Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků...


Nepřihlášený uživatel

#76

2013-10-01 21:41

nesouhlasím s kácením těchto stromů v této lokalitě

Nepřihlášený uživatel

#77

2013-10-01 21:51

Je to jak kácením tyršových sadů v pardubicích, spoustá lidí se snaží aby měla aspon kousek přírody mezi betonovou džunglí a já se snažím aby byl co nejmenší kousek betonu v lese!

Nepřihlášený uživatel

#78

2013-10-01 22:08

nesouhlasím s kácením stromů teto lkalitě

Vrbický

Nepřihlášený uživatel

#79

2013-10-01 22:11

Znám v Hradci hodně kouzelných míst a všechna jsou spojena s Orlicí, Labem a upravenými stinnými stezkami po hrázích nebo v parcích. Doufám, že ještě není pozdě.

Nepřihlášený uživatel

#80

2013-10-01 22:16

nejsem Hradečak ale měl jsem možnost tu zavodit a nedokažu si představit že tam nebude tahle krasna zeleň

Nepřihlášený uživatel

#81

2013-10-02 04:18

V HK jsem bydlel 20 let, kácení v tomto prostoru je nesmysl a barbarství...

Nepřihlášený uživatel

#82

2013-10-02 04:24

Toto je již neuvěřitelné! Pojďme bojovat!

Nepřihlášený uživatel

#83

2013-10-02 04:34

Něco tak strašného si neumím vůbec představit,to se musí zarazit.Je pro mě nepředstavitelné,že by někdo dal k tomu povolení.V podstatě to považuji za věc,která by se měla trestně stíhat.Všechna čest pane,že jste udělal první krok a upozornil ostatní.
s úctou H.B.

Nepřihlášený uživatel

#84

2013-10-02 04:56

Vyrostla jsem přímo v Orlické kotlině a okolí řeky jsem odmalička zbožňovala. Nikdy nezapomenu na nádherné procházky podél řeky až do Malšovic na zmrzlinu, procházky s naším pejskem nebo mé snahy začít běhat právě podél Orlice. A těch krásných barevných listů, co jsme si se sestrou každý podzim přinesly domů na výzdobu...

Nepřihlášený uživatel

#85

2013-10-02 05:26

nechápu, jak je toto možné? Ale v tomto státe už by nás to ani nemělo překvapit. Alespoň tímto podpisem dávám najevo svůj nesouhlas s kácením stromů, HK mám velmi ráda a jsem pro zachování zeleně!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#86 Re: moje reakce na komentář č,1

2013-10-02 05:41

#1: -

Plně souhlalsím s Vaší reakci a dodal bych,že asi některý z potentatník,který o této sabotáži rozhoduje,má eminentní zájem o vytěžené dřevo.


Nepřihlášený uživatel

#87

2013-10-02 05:44

Naprostý souhlas, vůbec se mi nechce věřit, že chce někdo takový nehorázný nápad realizovat!!!

Nepřihlášený uživatel

#88

2013-10-02 05:51

Co treba informovat media????

Nepřihlášený uživatel

#89

2013-10-02 05:57

Jsem pro zachování nejen stoleté aleje na hrázi Orlice v Hradci Králové, je nutné se o tyto stromy starat, udržovat je a pravidelně prořezávat. Kácet umí každý.
Trpasličí

#90 kácení v zájmu "bezpečnosti"

2013-10-02 06:02

Stejně inteligentní nápad jako preventivně vykácet všechny stromy podél silnic a cest ... :-/

Nepřihlášený uživatel

#91

2013-10-02 06:07

Nedovedu si vůbec představit, že by kolem našim dvou krásných řek a nebo i jen kolem jedné nebyly ty krásné stromy. U řeky Orlice trávím spoustu svého volného času a řeku miluji. Jsem rodilá Hradečačka a vždy jsem tvrdila, že si nedovedu představit žít ve městě bez řeky - pochopitelně k ní patří krása a stín stromů !!!! Prosím,nedovolme zničit užitečnou krásu !!! Zuzana Müllerová HK

Nepřihlášený uživatel

#92

2013-10-02 06:26

Hradec Králové je krásné město - zejména tím, jak se utápí v zeleni - ať tak zůstane i nadále - pro naše děti,pro naše vnoučata ....

