Petice za záchranu zámku v Horním Maršově

My, níže podepsaní žádáme Ministerstvo kultury České republiky o dohled na dodržování zákona č. 20/1987 Sb o státní památkové péči ( ..vlastník kulturní památky je povinen ji udržovat v dobrém stavu a chránit před ohrožením, poškozením, znehodnocením ...)       a nepodlehnutí případným tlakům stávajících i budoucích majitelů na vyjmutí zámku z památkové ochrany.

Zámek byl postaven v pozdně barokním stylu roku 1792. Roku 1869 přestavěn v novorenesančním stylu. V roce 1964 byl prohlášen kulturní památkou. Od roku 1997 je v soukromých rukou bez využití. Je významnou dominantou obce i výjimečnou stavbou v Krkonoších. Zámek je zapsán v ústředním seznamu kulturních památek pod  číslem 28796/6-3534DSC_02791.JPGDSC_0178.JPG

DSC_04221.JPG

 

Dne 19.8.2018 zámek po úmyslném zapálení vyhořel, přišel o všechny dřevěné střešní konstrukce, požár poškodil věž a stropy v 1. patře

 

Snažme se zachovat kousek historie v krajině pod Sněžkou pro své děti a vnoučata.

 


Helena Kloseová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Pokud chcete podepsat tuto petici, kterou vytvořil(a) Helena Kloseová, vyplňte formulář níže. Autor petice uvidí všechny informace, které zadáte do tohoto formuláře.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook