Poděkování českých občanů předsedovi Sněmovny reprezentantů USA Paulu Ryanovi

Flag-Pins-USA-Czech-Republic.jpg

Česká občanská společnost

Předseda Sněmovny reprezentantů USA

Pan Paul Davis Ryan Jr.

25. března 2018 v Praze

Poděkování českých občanů předsedovi Sněmovny reprezentantů USA Pualu Ryanovi při příležitosti jeho návštěvy v Praze v úterý 27. března 2018

Vaše Excelence Paule Ryane,

nám, občanům České republiky, je velikou ctí, že jste spolu se svou rodinou navštívil naši zemi.

Před třemi lety jsme uspořádali událost podobnou té dnešní. Otevřeným dopisem nazvaným “Our doors are always open for you, Andrew!” jsme tehdejšímu velvyslanci Andrew Schapirovi děkovali za jeho zásadový postoj po tehdejších kontroverzních výrocích českého prezidenta Miloše Zemana a v dopise jsme zmiňovali mimo další i jeho rozhovor s Českou televizí a pozitivní zhodnocení průběhu projíždění konvoje amerických Dragounů na jaře 2015, také vděčnost a pokoru za osvobození naší země.

Letos slavíme 100 let naší státnosti získané prezidentem Osvoboditelem. V roce 1918 u kolébky nové středoevropské demokracie byl společně s profesorem a pozdějším prvním československým prezidentem Tomášem Garrigue Masarykem tehdejší americký prezident Woodrow Wilson. Syn T. G. Masaryka, Jan Masaryk, se osobně jako ministr zahraničních věcí účastnil a podílel na první konferenci OSN ve Washingtonu a zasadil se o otevření pobočky aliance v Praze. Během sovětské okupace byl však nejspíš zavražděn tajnou policií - do dnešního dne není celý případ objasněn. Co ale pokračuje, je například naše aktivní účast na naplňování Cílů udržitelného rozvoje SDGs při OSN nebo kvalitní česká práce na zahraniční rozvojové spolupráci.

Odkaz a práce obou duchovních otců spolupráce tehdejšího Československa a Ameriky, nyní Česka, Slovenska a Ameriky, a jejich pokračovatelů pro nás představují důležitou záruku bezpečnosti a rozvoje nejenom svobod našich, a nejenom našich občanů, ale také kultivaci demokratického právního státu za zachování hodnot, na kterých byly budovány rovněž Spojené státy Americké.

Před 80 lety mezi naše národy a společnost vrazily klín dvě totalitní ideologie. Poté, co mnoho vojáků US Army obětovalo své životy při osvobozování naší vlasti od nacismu, přišla další pohroma, tentokrát z Východu. Po dlouhá desetiletí jste nám opět byli nápomocni, mimo jiné šířením pravdivých zpráv prostřednictvím Rádia Svobodná Evropa. Děkujeme.

Úsilí, odhodlání a odvaha našich vlastenců přinesly v roce 1989 ovoce v podobě příchodu svobody a demokracie do malého státu a udála se tolik jedinečná Sametová revoluce. Od té doby vzniklo mnoho nových česko-amerických přátelských a pracovních svazků, které naše země stále sbližují a dále budou.

Vzpomínka na půlstoletí odloučení nás naplňuje odhodláním vzdorovat všem pokusům o rozdělování společnosti a konfliktům na mezinárodním poli formou dialogu a spolupráce. V posledních dnech a měsících tisíce Čechů vyšlo do ulic a demonstrovaly své názory na současnou vládu v demisi včetně trestně stíhaného premiéra i bránily média veřejnoprávní služby, jako je Česká televize nebo Český rozhlas, jako reakce na agresivní inaugurační prezidentský projev Miloše Zemana. Rovněž je odsuzována preference vztahů s Ruskem a Čínou nebo se kritizuje mlčení aliancí ohledně situace v syrském Afrínu v posledních dnech.

Děkujeme a přejeme Vám příjemný zbytek pobytu v naší zemi. Věříme, že do České republiky opět zavítáte. Vy i Vaši blízcí zde budete vždy vítáni.

S úctou a pozdravem,

Martin Uhlíř

Lucie Kocourková

Michaela Horáková


Martin Uhlíř, Lucie Kocourková, Michaela Horáková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Martin Uhlíř, Lucie Kocourková, Michaela Horáková, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook