Vyjádření podpory zahraniční politice ČR a panu ministrovi Petříčkovi

Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Černínský palác, korespondenční adresa:
Loretánské náměstí 101/5, Praha 1,
118 00                                                     V Praze, 9.1.2019

 

 

Vážený pane ministře,

 

jako zástupci občanských organizací i jako jednotliví občané bychom Vám rádi vyjádřili naši podporu. Považujeme Vás ze evropského politika, který nenechává občany ČR na pochybách, že jsme součástí EU a NATO a že tomu také odpovídá zahraniční politika ČR.

Domníváme se, že po roce 1989 byly principy naší zahraniční politiky a její morální zásady, které definoval především Václav Havel, nastaveny správně. Tyto principy a zásady se postupně vyvinuly ve stav, kdy se Česká republika stala pevnou součástí EU a NATO a rovněž se stala hlasitým zastáncem lidských práv na celém světě.

Díky Vaší činnosti můžeme být alespoň v oblasti zahraniční politiky hrdi na svou zem a cítit se jako Evropané, kteří se nemusí před občany jiných členských států EU a NATO stydět. Děkujeme Vám za Vaši odvahu, nasazení a sílu jít proti proudu. Za Vaší angažovanost v oblasti lidských práv, která se poslední dobou bohužel dostávala do zapomnění. Rovněž tak za Vaší podporu Ukrajině – za posilování právního státu, demokracie a ochranu lidských a občanských práv. Velice oceňujeme Vaší akci, kterou jste podnikl společně se zástupci Francie, kdy jste společně pozvali zástupce ochránců lidských práv v Bělorusku, Ázerbájdžánu, Myanmaru, Vietnamu, Kazachstánu, Rusku a na Kubě. Jsme Vám vděčni, že pravidelně připomínáte důležité okamžiky našich dějin a naléháte poučit se z minulosti. Děkujeme, že upozorňujete na ruskou agresi a hybridní hrozby.

Nedávno jste obdržel dopis podobného znění od skupiny občanů. Nyní nabídli tito občané tento text občanským organizacím a také jednotlivcům k veřejnému podepsání.

Níže podepsané organizace Vám vyjadřují svou podporu a naději, že zůstanete ve funkci až do řádných voleb nebo po celou dobu existence současné vlády. Doufáme, že budete pokračovat v této své politice.

Mimo to, další souhlas vyjadřují občané podpisy formou elektronické petice na tomto odkaze https://www.petice24.com/ pod názvem Vyjádření podpory zahraniční politice ČR a panu ministrovi Petříčkovi.

S úctou

 

Pulse of Europe, evropské občanské hnutí

Společně to dáme, občanská iniciativa

Ondřej Zeman - Společně Brno - pro dobrou věc, z.s.

Politika a svědomí, z.s., občanské hnutí na podporu hodnot symbolizovaných Václavem Havlem 

Jan Cemper, Manipulátoři.cz

Jarek Jesenský, autor projektu Kritické myšlení

Skupina Kaputin - Demokraté


Magdaléna Mruškovičová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Pokud chcete podepsat tuto petici, kterou vytvořil(a) Magdaléna Mruškovičová, vyplňte formulář níže. Autor petice uvidí všechny informace, které zadáte do tohoto formuláře.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook