Zrušení omezení denní doby lovu

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrušení omezení denní doby lovu

Petr Pelc
Autor této petice

#1

2013-08-23 10:07

Klidně by se mohla doba prodloužit i u ostatních měsíců

Nepřihlášený uživatel

#2 Re: Zdeněk M

2013-08-23 10:38

#1: Petr Pelc -

zrušil bych to celé je to hovadina


Nepřihlášený uživatel

#3

2013-08-23 11:02

Snad to k něčemu bude a moci páni povolí.-)))
Petr Pelc
Autor této petice

#4

2013-08-23 11:14

#3: -

uvidíme, za pokus nic nedáme ... jen to chce sdílet kde se dá aby nás tu bylo fakt hodně aby viděli že to je v zájmu většiny a ne pár jednotlivců

 


Nepřihlášený uživatel

#5 Re: Zdeněk M

2013-08-23 11:24

#4: Petr Pelc - přesně sdílejte lidi !!!je to pár sekund ale kdyby to vyšlo tak budou pěkně a v klidu strávené hodiny!!!

 

Jiří

#6 Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 12:33

Jaký má mít přínos zrušení tohoto omezení? Pokud opomenu pohodlí rybářů, kteří nahodí a čekají na lehátku (patřím také mezi ně), tak mě nic pozitivního nenapadá, ale těch negativ tam vidím celý zástup. Počínaje odvážením a převážením ryb velkých i malých nad limit a míry, přes šílená tábořiště rádobyrybářů, kterých jistě přibyde a až k nárůstu množství odpadu kolem revírů. A to ani nemluvím o tom, že RS přestane v noci kontrolovat, když nebude stačit přijít k rybáři co má nahozeno a vzít mu povolenku.

Za mě osobně non-stop plošně ano, ale až na to u nás budou podmínky! Plošná K 70 je totální kravina.
Zdenek M

#7 Re: Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 12:49

#6: Jiří - Jaký to má mít přínos?

Nevím jak ty ale je hodně lidí kteří se na ty ryby dostanou jen po práci skončíš ve 4 domů připravíš věci přijedeš k vodě máš půl šestý než to rozbalíš máš pomalu šest a v deset jít domů je prostě hrozný.Převážení ryb  se nedá v podstatě postihnout jelikož každý rybář má právo si rybu přivlastnit. To co s ní pak udělá to už těžko někdo může pořešit.Taky nemám rád  rybáře kteří jsou nakvelbovaní v obytňákách třeba měsíc na jednom místě.To co tu píšeš je opravdu jen na lidech a na nás rybářích abychom zasáhly když je vedle nás někdo kdo dělá bordel nebo jinak porušuje pravidla.Jo je to jednoduché chodit v půl jedenácté a sbírat papíry.Znám spoustu chlapů co chytaj přes čáru a do jednoho jsou to zrovna lidi kteří maj rádi přírodu nedělaj bordel, ale chtěj jen chytat ryby v dobu kdy berou.A ne sedět celé leto přes den bez záběru páč pomalu nebere ani cejn jaký je horko.

Luděk Mleziva

#8 Re: Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 12:53

#6: Jiří - Jaký to má mít přínos? ja jsem pro oboji 24 funguje skoro vsude po svete tak nevym proc by nemela byt i v cechach a plosna mira kapra 70 tu uz mela byt davno aspon by se nestavalo to ze by se na velke ryby jezdily skupyny rybaru ze soukromaku a ve velkem odvazeli velke ryby k sobe.

Jiří

#9 Re: Re: Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 12:59

#7: Zdenek M - Re: Jaký to má mít přínos?

Nic jiného krom vlastního pohodlí rybářů na tom pozitivní není a toto omezení je prozatím jediná brzda pro ty nepoctivé rybáře.

Jiří

#10 Re: Re: Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 13:04

#8: Luděk Mleziva - Re: Jaký to má mít přínos?

Doporučuji ti nastudovat si pravidla v jiných zemích a nebuď překvapen, protože ono to s tím non-stopem není v zahraničí tak horké, jak se často prezentuje!

 

Nevím jak moc rybařině rozumíš, ale já se starám o několik rybníků, rybařinu jsem studoval a mnoho let se v tom pohybuji a vidím to jako blbost. Jediným účinným opatřením proti převážení je zákaz uchování ryb živých a povinnost je po ponechání ihned usmrtit.

Ryby na soukromáky nevozí jejich majitele (až na pár vyjímek), protože vysedět ty ryby chce čas, ale právě rybáři, kteří sedí celý rok na březích svazovek!

Z.M.

#11 Re: Re: Re: Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 13:06

#9: Jiří - Re: Re: Jaký to má mít přínos?

Nepoctivej můžeš být i v 8 ráno nemusíš čekat do půl 11té:-).Tento přežitek je z dob kdy člověk neměl  co do pusy tak si pytlačením přilepšoval.A ta 70ka je zrovna dobrá k tomu aby se ty ryby nepřevážely jak píše kolega

Petr Pelc
Autor této petice

#12 Re: Re: Re: Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 13:08

#9: Jiří - Re: Re: Jaký to má mít přínos?

