Petice na podporu Ferdinanda Porsche

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice na podporu Ferdinanda Porsche


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-11-28 14:04

Iniciator je uplne mimo a on by mel byt nejak postihnut a spise "odstranena" jeho jakakoli aktivita a moznost svepravnosti!

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-11-28 14:36



Nepřihlášený uživatel

#3

2013-11-28 22:58

divim se že vůbec někomu vadí někdo kdo toho tolik udělal pro lidi.... zato to že ta kurva babiš kterej vytuneloval několik podniků, okrad stát na daních, donutil nás tankovat do aut sračky, a hlavně byl PROKAZATELNĚ!!! člen STB! že je ve vládě..a dokonce pěkně vysoko...to nevadí nikomu...

Nepřihlášený uživatel

#4

2013-11-29 10:00

O p. Pavlu Hrstkovi, iniciátorem pro odstraneni cedule a napisu F. Porsche


http://podvodnici.net/hrstka-pavel/

 

Zámek

#5 Historie x současnost

2013-11-29 10:12

Pánové a dámy, z historie se poučme, vezměme si to pozitivní a žijme současností. Z technologického boomu nacistického Německa těžily západní státy minimálně 30 let po válce. Přijde mi úsměvné, že v 60tých letech si Hippies zvolili brouka a ponorku za symbol svobody, protiválečného hnutí a mírový dopravní prostředek a tenkrát nikomu nevadil jejich tvůrce. Jednalo se o set milionové hnutí po celém světě. O to úsměvnější je fakt, že nyní v r. 2013 za účelem zviditelnění si jeden podvodník a s největší pravděpodobností choromyslný člověk vymyslí takovouhle blbost, zblbne 160 lidí a bum....první strana IDnes, za chvíli bude kauza v zpravodajství TV Nova, bude natočeno několik nezávislých dokumentů, sestavena parlamentní komise na prozkoumání relevantnosti tvrzení, zpracovány studie historiků,...... A co závěrem? už když jsem byl malý capart, 80 ti letá tetička mi říkala....čím víc se z hovnem mažeš, tím víc smrdí. Nemažme se ;-)

Nepřihlášený uživatel

#6

2013-11-29 10:41

Kdo dal právo posuzovat?Každý člověk by měl být posuzován podle toho co dokázal!!!!

Nepřihlášený uživatel

#7

2013-11-29 13:15

Doufám, že tato petice bude mít úspěch!

Nepřihlášený uživatel

#8

2013-11-29 13:34

A co Vy?

Nepřihlášený uživatel

#9

2013-11-29 16:46

Myslím že tato petice nic neznění ale jen to ukazuje o omezenosti některých českých lidí - kteří myslí "na blaho" všech. Místo toho aby tito světáci využily možnosti zviditelnit se tímto rodákem , otevřeli hospodu, menší hotýlek pro turisty kteří by se rádi podíval i do rodného místo tohoto technického a automobilového génia. Raději ať máme klid a nikdo po nás nic nechce. Já bych přejmenovat tuto petici za zachování zdravého rozumu a Vratislavice. Aby náhodou někoho nenapadlo odstranit cedule obce Vratislavice
Aleš Reiner

#10

2013-11-29 16:58

Asi bych to jako iniciátor petice neměl říkat, ale taky tomu nedávám velké naděje něco v tomto státě změnit. Když ale vidím kolik lidí se k Naší věci již podepsalo, tak musím říct že mám z toho velkou radost. Možná to nevyjde, ale aspoň budeme mít čisté svědomí že jsme pro to něco zkusili udělat. Ono to typické české nadávání v hospodě má možná něco do sebe, ale bohužel tím člověk nic nezmění. Proto jsem se poprvé odhodlal k činu a řekl si že s tím zkusím něco udělat, no a když se koukám na to číslo nahoře, tak nejenom já. Díky všem za podpisy, prosím nepolevujte a sdílejte dál mezi lidi podobného názoru. Díky všem...

Nepřihlášený uživatel

#11

2013-11-29 17:51

V Zákolanech se narodil A.Zápotocký,je tam jeho socha a říkejme jí třeba památník a dokonce po rekonstrukci.Je to historie která tudy šla.A zbylo po něm něco tak světoznámého jako po Ferdinandovi Porsche? Odpovězte si sami.
Dale

#12 Re:

2013-11-29 19:50

#1: -

Isn't it time to let go of political correctness for the sake of political correctness and concentrate on the good things Ferdinand Porsche did for todays' world?  Let the world speak in behalf of Dr. Porsche, not the politicians.

Golficek1

#13

2013-11-29 20:06

Neznám dokonale historii,ale jedno vím určitě,nebýt něho,tak mi nestojí v garáži mazel,i když jen VW a před barákem "embéčko",asi je něco špatně,když se Import Volkswagen Gruppe přejmenovalo na Porsche Česká Republika,nechápu lidi,co si hrajou na pány a nerozumí vůbec ničemu,většinou ani neumí počítat,spíš je zajímá jen vlastní zisk,nebo jim vadí,že někdo má úspěch s pořádáním srazů Porsche a nedokáží to překousnout a takto se brání,přeju,ať je petice ůspěšná a jako člen vw-clubu sdílím.........
Golficek1
Nepřihlášený uživatel

#14 Re:

2013-11-29 20:10

#1: -

A toto prosím píše člověk,který není schopen se pod svou větu ani podepsat,myslí,že to hovoří za vše.