Nepřihlášený uživatel

#93

2013-10-02 06:33

Hotovo, podepsáno. Bohužel, umím si představit s jakými argumenty Povodí může přijít. ,,Správně" by nejspíš u řek nemělo být nic, co by v případě vylití řeky, mohlo působit problémy a vytvářet překážky v průtoku řeky. Takhle i já u nás na zahradě, na jejíž kraji mi protéká potok (bohužel v 97. způsobil v obci povodně), si nesmím postavit kolem zahrady plot, ani vysázet stromky, protože v případě rozvodnění a následných povodních, by to mohlo přinést komplikace a vytvářet další nechtěnné hráze. Je to smutné, každý den tudy chodím na Flošnu a neumím si to bez stromů představit...

Nepřihlášený uživatel

#94

2013-10-02 06:33

Každý rozumně smýšlející občan ví, že dnešní úředníci svým rozhodnutím nepřispívají k obecnému prospěchu soužití občanů a zvelebování prostředí kde žijí. Jde jím pouze o to, aby uplatnili svůj pocit potřebnosti a někdy i síly. Jejich rozhodnutí se též mění s politickou náladou a lobby zájmových skupin či jedinců, a tomu odpovídají i jejich návrhy novel zákona či metodické pokyny, které "blijou" ze svých útrob. Proto jsem se rozhodl připojit k této petici za účelem zachování krásy města a jeho přídomku "zelené", a demonstrovat proti jejich absurdnímu chování. Pevně doufám, že i vedení města má stejný zájem. Děkuji Tomáš Masák

Nepřihlášený uživatel

#95

2013-10-02 06:36

Připadá mi, že si z nás snad někdo dělá legraci. Stromy jsou živé organizmy a nemůžeme se jich takto zbavovat. Jenom barbaři dělají taková rozhodnutí. Jsem zásadně proti tomuto nesmyslnému kácení.


Nepřihlášený uživatel

#96

2013-10-02 06:42

Jen mě mrzí,že o věci tak závažné ,se nemůže např. do Radnice napsat ze strany toho,kdo to chce kácet,důvody a zveřejnit,jaké mají k tomu podklady.Petici samozřejmě jako pyšný Hradečák podepisuji,i já mám tu cestičku léta prošlápnutou...teď je třeba krásné zachránit,a snad po vysvětlení i pochopit...
Šáfrová Věra

Nepřihlášený uživatel

#97

2013-10-02 06:43

Samozřejmě že jsem taky podepsala. Je nuskutečné jak se lidé dokáží chovat k přírodě a stromům především. Je jen otázkou, proč zrovna u nás v Čechách. Projela jsem už kus světa, ale tohle snad nikde není. Když jedete třeba v Anglii po jejich cestách, které jsou obklopené ze všech stran stromy, jedete víceméně tunelem, tak se nikdo nesnaží je porazit kvůli bezpečnosti, ale jezdí tak,aby neublížili jak těm stromům, tak sami sobě.
U nás v HK už bylo poraženo tolik stromů..cesta z HK na letiště, alej v Lipkách, stromy na Velkém náměstí.... Chápu, že někde to bylo nezbytné, ale i tak si myslím, že jich bylo vykáceno víc, než bylo potřeba. Stromy jsou to stoleté a my je zničíme během okamžiku. Proto je BRAŇME!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#98

2013-10-02 06:45

Souhlasím....jsem pro zelený Hradec Králové

Nepřihlášený uživatel

#99

2013-10-02 06:45

Stromy nechat!

Nepřihlášený uživatel

#100

2013-10-02 06:52

Přijde mi to absurdní. Pokud by šlo o revitalizaci stromořadí, klidně.