Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků...


Nepřihlášený uživatel

#151

2013-10-02 10:38

V době, kdy spíš očekáváme proměnu lidstva k vyšší citlivosti, toleranci, ohleduplnosti, ale především POKOŘE, tak se dějí věci , které trhají srdce! Je to ale důsledek té bezbřeze pojaté svobody spojené s hromaděním majetků. Cit, selský rozum, uvědomění si, že jsme součástí přírody a kácením stromů ničíme i sebe, to je asi na hony vzdálené uvažování "hmotařů". Planeta tyto své děti zatím trpí. Jde jí o život, a tak z pudu sebezáchovy se bude lidí zbavovat - viz povodně, přemety v počasí, nedostatek úrody ..... Lidi potřebují pořádně "přes prdel" - pardon, nenalézám vhodnější slovo. Tady - na zemi ale dostanou za uši všichni, příroda jako celek.....Pak se po nějaké době ledové zase Země otřepe a zkusí to znovu - asi - v lepším případě. Jestli se podaří znovu zrodit tolik krásy, kterou likvidujeme - my sobečtí a nedožraní a hloupí, tak to nikdo neví.

Nepřihlášený uživatel

#152

2013-10-02 10:44

zajímalo by mne, která dutá hlava přišla nápadem na kácení nebo za tím jsou peníze?

Nepřihlášený uživatel

#153

2013-10-02 11:04

Kácení zdravých stromů jen pro bezmyšlenkovité naplnění požadavků jakýchkoli (často bezmyšlenkovitých) předpisů je zločin a jako zločin by měl být také trestán - nepodmíněným vězením. Aby si konečně naši "pracovití" úředníci uvědomili, že mají také nějakou širší zodpovědnost než je jen tupé plnění předpisů.

Nepřihlášený uživatel

#154

2013-10-02 11:05

Nehoráznost..!!!

Nepřihlášený uživatel

#155

2013-10-02 11:11

Hello, I am a British man that lives and works in Hradec Kralove. I moved to this city because it has a beautiful connection with nature.

I make my cycle ride to and from work along the Elbe. I go a longer way specifically to be close to the lovely nature, trees, river, birds and peace.

I understand that management of the water is very important but, cutting trees surely is not the answer. Even if it is the answer, it makes a lot of sense that more than one company is consluted and that the decision is made in agreement with the town council and the people.

It is possible that the locals do not know how lucky they are to have this beautiful natural resource right on their doorstep. Please make noise. Ask the river management company to be more responsive to the needs of the local people.

Thank you, Gary Jenkins


Nepřihlášený uživatel

#156

2013-10-02 11:17

Je neuvěřitelné toto nesmyslné rozhodnutí a chce se mi z toho zvracet. V dnešní době,kdy se bojuje za záchranu přírody vůbec,může někdo,jen tak rozhodnout pokácení,tak překrásných stromů.

Nepřihlášený uživatel

#157

2013-10-02 11:29

Je to skoro neuvěřitelné, takové krásné stromy.
lesní víla
Nepřihlášený uživatel

#158

2013-10-02 11:31

Sázejte stromy, stavte domy a vychovejte víc dětí!!!

Nekácejte stromy, nebourejte domy a nežijte bezdětní


Nepřihlášený uživatel

#159

2013-10-02 11:33

Co je to za lidi, kteří takto rozhodnou !!!!
IB

#160 Re:

2013-10-02 11:33

#131: -

Mám stejný názor, ale to se snad dá zjistit, kdo z toho má profit. Není to první kácení v Hradci, viz například

ulice Pešinova a pokácení krásných javorů , i když v mnohem menším měřítku.


Nepřihlášený uživatel

#161

2013-10-02 11:41

I já z bruntálska podepsala tuto petici, jelikož se
to může týkat i dalších našich měst, městeček, obcí a městysů..Proto i můj hlas. Držím všechny palce, nechť se dílo podaří. Jana Domnosilová, Bruntál

Nepřihlášený uživatel

#162

2013-10-02 11:51

Bez stromů nebudem...!!!
sadař
Nepřihlášený uživatel

#163

2013-10-02 11:53

Povodí by se mělo především starat o koryta řek. Neustále by mělo financovat vybírání naplavenin na dnech vodními bagry. Poněkud se na tuto povinnost zapomnělo.
Povodí řek dokáže za nemalý peníz zvyšovat hráze různými nástavbami, místo aby nechalo odvážet splavenou zeminu. Vodoteče se stávají mělkými a nemají dostatečnou hloubku. Vykácení stromů situaci zhorší, protože dosud spleti kořenů hráze dokonale zpevňují a nesmí se proto stromy kácet ani preventivně! Naopak je nutné vysadit nové stromy, které ve stínu starých dobře zakoření. Teprve po dokonalém uchycení nové výsadby a "dozrání" stromků by se mohlo uvažovat o šetrném kácení starých stromů.
I stromy se však dožívají určitého věku a je nutné kontrolovat jejich "zdravotní stav". Lecos je potřeba opravit a přírodě pomoci. Kácení ale tak krásných stromů je barbarstvím!

