Zrušení pouťové atrakce "Jizdy na ponících"


Nepřihlášený uživatel

#276

2014-04-04 12:33

Naprostá pravda. Mělo by se to zrušit. Chudáci poníci jsou celý den přivázání k nějakému kruhu. Doufam ze tu atrakci zakážou!

Nepřihlášený uživatel

#277

2014-04-04 16:24

Konečně si někdo všiml, že potřebujeme petici proti tomuto týrání. Souhlasím se vším výše napsaným.

Nepřihlášený uživatel

#278

2014-04-08 13:14

Děkuji Vám, že to organizujete, sama jsem na d tím již přemýšlela. Poníci, pony a dokonce i velcí koně chodící v nehumánních podmínkách dokolečka je jasné týrání zvířat. Povrch, po kterým chodí je nerovný, jen slabě vysypaný pilinami na tvrdém chodníku. Poníci musí snášet ve dne svázanou hlavu do nepřirozené pozice směrem dolů a v noci zase vyvázanou "ve výšce stolu" když jsou uvazování do přepravníků. Navíc jejich majitelé je často týrají, nerozumí jim, nepodávají jim léčiva, vhodné krmivo apod. ZVÍŘE NENÍ VĚC, nemůže s ním tudíž být zacházeno jako s atrakcí tohoto druhu...

Nepřihlášený uživatel

#279

2014-04-08 13:50

Tohle by se dít prostě nemělo ,snad to vyjde :(

Nepřihlášený uživatel

#280

2014-04-08 13:53

ZRUŠIT takovéto aktrakce!

Nepřihlášený uživatel

#281

2014-04-09 05:29

Před lety jsem koupila poničku,která celý život rodila hříbata a vozila děti na poutích.Je chronicky schvácená a NIKDY jsem neviděla takhle zlomené zvíře!Jako kdyby ztratila duši.Dnes je šéfkou stáda velkých koní a konečně šťastná...

Nepřihlášený uživatel

#282 Re:

2014-05-17 14:17

#2: -

Tak choďte do nějýho jezdeckýho klubu ;)..je to daleko lepší


Nepřihlášený uživatel

#283

2014-05-26 09:36

Proč ? Co víc k tomu říkat ?

Nepřihlášený uživatel

#284

2014-05-26 18:06

Takhle by se to dělat nemělo. Myslím poníky, ne petici :-)

Nepřihlášený uživatel

#285

2014-05-27 13:08

Týrání zvířat.Chodí dokola na pár metrech do zblbnutí.
liška

#286 Re:

2014-06-17 12:31

#2: -

Budes chodit ( lidove receno ) po svejch hnupe


Nepřihlášený uživatel

#287

2014-07-27 16:53

Bydlím v Protivíně, v Jižních Čechách. Když jedu autem mimo Protivím, velmi často jezdím přes Humňany nejen tam, kde zastavuji auto a kochám se pohledem na šťastné koně a hříbata na loukách. Pochopitelně vím, že koně a v tomto případě poníci mají také přinést nějaký výdělek, nic proti tomu. To co jsem viděla na právě proběhlé pouti v Protivíně mnou otřáslo. Viděla jsem k kruhu a v horku a aby to nebylo málo u té nejhlučnější atrakce jít vysloveně zdecimované poníky namačkané za sebou. Velmi často celý kruh poníků pochodoval proto, aby nesl jedno dítě. Myslím, že toto podnikání by šlo provozovat důstojněji pro poníky, kteří jsou zdrojem obživy pro podnikatele a tím vlastně i bezpečněji pro děti, které se na jich vozí. Vážený provozovateli této atrakce, přimlouvám se za ty koníky.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-08-10 13:34


Love animals

#289

2014-08-10 13:47

Jsem ráda, že konečně někdo tuto petici založil. Už několikátým rokem chodím kolem téhle hrozné "atrakce" na kterou bych nikdy své dítě nedala už z principu! Podle mně je to týrání zvířat! Nechala bych dítě svézt třeba u někoho známého na poníkoj, ale ne na těhlech ponících a v těchto podmínkách, které mají. Co ten poník chudák z toho života má? :-( 

Už jsem se párkrát chystala tomu komediantovi říct, že se nestydí to provozovat a že je mi z něj na nic.

DOUFÁM, ŽE TUTO ATRAKCI TADY U NÁS PŘÍŠTÍ ROK UŽ NEUVIDÍM A ŽE NEBUDE ANI KDEKOLI JINDE!!!! 


Nepřihlášený uživatel

#290

2014-08-10 17:43

super a podepisuji taky, každopádně vraždění zvířat a pojídání jejich mrtvých těl jsou pro mě pořád problémem č. 1! Kéž by si to jen více lidí uvědomovalo...

Nepřihlášený uživatel

#291 Re:

2014-08-10 17:45

#261: -  

A ted si predstav vsechna ta zvířata, co jsou v koncentrácích (velkochovech). Doufám jen, že každý dokáže vidět i tento problém a neomezuje svou lítost jen na některá zvířat - koně psy a podobně.

luciik

#292 Re:

2014-08-10 17:58

#2: -  

 Treba na centrifuze :-P


Nepřihlášený uživatel

#293

2014-08-11 07:03

Živí tvorové opravdu nejsou atrakce!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#294

2014-08-11 09:17

Před několika lety jsem vykoupila poničku,která byla celý život pouťovou atrakcí.Mimo sezónu rodila hříbata.Je chronicky schvácená z důvodu zanedbání péče o kopyta.Nikdy jsem neviděla tak zlomené zvíře.
Dnes už je hravá a chová se konečně jako kůň.

Nepřihlášený uživatel

#295 Re: Nemazat

2014-08-11 09:19

#236: Milan Foukal - Nemazat 

 Vážený pane Foukale,

 

Váš argument sice vypadá naprosto v pořádku, ale já s ním nemůžu souhlasit z několika důvodů. To, že se chováte ke svým poníkům či koňům hezky, z nich ale nepřestává dělat otroky, kteří musí vydělávat peníze. Můžete jim sice stavět stáje, nechávat je co dvě hodiny odpočívat, ale svobodná zvířata z nich stejně nikdy neuděláte. Převážení automobilem v přívěsu, hluku, ve vedru a pobyt v nevhodných podmínkách (ne, nastláno ve stáji uprostřed města nemají koně co dělat), nejsou omluvou Vaší činnosti, při které vykořisťujete jiné živé tvory.

Proto vždy podobnou petici rád podepíši, i když bych byl ze všeho nejradši, aby se podobné petice začaly týkat i zvířat ve velkochovech, která jsou chovaná na maso, mléko nebo vejce. Tato zvířata jsou totiž taky našimi otroky a brutální zacházení, kterou si musí projít, je naprosto nepřestavitelné a přirovnatelné pouze ke koncentračním táborům.

 

Na všechny, kteří tuto petici podepisují, proto apeluji, aby si uvědomili, že umělé dělení zvířat na kamarády (psi, kočky, koně) a na maso (prasata, kuřata, krávy), je špatné a že jedinou možností, jak něco změnit, je odmítnout konzumaci všech produktů, které toto utrpení způsobují.

 

Ondřej Plachý - Olomouc

vegan

EnY :)

#296

2014-08-11 10:13

Hnuuus.. koně vyvázaný až hruuza.. nezastavej se.. porád je honěj.. hnus !!! a vy si ztěžujete na čem se budete vozit ??? tak si vy blbci klekněte na 4 a celé dny nekoho vozte na hřbete.. !!!


Nepřihlášený uživatel

#297

2014-08-11 20:44

Jistě souhlasím. A co bude dál s těmi poníky?

Nepřihlášený uživatel

#298

2014-08-12 11:40

není třeba velkých komentářů, zakázat se mělo již dávno
AC

#299

2014-08-13 10:37

Jsem rozhodně pro zákaz této činnosti, ovšem co s těmi poníky bude? Kolotočáři je jistě nebudou dál jen tak živit a tak se budou prodávat a co se neprodá, půjde na jatka :-(


Nepřihlášený uživatel

#300 Re:

2014-08-31 09:17

#2: -  

 Na kolotočích :-)