Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie

právnik

/ #14892

2018-08-02 16:59

Dodatok:

Dodatočne som získal podozrenie, že ste výraz "eristika" použili skôr v pejoratívnom význame, a to na označenie snahy vyhrať diskusiu za každú cenu.

Ak je to tak, na svoju obhajobu tvrdím, že som sa nepokúsil diskusiu vyhrať, ale skôr rozprúdiť. Moji oponenti v diskusii totiž namiesto argumentov prikladali nič nehovoriace frázy, ktorých argumentačný potenciál nebol veľmi vysoký. Za takýchto okolností logicky nemohla z mojej iniciatívy vyvstať žiadna snaha vyhrať diskusiu, pretože žiadna diskusia v podstate rozprúdená nebola. Jedinú iniciatívu zo strany mojich oponentov vnímam v momente, kedy jeden z nich priložil argument o údajnej likvidácii kondenzačných jadier zo strany EÚ. Na tento argument som reagoval a vyžiadal som si dôkazy. Tie mi doložené neboli a zo strany oponentov nebola vyvinutá iniciatíva pokračovať v diskusii. Naopak, mal som určitý (hoci subjektívny) dojem akéhosi pohŕdania mojou osobou. Čo je zvláštne, pretože naše názory zatiaľ neboli v plnej miere konfrontované (exponované).