Nechť propagátoři kácení přistoupí na myšlenku neustálého bagrování koryt.


Nepřihlášený uživatel

#164

2013-10-02 11:53

Komise místní samosprávy se o tomto záměru bohužel opět dozvídá z tisku, nikoliv od kompetentních pracovníků!!!
veronika

#165 Re:

2013-10-02 11:59

#102: Lesník -

a řekněte mi jaká je pravděpodobnost, že strom zabije dítě? Myslíte že větší než když ho srazí auto? A co s tím ty vaši odborníci dělají, sešrotují všechna auta? Prosím neohánějte se dětmi a použivejte zdravý rozum. Já viděla v posledních letech padat stovky zdravých stomů v Příbrami, ztrouchnivělé bylo tak 1%, celé to mám nafocené. Nebylo za tím nic jiného než dotace a prachy. Myslím, že to ty Vaše odborníky žene dělat tak hrozné věci. Prachy, mamon a zase prachy. Vy jste také odborník a za pár let vám bude na zvracení z vlastních činnů, pokud se toho účastníte.


Nepřihlášený uživatel

#166

2013-10-02 12:01

Zbláznili jste se? Opovažte se v Hradci něco kácet, myslím si, že Vy si tam nemáte co rozhodovat, sakra my tu bydlíme, každý den tu chodíme, tak snad máme právo říct ne!
Ferry

#167 zájem o palivové dřevo stoupá

2013-10-02 12:10

Určitě je za tím zisk. Pokud tomu tak není, nechť Povodí Labe doloží příslušnými úřady odsouhlasené podklady k tak rozsáhlému zásahu do přírody. Je pravdou, že zejména podél starých ramen každý rok padají staré a podmáčené stromy, to však neznamená, že je nutné vykácet všechno. Takhle se správný hospodář nechová, do přírody se musí zasahovat s citem a pokorou. To už bychom se mohli dočkat také Orlice v trubkách v podzemí a nahoře MegaGigaHyper prodejní sklad evropských přebytků. Takže asi to palivové dřevo, přeci jen mladý dubem se topí lépe než shnilým topolem.

Nepřihlášený uživatel

#168 Re:

2013-10-02 12:11

#1: -

O tomto nerozhoduje vedení Povodí labe, ale Magistrát města, který se musí řídit vyhláškou ministerstva zemědělství.

Lukáš Válek

#169 Re: Re:

2013-10-02 12:13

#4: Jaroslav Hamáček - Re:

Souhlasím, přírodu se stejně nepodaří kontrolovat, tak jí, do té doby než to většina pochopí, nemusíme zničit.


Nepřihlášený uživatel

#170

2013-10-02 12:47

Hradec je užasnej,nejzelenější ,ta příroda na každeho dycha,lidi i diky tomu relaxují v tak velkem městě,každej tam ma spoustu vzpominek mohli snít....jsem pyšna na HK pravě kvuli té zeleni......NENIČTE PROSIM ŽIVOT UŽ V TAK DOST ZDEVASTOVANEM ŠEDEM SVĚTĚ

Nepřihlášený uživatel

#171

2013-10-02 12:49

Je mi 76 let a narodila jsem se v Hradci Králové. Leží mi na srdci vše, co se děje nesprávného v tomto mém rodném městě.Proto jsem tuto petici podepsala

Nepřihlášený uživatel

#172

2013-10-02 12:50

Držím palce!!!

Nepřihlášený uživatel

#173

2013-10-02 13:02

Zachování stromů podél Orlice a Labe je v zájmu města. Je potřeba se obrátit s tímto požadavkem na zastupitelstvo města a na radu města. Určitě petici podpoří. Trvat na projednání problému na příštím zastupitelstvu (říjnovém). Navštívit primítora a informovat ho o situaci. Určitě bude přístupný pomoci. Tuháček Al
Tomáš

#174

2013-10-02 13:05

Jako malý kluk (asi tak před 40 lety) jsem tam chodil s moji babičkou na procházky. Jsou to jedny z mých nejkrásnějších vzpomínek z dětství. Proč by měly být odepřeny podobné zážitky dalším ? Jako větší jsem tam trávil stále mnoho času na kole, běháním a meditováním. Toto místo má svůj půvab a krásu, i když už ho hodně zničily obchodní domy v okolí a potažmo i samo Povodí, které tam vždy bylo svým areálem pro ostudu. Mimochodem, kde by mělo to pořezané dřevo skončit ?

Nepřihlášený uživatel

#175

2013-10-02 13:14

Lidská potřeba k životu člověka.

Jídlo
Vzduch
Voda
Slunce

To jsou největší a nejvzácnější potřeby člověka .

Bohužel v dnešní době na to lidé zapomínají !!!