Jsme proti novele branného zákona

Quoted post

Bílá puma

#19

2014-08-15 11:24

Já mám dva syny ve věku 15 a 18 let.Kdydy je oba odvedli si dost dobře nedovedu představit.

Když už,tak je lepší bojovat ZA něco,než PROTI něčemu.Takže já jsem za profesionální armádu-ať jsou v ní jen takoví,kteří v ní být chtějí.A verbovat tam někoho násilím,je podle mně kontraproduktivní.

V dnešní době se ani nebojuje se zbraní v ruce-to je poněkud zastaralý způsub boje.Dnes jsou mnohem sofistikovanější způsoby boje.Naše malá zemička je stejně v případě nějakého ohrožení závislá na vojenské pomoci ostatních zemí,sami bychom moc nezmohli.

Navíc našim politikům nejspíš unikl fakt,že jsme členem NATO,a jako takový člen máme smlouvu ,že při ohrožení naší země máme nárok na vojenskou pomoc.

Naši profesionální vojáci taky pomáhají NATO při zahraničních misiích, nebo ne? 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#26 Re:

2014-08-22 11:52:30

#19: Bílá puma -  

 Před druhou světovou jsme taky měli spojence....


Nepřihlášený uživatel

#39 Re:

2014-08-22 21:29:27

#19: Bílá puma -  

 Paní a neuniklo vám, že branná povinnost nikdy nepřestala platit? Je od 18 let? Kdyby se něco semlelo, tak bohužel... jako v každém jiném válečném ohrožení. Můžem jen doufat, že se sem nic nepřižene, jinak by vaše syny mohl odtáhnout taky někdo jiný.