Zachování osmiletého gymnázia v Mariánských Lázních


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-11-20 11:32

Reforma je nekoncepční a nic neresici

Nepřihlášený uživatel

#2

2013-11-20 11:35

Myslím si, že předchozí slučování v rámci gymnázia a obchodní akademie už bohatě stačilo. Chodil jsem sice na čtyřleté gymnázium, nicméně nevidím důvod, proč by se osmiletá část měla rušit. S humorem řečeno, nikdo mi nebude sahat na "můj gympl"! Podle mě šla za poslední léta životní úroveň města a okolí strmě dolů (viz společenský život a rozmáhání neonacistické scény) a zrušení osmiletého gymnázia bude znamenat jen další sestup. Toť můj subjektivní názor.

Nepřihlášený uživatel

#3

2013-11-20 15:11

Jen ať tady v těch Mariánkách všechno zruší a poslední v tomto městě za sebou zhasne světla.A to prý jsme světové lázeňské město.Jen mladí lidé všichni utíkají a nechtějí tu žít, proč asi???

Nepřihlášený uživatel

#4 nejde jen o ML a gymnázium

2013-11-20 17:13


Nepřihlášený uživatel

#5

2013-11-20 18:35

Absurdni!
Skalková

#6

2013-11-20 18:44

Od náměstka hejtmana Sloupa nelze čekat podporu vzdělávání mladých lidí. Absolvent gymnázia není jeho potencionální volič. Vás to snad překvapuje?

Nepřihlášený uživatel

#7 Rušení ?

2013-11-20 19:20

Naprosto nepochopitelný zásah do běhu školy a života studentů. Uvědomte si prosím, že jednou na vás ti studenti budou pracovat, abyste si mohli užívat důchodu, tak jim pro to alespoň udělejte normální podmínky.

Nepřihlášený uživatel

#8 Kam toto až půjde...... :(

2013-11-20 19:58

Dámy a pánové, jsme svědky totálního boření systému a služeb. Co jiného má státní správa zajistit, než dostupné školství, dostupnou lékařskou péči a veřejnou dopravu? Jaké jsou priority pro vedení kraje, že musí rušit takto klíčové služby?? Jak je možné, že zastupitelé města Mariánské Lázně za ČSSD a KSČM nejsou schopni přesvědčit svoje spolustraníky z vedení kraje, aby nedošlo k potlačením klíčových zájmů ML? Prosím pamatujte si právě tyto momenty při nadcházejících komunálních volbách 2014.
Děkuji
Ondřej Knotek
Piráti ML

Nepřihlášený uživatel

#9

2013-11-20 22:16

Bolševik kam šlápne deset let tráva neroste.

Nepřihlášený uživatel

#10

2013-11-20 22:29

je to hnus

Nepřihlášený uživatel

#11

2013-11-20 22:34

Nejen, že se zrušila v M.Lázních nemocnice, ale ještě se má zrušit i gymnazium? Vypadá to na naprostý nezájem o potřeby obyvatelů města.

Nepřihlášený uživatel

#12

2013-11-20 22:43

Pan hejtman si nedávno pořídil hračku v Sokolově megalomanskou rekonstrukcí zbytečného "učňáku", takže se mají rušit školy v Lokti a Chodově. Nahnuté to má gympl v Aši a teď i v Mariánkách?! Pěkně to vedou rudooranžoví mocipáni!

Nepřihlášený uživatel

#13

2013-11-21 06:53

Vážení krajští zastupitelé,
"díky" tomu, že se rada našeho kraje rozhodla pomalu a zaživa pohřbít Gymnázium a obchodní akademii v Mariánských Lázních, stojíte nyní Vy v přímo historickém okamžiku, kdy máte možnost celou situaci zachránit, gratuluji Vám k této příležitosti.

Nepřihlášený uživatel

#14

2013-11-21 07:07

Sama jsem na "gympl" chodila a byly to nejrkasnejsi roky Meho Zivota. Moje dcera ted chodi do Neustadtu - partnerske skoly ML Gymnazia... proto jsme vsichni pro zachovani

Nepřihlášený uživatel

#15

2013-11-21 07:14

Škola, ve které je gymnázium, existuje v Mariánkách už sedmdesát let. Vždy do ní chodili místní děti a děti z nejbližšího okolí. Sama mám v rdině její absolventy, žáky a dokonce učitele. Myslím si, že Mariánské Lázně si takovou školu zaslouží. Opravdu nechápu, proč by měla být zrušena. Na malých vesnicích, kde je třeba jednotřídka, cháúu, že z provozních důvodů usilují o zrušení a přesto se obyvatelé všemi silami brání. Tak my to taky děláme. jana Suchánková

