Omluva za Tibet 2014

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Omluva za Tibet 2014


#826 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Osamostatnění

2014-05-01 12:13

#812: - Re: Re: Re: Re: Re: Osamostatnění

Může se Vás zeptat, kolik toho máte o této problematice nastudovaného Vy? Můžu se zeptat, kdo se v oblasti dnešního Tibetu nacházel třeba ve 4 - 5 století a ve kterém století toto území obsadili tzv. Tibeťané? Můžu se od Vás dozvědět, jak se během let utvářela kultura Tibetu, proti komu vedli mnohaleté a dlouhodobé boje a výpady, kdo je podporoval a kdo naopak potlačoval? Kdo jim pomáhal vyhlásit jejich nezávislost a v jakém a čím zájmu? Hm.... Vypadá to, že ani několikaleté studium a poté mnohaleté samostudium tohoto tématu, které jsem tomu zasvětil nevyváží Vaše znalosti a vědomosti. Tak tedy pardon...


Nepřihlášený uživatel

#827

2014-05-01 12:18

Byla jsem jako každý slušný člověk otřesena prohlášením "za občany ČR" (jako občan ČR se od tohoto prohlášení rozhodně distancuji!!!, což vyjadřuji mj. podpisem této petice), v němž se mimo jiné perly praví "vnést do tradičního přátelství, jež mezi oběma zeměmi dlouhodobě panuje, nový impulz". Jsem ročník 1970, takže mi podobné texty nahánějí v roce 2014 husí kůži. Jak se praví v petici, znepokojují a dráždí mě (tedy, v reálu bych to vyjádřila podstatně expresivněji) projevy nezájmu či dokonce podpora porušování těchto nezadatelných práv, tím spíše, zazní-li z úst veřejného činitele či dokonce ministra zahraničí České republiky.

Nicméně, ještě více mě roztrpčilo poznání, kolik lidí vyloženě odmítlo tuto petici podepsat s tím, že "nás se přece nějaký Tibet netýká". Protože "No man is an island,...Every man is a piece of the continent,...And therefore never send to know for whom the bell tolls;
It tolls for thee." Ano, i panu Zaorálkovi. Ale i každému z nás...

Díky autorovi petice Janu Maškovi a všem, kdo ji podepsali. Jolana

Nepřihlášený uživatel

#828

2014-05-01 12:25

chjo. Knížepán jako ministr zahraničí pronášel v zahraničí různá prohlášení "za občany ČR" a i když jsem s ním nesouhlasil, tak jsem žádné petice nedělal... Vždy ten, kdo vládne, má mandát od občanů ČR na základě výsledků voleb toto dělat pod hlavičkou "za celou ČR nebo za občany ČR". Tak to prostě je. Btw. vzpomínám si, jak kníže přikyvoval ortodoxnímu sudetskému náckovi, že jsme udělali benešovými dekrety chybu. Toto taky asi nedemonstrovalo názor celé ČR nemyslíte?

Nepřihlášený uživatel

#829

2014-05-01 12:25

Tragická anexe Tibetu, místa, kde po tísícíletí zůstává duchovní prostor vytvářený symbiozou velehor a víry. Místo, kde může lidská civilizace čerpat sílu a možnost rozhodovat se o vlastní cestě k duchovnímu vzestupu, nesmí být zničeno mocenskou ideologií čínského komunistického impéria.Pro nás žijící v malé zemi je přirozený odpor k anexím. Obraz duchovní úrovně našeho ministra zahraničí svědčí o nízkém stavu vědomí svobodné vůle. Nemůžeme proto souhlasit s výměnou hodnot, kterou v zastoupení České republíky za nás občany provedl, bez našeho souhlasu.
MUDr. Jiří Jedlička,Rytíř českého lékařského stavu a potomek zakladatele Jedličkova ústavu prof.MUDR. R.Jedličky

Nepřihlášený uživatel

#830

2014-05-01 12:28

No coment...
ZNK

#831 Trička na podporu Tibetu

2014-05-01 12:29

Doporučuji všem zakoupit a dát tak plně najevo svůj názor! http://shop.znk.cz/cs/trika-panska/22-triko-slave-tibet.html

Nepřihlášený uživatel

#832

2014-05-01 12:33

Zaorálek je mluvka. A za mě teda mluvit nebude. A ještě k tomu tímto stylem. Stydím se za jeho názor!!!

Nepřihlášený uživatel

#833

2014-05-01 12:35

Jsem dalek prizpusobovat se realiim soucasne Ceske politiky a proto zadam odstoupeni ministra Zaoralka

Nepřihlášený uživatel

#834

2014-05-01 12:55

hej to si snad dela prdel at to rekne me a hned ji dostane hej posleteho do tibetu at je tam kdyz oni treba zautoci??? pak at zacne neco mluvit curak jeden zajebanej tohle me nasralo takle se cesko nema prosazovat ve svete kurva mely by sme vsichni stat za tibetem a pomahat jemu a ne nejaky podelany cine

Nepřihlášený uživatel

#835

2014-05-01 12:56

Myslí,že to učinil z vypočítavosti.Prostě nebude mít v Číně žádné potíže.
Vybrat přezdívku

#836 Předmět

2014-05-01 13:00

Napsat komentář...Jestli je čestný chlap,tak odstoupí ale on je politik a to nevypočítatelný s mrtvolným výrazem.