To je blbost ..... není to žádná brzda pro nepoctivé rybáře, kdykoli a kdokoli bude chtít rybu vzít at už v době hájení nebo podmírovou tak to udělá i za bílého dne a není to žádný problém. Pro zrušení toho omezení jsou i porybný a minimálně jeden je tu pod tim i podepsanej. chápu že třeba pár lidí, který chodí na ryby každej den na pár hodinek to netrápí, nikoho taky nikdo nenutí to tu podepisovat ... hovg

 

 

Jiří

#13 Re: Re: Re: Re: Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 13:12

#11: Z.M. - Re: Re: Re: Jaký to má mít přínos?

bez důsledných kontrol a tvrdých postihů to stejně omezuje jen pár slušných rybářů, kdo přijel převážet si z K-70 hlavu nedělá, rybu lapne a hned odveze, ale chytat v noci si na revíru, kde hlídají nelajzne, protože to narozdíl od odnesení ryby není otázka mžiku.

Jiří

#14 Re: Re: Re: Re: Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 13:16

#12: Petr Pelc - Re: Re: Re: Jaký to má mít přínos?

Viz předešlý příspěvek.

Já také nikoho nenutím to nepodepisovat, ale přišlo mi nutné, aby zaznělo i co může a dle mého přinese případné zrušení.

Patrik

#15 S rozumem

2013-08-23 13:23

Plošně klidně od 200ha na malých revírech ať si to řídí MO, ale nechápu v čem je problém na vodě typu Vranov.

Nepřihlášený uživatel

#16

2013-08-23 16:39

Jsem pro prodloužení doby lovu a prodloužit je o dva měsíce není taky špatný nápad.Jen aby to nedopadlo tak, že se za to bude připlácet nehorázné peníze.Pro K - 70 jsem určitě a nejen u K....Petrův Zdar!Hanýs
liza

#17 Re: Jaký to má mít přínos?

2013-08-23 16:53

#6: Jiří - Jaký to má mít přínos?

V tomhle musím nesouhlasit. V mém okolí si ryby stejně odnášejí starší ročníky, který si tím plní mrazák. A je jim jedno jaká je hodina. Navíc stejně v noci tam sedět nebudou. Já a moji přátele chytáme " chyt a pust " a snažíme se chytat " trofejní " ryby na fotku a pro dobrý pocit. Nejvíc záběrů přichází právě kolem půlnoci a 2hodinou ranní, což musím mít vytáhnutý prut a přicházím o možnost chytit rybu. To že by ryby měli mít nějaký noční klid, mě přijde hloupost.

A s horní hranici 70cm plně souhlasím, protože už je to dospělý kapr, který by měl užívat toho, že utekl pekáči.


Nepřihlášený uživatel

#18

2013-08-23 18:02

Petice asi smysl má,jen už je to na lidech,jak se budou u vody chovat.Už jsem to psal jinde,tak si dovolím zde zlopírovat můj názor :
Já osobně,kdybych měl tu moc,tak bych to udělal tak,jak už jsem mnohokrát psal a říkal.Dva druhy povolenky: 1) klasická,jako do teď,za stejnou cenu
2)vyjímka lovu nonstop po celý rok,ale s podmínkou lovu pouze chyť a pusť a za příplatek 2000kč.Jen tohle by odradilo masaře si tuhle povolenku koupit.
Pak samozřejmě posílit ryb.stráž.Máš rozdělanej oheň,máš kolem sebe všude odpadky,máš nastražený 3 klacky...atd = okamžité odebrání povolenky na 1 rok a příslušná pokuta.Za hrubý porušení ryb.řádu tě v anglii už nikdy nevydají povolenku.Pokud by to bylo i tady,tak by se možná taky českej člověk naučil u vody chovat......

Nepřihlášený uživatel

#19

2013-08-23 18:22

Souhlasím ,už aby to konečně někdo dotáhl do konce .

Nepřihlášený uživatel

#20

2013-08-23 19:00

Dokážem to :-)

Nepřihlášený uživatel

#21 Tomas

2013-08-23 22:16

Ahojte chalani podporil som vašu petíciu a držím palce nech to výjde aspoň v ČR, ked uz v SR je to na p*cu.
Wopicak

#22

2013-08-23 23:02

jen ať se to nechá a ještě přísnější kontrolování, lidi jsou prasata a je třeba je držet zkrátka, jen co vím tak jeden celosvazovej revír o výjimku příjde na popud povodí (jelikož je po "rybářích" bordel)

Nepřihlášený uživatel

#23

2013-08-24 08:57

Nechapu proč se nemůže chytat od pulnoci do 4 rano v te dobe bere uplne vsechno a stejne lidi pytlačí a budou chytat i prez stanovenou dobu lovu tim padem by se mela nejaka doba lovu uplne zrusit je zbytečná
Wopicak222

#24 Re:

2013-08-24 09:00

#22: Wopicak - to je právě ono oni udělaj vyjímku na pár revírech pak se tam zvedne tlak rybářů a začnou problémy má se to udělat všude a ani to nepocejtíme

 


Nepřihlášený uživatel

#25

2013-08-24 09:57

Zrušil bych to u všech měsíců, příjde mi to zbytečné omezovat něco co tu už bylo od pradávna a co patří k životu spousty lidí.