Zábavní pyrotechnika pouze na Silvestra

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zábavní pyrotechnika pouze na Silvestra


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-12-27 19:52

Tieto "zábavy" sú nebezpečné nie len pre psy,po rane delobuchu ma bolelo ucho na ktorom som mala prevedený zákrok a už nie je 100% v poriadku,nie som ani človek ktorý vyhľadáva ohňostroje priamo na Silvestra.Tiež mám postihnutého a slepého syna ktorý sa takejto rany tiež može hodne zlaknúť a kto ponesie následky?

Anonymous

#2 Re:

2013-12-27 20:37

#1: - právě proto jsem inicioval tuto petici. podpořte nás podpisem


Nepřihlášený uživatel

#3

2013-12-27 21:58

Stop stresovaniu zvierat.Su to zive tvory a maju strach

Nepřihlášený uživatel

#4

2013-12-27 22:23

Jsem velmi, velmi, velmi pro ...i když mám dojem, že dle zákona to tak je. Povoleno pouze na Silvestra, ale zřejmě na to policie kašle :-(
DOGA

#5 KONEC RACHEJTLIM A BUDE KLID

2013-12-27 22:50

stačí když litaji stíhačky a jeste psy a jine zvirata prudit je fakt jen lidska vychcanost

Nepřihlášený uživatel

#6

2013-12-27 23:10

To znamená že v případě že by to prošlo zákonem tak celých 24 hodin dne 31.12. nebudu moct jít ven se psem protože lidi budou za celý rok tak natěšený, že to budou rány jak při bombardování? Omlouvám se, ale tuhle nepropracovanou petici o třech větách, nenabízející nic kromě jednoho datumu nepodepíšu. Jednak nevěřím že by se kvůli tomu měnil nějaký zákon, jednak bych namísto zákazu dala spíše větší pravomoce obcím které toto řeší vyhláškou-tzn. povinnost ohlášení předem, stanovit pak přesnou hodinu od-do kdy lze pyrotechniku použít a hlavně-aby měli prostřednictvím Městské policie povinnost lokální kontroly a restrikce v případě nedodržení. To se ale stále bavíme o použití většího množství pyrotechniky při příležitostech jako je Silvestr, oslavy narozenin, koncerty, různá výročí apod. - nevěřím že by změna zákona postihla hlupáka který jednou vystřelenou petardou ohrozí psa a způsobí stejnou škodu kdykoli během dne a nikdo ho nedohledá. Kromě toho mi jeden den v roce připadá značně omezující...což mne opět vede k domněnce že zákonem jako takovým upraveno nebude - co státní svátky, výročí založení nějakého města, ukončení vítězné fotbalové sezóny a podobně ;) Až bude petice trochu více propracovaná, podepíšu ráda....

Nepřihlášený uživatel

#7

2013-12-28 07:31

Vyrušuje to nielen mna:( ale aj moje blízke okolie, a samozrejme zvieratá<3

Nepřihlášený uživatel

#8

2013-12-28 08:09

Zviřata jsou zmatene.nejen psy.ztraci se.lidi..necekana rana muze zpusobit epileptikovi epilepticky zachvat.stari lide deti i ja se vzdycky leknu.u nas v roznove je to uplne bezne...je to trapna kokotina.kdyz si to tu dela soused,lita nam to na zahradu...
Je to ohrozujici.nejsem zvedava aby mi to padalo na hlavu nebo na me zvirata !!!

Nepřihlášený uživatel

#9 Re:

2013-12-28 08:11

#6: -

My neděláme zákon, ale iniciujeme návrh, který by museli zpracovat legislativci. Píšete. že by natěšení lidé by bouchali celý den(31.12.) a co dělají nyní? Sotva se probudí už bouchají petardy. Akorát že v tomto žijeme celý prosine, mnohdy i déle. Nechápu, proč by se na oslavě narozenin, ukončení sezóny atd. měly bouchat petardy. Máte právo na svůj názor, ale dle počtu podpisů asi ojedinělý. Je lepší napsat petici o třech větách, než nedělat vůbec nic. Jak jsem psal na začátku, myneděláme zákon od toho jsou placeni zákonodárci, my jim jen dáváme podnět


Nepřihlášený uživatel

#10 Re:

2013-12-28 08:11

#6: -

to vam reknou ze to muzee byt krom nedele do desate vecerni...a bude to furt.u naas je to tak.


Nepřihlášený uživatel

#11 Re: Re:

2013-12-28 10:39

#9: - Re:

Pane Gardelko, já rozumím Vašim důvodům proč iniciujete tuto petici, máte to i na FCB. Ale opravdu si myslíte že změna zákona postihne přesně takové hlupáky kteří budou házet petardy podobně jako u Vašeho psa? Jak sám píšete - starosta prohlásil že s tím nic nemůže dělat....nebylo by tedy lepší posílit pravomoce obcí aby s tím právě starosta který zná místní poměry a okolí něco udělat mohl?