Nepřihlášený uživatel

#837

2014-05-01 13:06

Zveřejněná svědectví mučených buddhistických mnichů čínskými vojáky až dosud jsou úděsná. Utrpení tibetského lidu je nevýslovné již po dlouhá desetiletí. Jak to může jakýkoliv člověk nevidět a schvalovat?Jak může naprosto přehlížet humánní snahy J. S. Dalajlamy, opomíjet jeho knihy, které u nás již vyšly v češtině ?
Prozrazuje to nejen necitlivost, ale nekvalifikovanou nevzdělanost a neodbornost. Takový člověk nemůže mluvit za náš národ a už vůbec nemůže být ve vládě. Ať se zvedne spravedlivý hněv nejen našeho národa, ale i národů světa ! Proč se Číny bojí i silné mocnosti? Náš stát může s čínskými obchodníky vycházet dobře, ale nemusí schvalovat násilí, teror a masakry nevinných Tiběťanů čínskou armádou ! !

Nepřihlášený uživatel

#838

2014-05-01 13:07


Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem;
nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, nebyl jsem přece Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

Nepřihlášený uživatel

#839

2014-05-01 13:11

Free

Nepřihlášený uživatel

#840

2014-05-01 13:27

Doporučuji k přečtení:
http://www.tibinfo.cz/clanek.php?id=243

Nepřihlášený uživatel

#841

2014-05-01 13:35

skoda komentare, aby se pak nekdo zase nedivil, ze za nas nekdo nekde neco podepise( to uz tu bylo, rikali tomu o nas bez nas). muj mandat pan Zaoralek nemel, aby takto hovoril. vzdy jsem se na svych zahranicnich cestach snazil, aby se za me nemusela Ceska republika stydet... MF
Michal

#842 Re: histerie pubertaku

2014-05-01 13:40


Nepřihlášený uživatel

#843

2014-05-01 13:48

Pan Zaoralek zrejme nema predstavy co to je Svoboda a tak si ji ani nemuze vazit Jestli to pochopi nevim ale je to jiste zcla nvhodny reprezentant sve zeme.

Nepřihlášený uživatel

#844

2014-05-01 13:53

Svět přestal být svobodný.
A to do té doby, dokud privátní bankokracie a nadnárodní koncerny budou dále tunelovat (zadlužovat) všechny národní státy občanů celého světa.

"Domníváš se, že sobectví a konkurenční boj v ekonomice, nesvoboda v duchovní oblasti a v podstatě nerovnost před zákonem jsou principy"  SPRÁVNÝCH  Forem ?

Hledáme tedy sociální systém, který dokáže oddělit vliv stínové ekonomiky (peněz a korupce) od školství (výuka k neschopnosti nebezpečí rozpoznat, nepraktičnost), kultury (sobectví a nevkus; mediální navyšování tolerance vůči morálnímu bahnu) a od politiky (stranickosti).

"Jak nahoře - tak dole" - to je začátek moudrosti.

Jak tedy vypadá sociální - společenská Trojčlennost, která
správně zrcadlí Trojčlennost (TrojJedinnost) Boží (Spravedlnost) ?
Slávek

#845

2014-05-01 14:21

V tomhle případě by měl soudruh Zaorálek mluvit jen sám za sebe a ne za celou republiku. Měl by odstoupit a omluvit se.
Likir

#846 Re: Historie Tibetu

2014-05-01 14:58

#155: - Historie Tibetu

Bohužel další příklad podsouvání pročínské propagandy,článek je velmi neobjektivní,směšuje fakta,vynechává podstatné připomínky a tím se hodnotově řadí k nule a patří spíš do množiny všech těch propagandistických článků popíračů čehokoliv včetně holocaustu,událostí 11.září atd.Pokud někdo opravdu chce poznat upřímně a do hloubky skutečnou historii Tibetu,buď by se mohl spolehnout na knihy předních světových tibetologů(u nás pan doktor Kolmaš)anebo se naučit tibetsky a o tom všem si pak pohovořit přímo s tibeťany.

Kuba

#847 Re:

2014-05-01 15:13

#1: -

Trosku bych mirnil to s tim odstoupenim a omluvou. Zaoralek imho opravdu vyjadruje nazor ceske vetsiny, bohuzel. Pokud by mel politik odstoupit pokazde, kdyz se NEKOMU nelibi co rekl, tak to by mohl odstoupit hned jak by chtel neco rict. Vzdycky se to nebude nekomu libit. Uz podle podpisu pod touhle petici je vsak videt, ze vetsine lidi je Tibet celkem ukradeny.

Souhlasim ovsem s tim, ze se my jako mensina mame ozvat a proto podepisuji.

 


Nepřihlášený uživatel

#848

2014-05-01 15:21

Nesouhlasím s panem Zaorálkem. Je mě jasné, že se celý svět bojí Číny a že je to velký odbytový trh, ale vše s mírou.

Nepřihlášený uživatel

#849

2014-05-01 15:23

Ahoj-nevolte je!!
bíta

#850 omluva za p. Zaorálka

2014-05-01 15:31

Ahoj-nevolte ho de...!!