PETICE za záchranu hájenky "U DVOU ŠRAŇKŮ" v Hradci Králové


Nepřihlášený uživatel

#1

2016-01-11 20:52

Sama jsem v komentáři k původnímu článku petici navrhovala. Jsem ráda, že k tomu došlo bez otálení.
Díky za to!

Nepřihlášený uživatel

#2

2016-01-11 21:35

Místo vymýšlení takových megalomanských pitomostí by se mělo město starat o to, aby bylo řádně pečováno o městské lesy. Objekt využívaný podobným způsobem již u ML existuje- Mazurova chalupa, a stačí, ochraně lesa nijak neprospívá. Les není cirkus a potřebuje klid a dbornou péči, nikoliv politické zviditelňování jeho ředitele. Pravda, ve volebním období se na prohřešky nepřijde, to až za sto let.

Nepřihlášený uživatel

#3

2016-01-11 22:49

souhlasím a chtěl bych podtrhnout především hlavní snahu organizátorů petice- zachovat hájenku "U dvou šraňků" a případné envi-centrum realizovat jinde
Kocík

#4

2016-01-12 00:02

ZA PETIČNÍ VÝBOR DĚKUJEME ZA PODPORU, projekt, resp. architektonický návrh, jako takový neodsuzujeme, naopak by se nám velice líbil po drobných úpravách jako funkcionalistická stavba v podobě pavilonu exotických ptáků, nebo poloopic v některé ze ZOO. Klidně by mohl sloužit i jako Envicentrum, ale v jiné, vhodnější lokalitě. Toto místo se nám jeví již na první pohled jako krajně nešťastné, při bližším rozebírání studie ovšem narážíme na tolik nutných výjimek ze stavebních a dalších předpisů, že dílo považujeme z ekonomického, ekologického, z hlediska širších vztahů a dalších hledisek v dané lokalitě za nerealizovatelné. 
Správu Železniční Dopravní Cesty, s.o. sice občas také nepovažuji za úplně vzorného stavebníka, ale mají v předpisech pro investice zajímavý bod: Rozvoji investičního záměru nejprve předchází studie proveditelnosti, která zkoumá, jestli jsou v dané lokalitě vhodné geologické podmínky a dále zkoumá investiční záměr z hlediska širších vztahů - ekologických, napojení na inženýrské sítě, požárně bezpečnostních a v neposlední řadě ekonomických - údržba, návratnost a.t.d. .... pro všechno jsou dány směrnice a tabulky a pokud to nevyjde, opraví se stávající stav ..... sice to stojí peníze, ale ty se v polovině případů vracejí právě v tom směru, že se zbytečně neinvestují prostředky do nerealizovatelných staveb, nebo staveb, u nichž by nakonec náklady vyšplhaly do takových rozměrů, že by se nikdy nevrátily .....

Hradečáci - vzpomeňte si na nedostavěné NOZOMI ..... jak dlouho stálo v Šimkových sadech a kolik stálo odstranění stavby a sanace ....

 

Bádr V ml.

#5

2016-01-12 06:00

Když chtějí městské lesy něco dělat pro lidi ve spolupráci s městem, tak proč toto "Envi centrum" nepostaví na kraji lesa, kde to nikomu v podstatě vadit nebude, a proč také neudělají vztřícný krok pro přírodu tím, že Hájenku nechají Hájenkou a z dotačních titulů na ochranu přírody neobnoví chov drobné zvěře u hájenky, koneckonců Pan Vojtěch s tím má letité zkušenosti a v podstatě by s tím mohl i souhlasit...

Rozhodně tím chci říct, že by se i návštěvníci mohli dozvědět o odchovu a mohly tento odchov spojovat i s částí výuky a hlavně by to bylo 50:50 (Příroda : Lidé) .


Nepřihlášený uživatel

#6

2016-01-12 06:15

Máte pod kontrolou počet podepsaných prokazatelně ? Aby to zase "borci" z magistrátu nezametli pod koberec ....
Bádr V ml.

