Petice za svobodu uměleckého vyjádření

Vymezujeme se vůči urážlivým atakům, které vyvolává ruská občanka Oksana Gunter vůči svobodnému uměleckému vyjadřování v České republice.  V souvislosti s právě probíhající výstavou Milana Knížáka Žít jinak v Galerii umění v Karlových Varech došlo k zásadnímu napadení demokratických hodnot, které tvoří základ naší státnosti.  Touto peticí se zásadně vymezujeme proti tvrzení, že třicet let staré umělecké dílo Ilustrace pro Novou bibli Milana Knížáka, které je v současné době prezentované karlovarskou galerií, je dětskou pornografií. To považujeme za absurdní. Touto výzvou apelujeme na občany České republiky, aby se podpisem této petice přihlásili k obraně svobody, kterou naše země po téměř půlstoleté diktatuře totalitního režimu a okupaci ruských vojsk v roce 1989 opět nabyla.  Umění vystavované erudovanými pracovníky ve státem zřízené instituci by v demokratické společnosti nemělo být dehonestováno policií a státními úřady na které se tato ruská občanka obrací a to i v případě, že hodnoty státu a společnosti zpochybňuje! 


Hana Šauerová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Pokud chcete podepsat tuto petici, kterou vytvořil(a) Hana Šauerová, vyplňte formulář níže. Autor petice uvidí všechny informace, které zadáte do tohoto formuláře.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook