberte!

Nepřihlášený uživatel

#14

2013-05-05 16:37

Nesmíme to dovolit!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#15

2013-05-05 16:45

Chobotova spalovna Naše města odrovná !
Podepisoval jsem petici za Havířov a teď podepisuju za Frýdlant. Frýdlant mám rád i proto, že je tam čistý vzdoušek a toto o nás bez nás rozhodnutí mi vadí.

Nepřihlášený uživatel

#16

2013-05-05 17:02

Ikdyž jsou emise ze spalovny sebevíce "čisté", ať staví v průmyslových zónách, ty přece nezatíží více prostředí když je to tak tzv.čisté, ať nezabírají přírodu pro fabriku a následně nezatíží dopravou a hlavně rabováním zdravého lesa !!!!

Nepřihlášený uživatel

#17

2013-05-05 17:16

ZIJU TADY OD MALICKA A ZASLOUZIM SI DYCHAT VZDUCH CISTY A NE NEJAKY SAJRAJT.JSEM PROTI SPALOVNAM ,A ZNECISTOVANI VZDUCHU JAKYM KOLIV SPUSOBEM.
Miroslav Gibas, Ostrava

#18 Kravina

2013-05-05 17:20

Pod tady to se nepodepíšu.

Úplná kravina... Spalovna biomasy bude mít exhalace asi stejné jako dva domky ktere pálí bordel v kotli, nebo ten zasraný Polský ŠLAM! To je stejné jak někdo řekne že auto na elektřinu je ekologické, když je u náš přes 70% el. z tepelných elektráren, tak to auto jezdí víceméně na uhlí. Další takový dar jsou solární panely, jejichž recyklace pořád není dořešena.

Proč si to stěžovat, kdyby se mi to mělo stavět vedle baráku, neřeknu ani slovo! Natož mít vedle baráku Jadernou elektrárnu, tu bych bral všema deseti!
Miroslav Gibas, Ostrava

#19 Re: Vlivy spalovny

2013-05-05 17:27

#4: Jan Damek - Vlivy spalovny

Zvláštní, že třeba rakušáci, kteří jsou dost ekologicky založení mají spalovnu přímo v centru Vídně. Dnešní technologie na spalování biomasy mají zanedbatelné znečištění. Navíc ve Vídni to je dokonce spalovna odpadu, ne biomasy ;)


Nepřihlášený uživatel

#20

2013-05-05 18:00

..

Nepřihlášený uživatel

#21

2013-05-05 18:20

Nevím,kterého pitomce tohle napadlo,ale nedávno jsem se vrátila z rRakouských Alp,krásná krajina,všechny stavby jsou doladěny s přírodou,žádný komín,žádná fabrika...na tak velké ploše.Proč my,Česko,tak malá země s krásnými přírodními zákoutími,dovolíme vůbec připustit hyzdění přírodních krás,ničit životní prodstředí.A to vše jen za prachy.Jsme zaprodanci.STYDÍM SE,za to co se v naší republice v poslední době děje a čeho je náš člověk schopen kvůli peněz.Je to tak ubohé!!!

Nepřihlášený uživatel

#22

2013-05-05 18:33

Možná je na čase uvažovat o emigraci.
Michal

#23 Re:

2013-05-05 18:37

#22: -

No.. to mata asi pravdu ;)

Tomáš

#24 nejen ekologie, ale i otázka energetické účinosti..

2013-05-05 18:41

Kromě ekologie by mě zajímalo, i když se to asi jen tak nedovím, jaký je čistý energetický zisk - takzvané ERoEI, ze spalování biomasy - když by se na stejné jednotky energie převedla energie získaná spalováním a od ní odečetla energie potřebná na získání a svoz biomasy, provozu spalovny atd.... Třeba energetická návratnost biopaliv typu vypěstovat, sklidit a svézt řepku za pomocí traktorů poháněných energií z ropy a pak z té řepky s použitím dalších vstupů energie udělat "ekologickou" pohonou látku je prý tak enegeticky nevýhodné (podle některých přímo energeticky ztrátové), že nebýt dotací, nikdo by se do toho se selským rozumem nepustil...tak jestli to není s tou biomasou podobné??
http://cs.wikipedia.org/wiki/ERoEI

Nepřihlášený uživatel

#25 Re:

2013-05-05 18:53

#22: -

...a nebo do ulic !!!