#7 Re:

2016-01-12 06:25

#6: -  

 rozhodně bude i "papírová petice" takže to asi jen tak zamést nebudou moci...


Nepřihlášený uživatel

#8

2016-01-12 07:29

Nesouhlasím s výstavbou nového centra v lokalitě hájenky, která do lesa patří včetně člověka, který se o les stará.
nick

#9 Re:

2016-01-12 08:18

#5: Bádr V ml. -  

 Tak na kraji lesa to nestaví proto, že cílem je ty děti z centra pak vodit do blízké obory...

Bádr V ml.

#10 Re: Re:

2016-01-12 08:47

#9: nick - Re:  

 No jelikož se bude zcela jistě jednat o výukové středisko minimálně žáků základních škol tak si myslím, že ty děti rozhodně dojdou i k obůrkám pěšky (což je i naučí, že není nezbytně nutné kamkoli dojíždět vozidly) takže na kraji lesa to stát může a během té trasy se toho mohou dosti dozvědět o tom jak se v lese potažmo přírodě jako takové chovat, protože si dokáži celkem živě představit, jak děti v době čekání na začátek výukového programu pobíhají okolo centra a nechovají se zrovna tiše...


Nepřihlášený uživatel

#11

2016-01-12 09:21

Nesouhlasím s jakoukoli stavbou na Hradečnici.
Jindřich Cech

Nepřihlášený uživatel

#12

2016-01-12 12:11

Všechny důvody jsou v petici uvedeny a nepotřebují další komentář.
Peec4

#13 Centrum postavit jinde

2016-01-12 12:32

Centrum má jistě svůj význam. Kruhové řešení budovy je podle mě moc pěkné. Rozhodně ale ať stojí jinde. Ne uprostřed Hradečnice. Například vedle ubytovny Lesů na Novým, místo toho bordelu na dvoře. Lesy můžou spojit příjemné s užitečným :)

Ferry

#14 LES

2016-01-12 12:34

Do lesa patří les, hájenka, hajný, zvěř (ne ta lidská), klid, někdy i ticho. Určitě sem nepatří kritizovaný projekt a zbourání hájenky. Rovněž sem nepatří hluk a odpadky a určitě ne takový kravál, jako je reprodukovaná hudba či jazzový koncert např. U vlka. Tahle naše "civilizace" musí mit v přírodě nastavené mantinely a nad jejich dodržováním musí někdo bdít. Podle mě by to měl být i pan Zerzán. Pravdou je, že po Hradečnici již na kole nejezdím, přímo se jí vyhýbám, ale musím i říci, že ne vše se jim v HK lesích nepovedlo, za to díky.

Ferry

#15 Re: Centrum postavit jinde - třeba na NHK u lesů

2016-01-12 12:37

#13: Peec4 - Centrum postavit jinde 

 Přesně, je tam spojení MHD, veřejná komunikace, blízko do lesa, bude-li třeba v rámci výukového procesu atd.

Pavka

#16 Pavka

2016-01-12 13:02

Také s tím nesouhlasím. To co městské lesy předvedly ta celou dobu. Viz. výstavba okruhů pro bruslare atd. udělalo z lesů centrum města. Když to vezmu cca pět let zpět. Chodila jsem tam na procházky se psem. V létě i v zimě a bylo tam nádherně a klid a teď? Davy lidí, rev a hospoda, nevím jestli tohle je krok správným směrem? Lesy jsou od toho, aby to byla klidná zóna a ne davy lidí. Pokud chtějí postavit nesmyslnou stavbu za x milionů, tak ať si ji postaví na kraji lesa nebo někde v centru.


Nepřihlášený uživatel

#17

2016-01-12 14:19

Výukové středisko někde jinde ANO, zbourat hájenku NE.

Nepřihlášený uživatel

#18

2016-01-12 14:20

Dobrý den, Hájovna do lesa vždy patřila a milujeme ten pohled, vždy když jdeme kolem a neumíme si představit, že by tam stálo cosi moderního. Les už je i nyní plný odpadků a výkalů, člověk aby se stále koukal kam šlape. Málo odpadkových košů a lidí, kteří by to po těch sportovcích posbírali.Zvířata také klidu neužijí. Je již toho moc v tom bývalém krásném lese. Musíme vyhledávat klidné stezky bez lidí, jestli se to tak dá nazvat, když jdete a před Vámi se šine rádoby sportovec, plive, papírový kapesník plný potu odhazuje do příkopu a tubu po vypití energetického moku, kterou si vytáhne z oblečení, tam již nevrátí použitou, ale odhodí. Po vybudování toho nevkusu to bude ještě horší. Proč si neustále ničíme naši přírodu? Zase dobře uplacený tah? Copak musí lidé v lese se ládovat jen jídlem a popíjet U Vlka? Smutné.


Nepřihlášený uživatel

#19

2016-01-12 14:22

Nesouhlasím s nevhodnou stavbou jakéhosi obludária které by zničilo génia loci toho místa ....

Nepřihlášený uživatel

#20

2016-01-12 15:20

Lepší opravit než postavit moderní stavbu která se tam nehodí

Nepřihlášený uživatel

#21

2016-01-12 15:23

kde bude petice v písemné podobě?

Nepřihlášený uživatel

#22

2016-01-12 15:48

Já osobně ji podepišu klidně stokrát pár let jsem na hajovnu jezdil skoro každý den a pár měsíců jsem tam bydlel a neumím si představit že by místo hajovny která tam patří mělo stát tak moderni stavba která by měla stát někde na okraji lesa poblíž malšovíc.radek pergler z kostalova

LLLW

#23 Re:

2016-01-12 16:01

#19: -  

 Dobrý den,

1.8.1946 jsem byl na Lesním úřadě města Hradec Králové přijat jako lesn praktikant.Po záznamu v pracovní knížce mě přijímal pan vrchní lesní rada ing Lázňovský. Pan inženýr byl v celém lesnickém světě uznávanim odborníkem tak že se v městských lesích konalo několik odborných sympozií.Sám městské lesy dobře znám ze svých častých vyjíděk na koni.

Nevím, kdo nutí pana ředitele,aby dal svůj souhlas ke zbourání hájenky "U dvou šraňků"a nechat ta postavit moderní objekt,který se tam vůbec nehodí. Pan lesní rada by se musel obrátit v hrobě. Budu podporovat každou aakci,aby tomu bylo zabráněno.

Zdeněk Rajmont

 

Pavel Kahl

#24

2016-01-12 16:42

Proč výukové centrum? Proč ne Kaplického knihovnu?Ty dvě zrůdičky jsou si dost podobné a nějaká ta kačka pro radní se určitě taky najde.Ta hájovna je diky podnajemnikům v pěkném stavu až na druhou část kde hospodaří město .Potřebujete nějaké kladné body do voleb? Tak tady si spiš uškodite.Lidé jsou radi ,že mají kousek klidného místa na odpočinek a na sportování.Nejdříve přijede těžka technika a vyžene zbytek zvěře,a potom se tady budou točit školni a zajezdové autobusy.Proč tu hrůzu nepostavíte dole u parkoviště kam jezdí MHD?Doufám.že nájemnici budou bojovat a rozumní lidé je podpoří,a hajenka přežije do příštích voleb a do křesel zasednou normální lidé.kteří budou mit pochopeni.


Nepřihlášený uživatel

#25

2016-01-12 16:46

Sice bydlim v podkrkonoší, ale byla jsem tam několikrát na návštěvě a to místo ,kde stojí hájovna je nádherné jen na les je tam moc lidí kteří se nechovají jako v lese a to tam nepatří.Jsem pro zachování hájovny a pro zvířátka ,která si zaslouží taky klid .Pan Vojtěch tam patří i ta zvířátka.Vždyť ta hájovna je před několika lety opravována.To stalo taky nějaké penize.,tak proč ji bourat.Perglerova