Nepřihlášený uživatel

#16

2013-11-21 07:34

Ač nejsem absolventem Gymnázia v M.Lázních, znám pár příjemných lidí spojených s touto školou a zastávám názor, že město významu Mariánských Lázní by mělo ctít tradici a úroveň vzdělávání ve městě i přidal jsem svůj hlas pro zachování školy

Nepřihlášený uživatel

#17

2013-11-21 08:42

Pro naše město je patrně důležitější podpora tržnic a prodejen s asijským zbožím a to i na Hlavní třídě, a prodej nemovitostí cizincům... Přesto věřím v lepší časy Mariánských Lázní!

Nepřihlášený uživatel

#18

2013-11-21 09:33

Mariánky mají městské zastupitelstvo v úterý 10. prosince, krajské zastupitelstvo, které má o této "nekoncepci" definitivně rozhodnout, se koná o dva dny později, ve čtvrtek 12. prosince. Myslím, že by to mohl být naprosto ideální čas pro vyjádření nesouhlasu se záměrem soudruha Sloupa. Pokud jeho návrh kraj schválí, bude to další hřebíček do rakvičky "světoznámého" lázeňského městečka. Další prázdné budovy, mladí ještě rychleji prchnou pryč, vracet se jim chtít už nebude atd. Kolik tady nakonec zbyde obyvatel a v jakém věkovém složení? Budeme rádi za 9 tisíc s věkovým průměrem přes 60 let? V malých obcích to pochopili - není škola, není pošta, nebude za chvíli ani vesnička. Marek Lambert

Nepřihlášený uživatel

#19

2013-11-21 10:00

Rozume ,kdy se k nám zase vrátíš??????????????????????,M.Tesařová
Kynolog

#20

2013-11-21 11:12

Však i ti,kteří dnes sedí v zastupitelstvu Mar.Lázní, kdysi sami na Krajském úřadě schvalovali začátek konce školství :sloučení OA a gymnázia,sloučení učňovské a hotelové školy.Jejich dětí se to nikdy netýká,nezapomeňte!

Nepřihlášený uživatel

#21

2013-11-21 13:23

Je z toho tak nějak smutno! Copak ještě přijde?

Nepřihlášený uživatel

#22

2013-11-21 13:37

Prioritou by vždy mělo být zdravotnictví a školství, na to stačí selský rozum!!!!
Co tady ještě zbyde???
Každý by měl mít právo na vzdělání! A pokud máte chytré vnímavé dítko, tak ať může na tzv. " malé" gymnázium - má to své opodstatnění!Těžko bude dítě ve věku 11 let dojíždět denně hodinu do školy, hodinu ze školy!

Jak gymnázium ,tak i hotelovou školu neustále někdo znevýhodňuje a diktuje jim -kolik mohou otevřít tříd- samozřejmě , že čím dál tím méně, slučují je!Přitom obě školy mají velmi kvalitní vzdělané kantory, dobrou úroveň. Nechte je žít a pracovat!Buďte rádi, že pro naše ratolesti někdo něco dělá a snaží se společně s námi v této nelehké době z nich vychovat slušné a inteligentní lidi! Jsem z toho všeho úplně rozladěn!

Nepřihlášený uživatel

#23

2013-11-21 14:15

Proboha, kterého blba to napadlo? R.Dv.
VZ

#24 rušení škol

2013-11-21 14:31

Všichni mluví o úsporách, které vzniknou zrušením některých škol, ale nikdo, ani p.hejtman Novotný nepřiznají chybu, kterou udělali předimenzovanou stavbou (školou) v Sokolově za kterou mají platit pokutu v řádech miliónů korun (nedodržení určitých pravidel). Nabízí se otázka: kde mega částku vzít? Oranžovo rudí však mluví o úsporách. Tak proč neuspořit tím, že se zruší některé školy a hned bude alespoň část na zaplacení pokuty! Pan hejtman samozřejmě bude mít "čisté ruce" ! A hned bycho mohli rozebírat politickou kulturu i korupci. "Je to hnus velebnosti" (citát z jednoho filmu).

Nepřihlášený uživatel

#25

2013-11-21 15:10

Karlovarský kraj je na posledním místě v hodnocení výsledků vzdělání. Tím, že si jeho občané zvolili do čela kraje komunisty/ soudruha Sloupa/, dali jim možnost ničit školství. Mladí lidé budou odcházet,své potomky budou posílat jinam a ti už se sem nikdy nevrátí.Teď je třeba se bránit. Jana Vítková