Vaše petice o třech větách prakticky zakáže i používání prskavek které do zábavní pyrotechniky také patří. Nezlobte se, ale přestože jsem také odpůrcem zábavní pyrotechniky a vlastním psy, stále trvám na tom že tato petice je nepropracovaná a nenabízí žádný návrh ale jen striktní zákaz...


Nepřihlášený uživatel

#12 Re: Re: Re:

2013-12-28 10:51

#11: - Re: Re:

máte pravdu. je to striktní zákaz, neboť jinak než zákazem se toto řešit nedá. nejedná se pouze o moje psy. podívejte se kolik lidí má stejný pocit marnosti, že pár"inteligentů" si takto posiluje svoje ego. náš starosta neprohlásil, že stím nemůže nic dělat, on řekl, že musíme lidem dopřát zábavu a to je rozdíl. osobně si myslím, že obce s tím nic dělat nechtějí. když můžou zakázat o víkendech  používání křovinořezů , motorových a okružních pil a jiného nářadí, tak jistě mohou upravit i zábavní pyrotechniku( o prskavkách nikdo nehovoří, ale o dělbuších a ohňostrojích). jak jsem psal výše, petice má být jednoduchá a srozumitelná pro co nejvíce lidí. zákonou úpravu poté ať návrhu dají zákonodárci, od toho si je ostatně platíme. nikdo vás nenutí petici podepsat a jako spousta těch co podepsala máte nárok na svůj názor.


Nepřihlášený uživatel

#13 Re: Re: Re: Re:

2013-12-28 12:37

#12: - Re: Re: Re:

Pane Gardelko, co se týká zábavní pyrotechniky ve vztahu ke zvířatům - a tím mám na mysli všechna zvířata - psy, koně, kočky, ostatní hospodářská zvířata, lesní zvěř....v tom máme názor společný.

Myslím, že díky svým zájmům nějaké zkušenosti s ochranou psů a jiných zvířat mám.....stejně tak mám díky svým zájmům a zaměstnání nějaký ten přehled v zákonech.

Proto stále tvrdím že Vaše petice je nepropracovaná, jen jakýsi výkřik do tmy který nic nevyřeší. Samozřejmě že Vám to podepíše mnoho lidí, protože je to velice aktuální téma a každý kdo má zvíře s tím bude souhlasit. Ale minimum lidí se zamyslí nad tím KDE vaše petice skončí, jak s ní naložíte, komu konkrétně a jmenovitě ji předáte - ani tohle zde totiž nikde není uvedeno...

Jak jsem psala výše - petice nenabízí žádný návrh řešení, nerozlišuje zda se jedná o petardu, ohňostroj či jen obyčejnou prskavku. Vy sice píšete "o prskavkách nikdo nehovoří, ale o dělbuších a ohňostrojích" - ale KDE ve Vaší petici je toto vyspecifikováno? Nikde jsem to totiž nenašla, proto vycházím ze znění čl. I. odstavce 2) Přílohy č. 1-Klasifikace pyrotechnických výrobků k vyhlášce č. 174/1992Sb. Českého báňského úřadu ve kterém se uvádí "Charakteristickými pyrotechnickými předměty této třídy jsou pyrotechnické hračky, zejména: PRSKAVKY, pistolové kapsle, třaskavé bonbony a proužky,.....atd. atd." Jedná se o třídu č. I. jejíž výrobky mohou být prodávány i nezletilým....

Píšete o zákazu používání motorových a okružních pil a křovinořezů o víkendech...toto ale neřeší žádný zákon, toto upravuje obecní vyhláška každé jednotlivé obce - u nás např. toto nařízení platí jen v neděli. Proto jsem již v prvním svém příspěvku psala že by bylo vhodnější posílit pravomoce obcí - spíše jako volič donutíte starostu aby vydal vyhlášku týkající se používání zábavní pyrotechniky než vládu aby kvůli pár stovkám, možná pár tisícům hlasů petice o třech větách změnila zákon...

Tím vším chci jen říct - využijte potenciálu který Vám lidé svým hlasem dávají a petici více propracujte, navrhněte jak by měl být zákon postaven, resp. jaké změny a kterého zákona požadujete, napište kam a komu jmenovitě bude petice předána... Tohle všechno totiž v této petici postrádám a mám z ní jen pocit že je v duchu "Milí zákonodárci, tady máte seznam lidí kteří požadují aby kromě 31.12. byl vydán zákaz používání petard a ohňostroje - tak s tím něco udělejte a změňte nějaký zákon!"