Nepřihlášený uživatel

#15 Re:

2013-11-29 20:20

#13: Golficek1 - Vy jste mě fakt pobavil .... hlavně, že se máte s čím mazlit. Historie je k ničemu, jde hlavně o plný břicho.


Nepřihlášený uživatel

#16

2013-11-29 20:54

Pochopím, že se Vratislavice nebudou hlásit k Henleinovi, ale u Porscheho mě to příjde zvláštní. Swarovski taky dělal dalekohledy pro Wehrmacht a stejně tak pro ně jely naše zbrojovky.


Nepřihlášený uživatel

#17

2013-11-29 22:11

Jsou v životě okamžiky a situace které mohou náš život tak obrátit Vám i celé rodině že mnozí z Vás upřímně nejen že netušíte jak by jste se zachovaly, a ne vždy když jeden něco myslí dobře ten druhý toho nezneužije ve svůj prospěch a neprospěch mnoha co by jste ani nečekaly.Buďme rádi za to že se do podobné situace nedostáváme a nemusíme to řešit.

Attilio


Nepřihlášený uživatel

#18 Re:

2013-11-29 22:21

#10: Aleš Reiner -

Doporučuji Vám ke studiu následující odbornou literaturu. Možná byste se po přečtení do petice nepustil.

Guido Knopp: Hitlerovi manažeři

Robert Gellately: Kdo podporoval Hitlera

Reinhard Osteroth: Ferdinand Porsche

 

Vybrat přezdívku

#19 Předmět

2013-11-29 22:34

Pod peticí uvádíte odkaz:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_Porsche
Vy jste ten článek nečetl? Není tam snad jasně napsáno, že FP byl nacista, člen NSDAP, SS (SS-Oberfuhrer), že dostal SS-prsten cti, atd. atd.? Aha, u něho to lze omluvit, jasně, už to chápu. Kdyby ho nebylo, asi bysme jezdili pořád na koni.

Nepřihlášený uživatel

#20

2013-11-29 22:49

Jak je možné že radní ve Vratislavicích něco takového připustí?

Nepřihlášený uživatel

#21

2013-11-30 07:27

Je to ostuda! Nevím proč zrovna na něj lidé koukají jako na fašistu a ne jako na geniálního konstruktéra!
Tomáš Pečenka
Jablonec nad Nisou

#22 Geniální konstruktér

2013-11-30 07:37

Udivuje mne čím se dotyční lidé mohou v dnešní době zabývat. To nemají nic jiného na práci než-li špinit špičkového světového konstruktéra neméně špičkových a slavných automobilů, který ještě navíc pochází z Vratislavic nad Nisou? Neměli bychom být spíše na tohoto člověka pyšní a hrdí? Myslím, že měli. Ani bych si nepřál tyto lidi osobně potkat. Co jim dává právo takto jednat, o co jim vlastně jde? Určítě pouze o své zviditelnění, jinak to nechápu. Jsou to kriminalisté nebo snad nezávislá vyšetřovací komise zločinů 2.světové války? Proboha je více jak 68 let po válce a za tu dobu nikdo pana Ferninanda Porsche neobvinil z toho, co jste o něm zplodili vy. Závist, zášt a nenávist bohužel u vás převyšují nad ostatními lidskými charaktery. Je mi z vás, kteří obviňujete pana Ferninanda Porsche, hodně moc smutno. Stydím se za vás. Stydím se za to, že jste dostali nápad vůbec takovou petici založit a uveřejnit. Jste zlý a závistivý lidé, hamba vám.

Aleš Reiner

#23

2013-11-30 09:29

18 - Nerad měním svoje postoje, takže pustil.
19 - Nikdy jsem nevlastnil, v současné době nevlastním a ani nehodlám vlastnik jakýkoliv vůz Porsche nebo VW Brouk. To si jako myslíte že podporovat F. Porche může jen podle Vás "zaslepený" majitel těchto vozů? To je teda opravdu brilantní dedukce.

K tomu článku na wiki můžu říct jen toto....Ferdinand Porsche byl po válce stejně jako drtivá většina ostatních vysokých členů nacistických organizací UVĚZNĚN A SOUZEN, příčemž byl OSVOBOZEN, protože se nedopustil žádných VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ. No je to logické, protože z konstrukční kanceláře se ty válečné zločiny páchají dost špatně. Vy snad zpochybňujete rozhodnutí tribunálu, který ho propustil na svobodu?
víte on Wernher von Braun byl také v NSDAP a SS. A plivají snad Američané po něm? Ne.To se může stát jen tady. No a na závěr...zkuste se zamyslet kolik toho oproti Vám dokázal? :)


Nepřihlášený uživatel

#24

2013-12-02 11:44

Porsche is the best!
Petr

#25

2013-12-02 12:42

Je strašně smutný, že lidi podepisující tuhle petici dávají přednost strojům před lidskými životy, které SS zmařily. Je Vám úplně jedno, že se Porsche dobrovolně přidal k těm, kteří vraždily tisíce nevinných lidí, a je vám to jedno jen proto, že to byl současně schopný konstruktér aut. To je fakt na palici. Přál bych vám, abyste věděli aspoň něco málo o historii nebo prožili aspoň pár dní v kůži těch, kterým SS zničila životy. Pak byste i přes svůj automobilový fanatismus možná pochopili, že auta opravdu nejsou důležitější než lidské životy. Srovnejte si žebříček hodnot, proboha.