Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

/ #2812

2012-01-06 16:17

Naprosto se ztotožňuji s názorem autora petice.Stejně jako on jsem nikdy nebyl členem KSČ, z SSM jsem vystoupil v roce 1981 v době středoškolských studií (na rozdíl od většiny těch, kteří tady v diskusi všechny odpůrce přejmenování napadají coby komouše),na jaře 1989 jsem podepsal Několik vět a do roku 1993 jsem V.H.velmi uznával.Ale pak už byl pro mě jen jedním velkým zklamáním. Pasoval se do role moudrého humanisty, ale nikdy nepozvedl hlas proti rozbíhajícímu se soukolí mafiánských praktik,proti válkám, naopak je hlasitě podporoval.Podle mě to byl ješita,kterému dělalo dobře, že z něj svět udělal ikonu revoluce.Nedokázal se povznést nad tuto jeho roli a ochotně ji přijal.Jistě zemřel v mylném dojmu, ve kterém ho okolí utvrzovalo,že je mesiáš.Svatozář, kterou se mu nyní snaží jeho věrní vytvořit,mu nepřísluší.Zklamal ideály,kterým jsme v r.1989 věřili a jež tehdy sám hlásal, a zklamal spousty lidí,kteří v něj vkládali svou důvěru, včetně své věrné manželky Olgy.Pokud mermo mocí chce někdo přejmenovat Ruzyni, nechtˇse inspiruje v zahraničí, např.v Maďarsku (letiště Ference Liszta) nebo třeba v Ostravě (letiště Leoše Janáčka) a pojmenuje Ruzyni např.letiště B.Smetany.Nebude potom zapotřebí po letech znovu letiště pojmenovávat.
Zdravím všechny, včetně příznivců V.H. a přeji všem úspěšný nový rok.