Mohu Vás ujistit pane Gardelko, že v této podobě jak je petice postavena to zákonodárci smetou ze stolu a všechny hlasy přijdou vniveč - TOTO je můj názor a důvod proč se Vám to snažím vysvětlit - nebojuji proti Vám.

 

 

 


Nepřihlášený uživatel

#14 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-12-28 17:21

#13: - Re: Re: Re: Re:

i já jsem v zákonech trošku zběhlý, navíc nechovám jen psy, ale i koně. Petice byla poslána jak starostovi našeho města, tak i p.Tomiu Okamurovi, který je poslancem za náš kraj. Příklad omezení používání motorových pil a křovinořezů jsem uvedl proto, že obce dokáží omezit či zakázat jen to co jim vyhovuje a co je dle mého názoru v dané lokalitě populární. Problémem zábavní pyrotechniky se zabývat nebudou, protože to populární neni. Pokud se nastřádá dostatek hlasů, tak vás mohu ujistit, že tento počin nebude dán k ledu. jak jsem již napsal petice bude předána T.Okamurovi, popřípadě p.senátorce Gajdůškové. Znovu ale opakuji, nejsem zákonodárce a tudíž nemohu navrhovat nějaké změny zákony či znění zákona. v takovém případě bych si musel najmout odbornou právní pomoc. právní klišé tomu musí dát právě zákonodárce, který na to má svůj odborný tým.


Nepřihlášený uživatel

#15

2013-12-28 21:44

I na Silvestra by se to v pohodě obešlo bez pyrotechniky..Sama potkávám i malé děti,5-6 let,které se "bouchací kuličky" snažily zapálit zapalovačem nad hlavičkou cc3.letého dítěte..bez dozoru rodičů samozřejmě,máme tu případy ohluchlých pejsků po házení pyrotechniky (celoročně),pyrotechnika se tu házela z oken na procházející lidi,za staré lidi,do kočárků..Dále jsme tu řešili případ,kdy manželka romského koordinátora Romana Slivky otevírala v našem panelovém domě dveře od bytu svému dítěti,(cca 7 let..),aby si na patře mohlo házet opět zábavnou pyrotechniku zvanou "bouchací kuličky",nejen rány po celém domě,ale zápach spáleniny a kouře,že jsem po příjezdu do našeho patra myslela,že mi hoří byt..a policie??Ta mi sdělila,že pokud nemáme ve Stanovách družstva,že v uzavřeném prostoru se nesmí pouštět pyrotechnika,tedy nic porušeno není..obecné ohrožení se tu prostě neřeší..případy jsou z Volfovky,ze sídliště Máj,Českých Budějovic a jsou uvedené i v Petici na nečinnost romského koordinárora Slivky z roku 2012.

Nepřihlášený uživatel

#16

2013-12-29 09:00

Naprosto souhlasím s petici. Je to veřejné, psychické týraní zvířat a obchodnici si nacpávají kapsy penězi za úplně zbytečnou estrádu.Halina Bílková Zlín

Nepřihlášený uživatel

#17

2013-12-29 11:33

radeji i na silvestra...

Nepřihlášený uživatel

#18

2013-12-29 16:12

I pejsci si zaslouží prožít klidný konec roku lidi nebudte sobci

Nepřihlášený uživatel

#19

2013-12-29 17:41

Ráda bych podepsala , ale nemužu,nesouhlasím ani s tím jedním dnem! u nás je to hrozny , psiska nemužu dostat ven,protože od vanoc házej a házej! vcera pouštěli ohnostroj sousedi ve 23.00 a nezájem!

Nepřihlášený uživatel

#20 Re:

2013-12-29 18:00

#19: -

já si myslím, že ten jeden den je průchodný, jinak s tím nic neuděláme.také bych byl radši, kdyby se nestřílelo vůbec.

 


Nepřihlášený uživatel

#21

2013-12-30 22:38

Napsat komentář...

Nepřihlášený uživatel

#22

2013-12-31 07:00

Ohňostroj pouze na Silvestra a pod odborným dohledem!Rodiče kupují dětem pyrotechniku jako vánoční dárek !?!?!

Nepřihlášený uživatel

#23

2013-12-31 10:04

Už tri týždne pred Vianocami naša rodina i naše zvieratá prežívame peklo. Ďakujem za zorganizovanie tejto petície.

Nepřihlášený uživatel

#24

2013-12-31 18:54

Vadí to jak mě,tak našim koním a veškeré zvěři v lesích.
Marty Soya

#25

2013-12-31 18:55

Vadí to jak mě,tak našim koním a veškeré zvěři v lesích.