Pomoc Bibi a její rodině

ká Británia odmietla poskytnúť azyl pre pakistanskú kresťanku Asia Bibi, matku 5 detí, ktorá bola prvostupňovým súdov v Pakistane odsúdená na trest smrti za to, že sa napila vody z “moslimskej studne.”

Potom, čo bol rozsudok zrušený Najvyšším súdom, mala vycestovať matka z Pakistanu a hľadá krajinu, ktorá by jej poskytla azyl. Dôvodom je, že Pakistan obnovil súdny process na základe intervencie vlády a Asie Bibi hrozí, že trestu sa nevyhne.

53 ročná žena bola nútená opustiť krajinu potom, čo radikálna islamská strana organizovala demonštrácie vyzývajúce, aby bola obesená.
Wilson Chowdhry z Britsko pakistanskej kresťanskej asociácie povedal, že: “Británia sa obáva občianskych nepokojov a útokov na ambasády a civilistov”, preto odmietla ponúknuť Asia Bibi azyl. Zároveň sa vyjadril, že je  “hanbou, že krajina s tak bohatou históriou pomoci azylantom a utečencov, nedokázala byť voči Asia Bibi tak štedrá, ako voči iným v minulosti.”

Odôvodnenie Veľkej Británie zároveň je vyslaním signálu pre ostatných, že táto “krajina nie je bezpečným miestom pre tých, ktorí sú obžalovaní z bohorúhačstva. Sme si plne vedomí, že v tejto krajine existujú extrémistické prvky.”

Medzi prvými krajinami, od ktorých očakávala Asia Bibi pomoc patrili USA, Kanada a Veľká Británia. Wilson Chowdhry rozhodnutie Veľkej Británie nazval « kopancom do úst. »

zdroj:

https://www.svetlosveta.sk/slider/velka-britania-odmietla-prenasledovanej-krestanke-udelit-azyl-aby-nepohorsila-moslimov-v-krajine.html?fbclid=IwAR2d3T0mkE36V4xK-JVWTpKg-GV4Uzcc25DhIlW9pINeYb5Pbovj-8fjp9g  

 

Jako  křestanská  komunita  v  České  republice  se  domníváme , že  toto  jsou lidé ,  kde  by  pomoc  byla  vhodná.  Obracíme se na  poslaneckou  sněmovnu, se  žádostí o zvážení .  Připojujeme  své  podpisy   


Miloslava Janderová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Miloslava Janderová, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook