ZA ZACHOVÁNÍ HOSTINCE U ČERNÉHO VOLA

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno ZA ZACHOVÁNÍ HOSTINCE U ČERNÉHO VOLA


Nepřihlášený uživatel

#301

2011-12-08 13:09

Nechal bych to jak to bylo ,ale bez koureni

Nepřihlášený uživatel

#302

2011-12-08 13:09

Souhlasím se zdůvodněním uvedeném v petici. Klofáč

Anonymous

#303

2011-12-08 13:12

Byl jsem U vola jen párkrát, víceméně náhodou, ale byl jsem rád, že mezi nafrněnými podničky v okolí zbyl aspoň jeden normální. Kolik restauraček v Nerudovce přispívá na dobročinné účely?!

Nepřihlášený uživatel

#304

2011-12-08 13:16

"U Černého vola" to jedna w najlepszych knajp świata! Legendarna! Kultowa! Znana też wśród polskich miłośników piwa!

Nepřihlášený uživatel

#305

2011-12-08 13:21

Kterýho vola může taková nehoráznost proti lidem i dějinám této zamě napadnout.

Tomáš Sacher
Prágaisörözők.hu

#306 Prágaisörözők.hu

2011-12-08 13:23

A magyar prágai kocsmatúrázók nevében a Prágaisörözők.hu is csatlakozik a petícióhoz!

Prágaisörözők.hu joins the petition in the Hungarian Prague pub hikers' name!

http://www.pragaisorozok.hu/index.php?menu=hirek#mentsuk-meg-a-fekete-okor-sorozot


Nepřihlášený uživatel

#307

2011-12-08 13:31

Proč neustále ničit zaběhnuté,funkční věci,připravovat se o tradice a historii i místo kde je dobře!

Nepřihlášený uživatel

#308

2011-12-08 13:37

Mohl by prosím někdo přehledně popsat, jak se to s Černým volem skutečně má. Domníval jsem se, že nájemcem je Sdružení za zachování hostince u Černého vola. Z výše uvedených komentářů se zdá, že nájmecem je pan Ladegrot a ten by nyní chtěl převést nájemní smlouvu na pana Bendu. Proč není nájemní smlouva na sdružení resp. proč se převádí na pana Bendu a nikoliv na sdružení? Jaká je záruka, že pan Benda nezmění "ducha" hospody (tedy ne že by nebylo potřeba vysvětlit obsluze, že se nemůže chovat k hostům hrubiánsky).
Vaclav Hrabak

Nepřihlášený uživatel

#309

2011-12-08 13:38

Bydlíme na Starém Městě a je pro nás tato útulná hospoda s pečlivě ošetřeným kozlem oázou klidu a setkání se starousedlíky.

Nepřihlášený uživatel

#310

2011-12-08 13:48

Na světě je krásně, ale v hospodě je ještě líp.
Já se o hlucinogeního Kozlika nebojím.
Matouš Hájek
Autor této petice

#311 Re:

2011-12-08 13:51

#308: -

Dobrý den, oba pánové jsou členy tohoto sdružení. Důvody pro to, že je nájemní smlouva vedena na jednotlivce a nikoli na celé sdružení jsou podle mě právnického charakteru. Pan Landergot smlouvu vypověděl a do následného výběrového řízení se přihlásil kromě pana Bendy i další zájemce, Plzeňský pivovar. V tom spočívá celý problém. MČ Praha 1 ale ubezpečuje, že v úterý skutečně dojde k převodu na pana Bendu.


Nepřihlášený uživatel

#312

2011-12-08 13:53

To taka lesno nestawa na naroda zabawleniata da kradesch......

Nepřihlášený uživatel

#313

2011-12-08 13:56

Chodím tam už roky a vždy je to balzám na duši. Speciálně návštěva před Vánoci patří již k naší rodinné tradici.Pokaždé obdivuji provozovatele/sdružení/, kteří ochraňují tento podnik před změnou na různé "eurosterilní" podniky, nebo cokoliv jiného, co odporuje zdravému rozumu i logice podniklání.
Držím pěstě a příští sobotu tam zajdu na topinku s nivou a pivko: Karlos

Nepřihlášený uživatel

#314

2011-12-08 13:58

Je třeba, abychom se už konečně jako obyvatelé nejstarší pražské čtvrti postavili rozdávání - neboť o prodeji se ve většině případů nedá hovořit - budov a pozemků, které jsou nám blízké zlatokopům našim i zahraničním.

Nepřihlášený uživatel

#315

2011-12-08 14:03

A kdo si nacpe kapsy tentokrát?????

Nepřihlášený uživatel

#316

2011-12-08 14:12

Tradičních hospod je čím dál tím méně, musí se chránit

Nepřihlášený uživatel

#317

2011-12-08 14:13

Kopie textu, který jsem adresoval panu místostarostovi T. Macháčkovi.

Vážený pane místostarosto,
Dozvěděl jsem se dnes, že se má v úterý 13. 12. 2011 na jednání zastupitelstva rozhodovat o dalším osudu hospody U Černého vola. Jak zmiňuje Dagmar Šormová v jednom z textů na toto téma, které se ke mě dostaly, tato hospoda měla být už dávno památkově chráněná. Myslím, že to myslela, stejně jako já, ne tak, že jde o metaforu nebo o jakýsi emotivní výkřik, ale naprosto pragmatický požadavek zachování něčeho kulturně cenného a nenahraditelného, co spoluvytváří genia loci Pohořelce a Loretánského náměstí.
V podobné situaci jako budete při tomto rozhodování Vy, byli v druhé polovině 19. století zakladatelé prvních chráněných území a národních parků (např. Yellowstone). Podobné kroky tehdy musely vypadat v očích většinové společnosti naprosto šíleně, nicméně svědčí o jasnozřivosti tehdejší společenské elity, že dokázala ochranu lokálně prosadit ještě než se z úbytku divočiny stal všem zřejmý problém (a kdy už bylo v mnohém pozdě).
V duchu tohoto přirovnání na Vás apeluji, abyste zvážil nejen krátkodbé ekonomické pohnutky (v řádu let), které by vedly ke zrušení hospody, v podobě v jaké funguje nyní, ale i dlouhodobý kulturní přínos, který tato lokalita má. Ve Vašich rukou je totiž nejen zodpovědnost za osud jedné lukrativní prostory, ale i za to, jak bude dnešní společenskou elitu hodnotit generace mých dětí a vnuků.

S pozdravem,

J. Žárský,

Pohořelec


Nepřihlášený uživatel

#318

2011-12-08 14:16

Ne,ne,ne!!!!
Matouš Hájek
Autor této petice

#319 Re:

2011-12-08 14:42

#317: -

Dobrý den, díky za zájem a za podporu. S panem Macháčkem jsme v pravidelném kontaktu a aktuality se snažím zveřejňovat zde v komentářích a v oznámeních a také na facebooku. Informace, které máme k dispozici nám dávají důvod k optimismu, radnice MČ P1 je totiž odhodlaná zachovat Vola v jeho současné podobě a posvětit toto odhodlání i na zasedání rady příští úterý. Přesto má však tato petice význam jako vyjádření veřejné podpory hostinci a zároveň tradici a autenticitě v centru Prahy jako takovým.


Nepřihlášený uživatel

#320

2011-12-08 14:42

Nie likwidujcie tradycji!!! "U Černého vola"-to jedno z wielu miejsc, składających się na niepowtarzalny urok Pragi.Waszą piękną Pragę dażę,ogromnym sentymentem tak więc,mówię NIE!!!

Nepřihlášený uživatel

#321

2011-12-08 14:55

Doufám, že zdravý rozum zvítězí! A jelikož
jsme stále strašeni, že finanční katastrofa se
na nás blíží, tak peníze za vyšší nájemné budou stejně k hovnu.

Nepřihlášený uživatel

#322

2011-12-08 15:00

sie nie godzi - wół ma być i basta

Nepřihlášený uživatel

#323

2011-12-08 15:00

I komerce by občas mohla mít úctu před tradicí.....

Nepřihlášený uživatel

#324 Eduard Sestopalov -turista z Estonska

2011-12-08 15:03

Eduard Sestopalov "Pokaždé, hostující v Praze, čtyři roky po sobě jsem se pít pivo z černého vola. Setkávají se zde s přáteli. Chci jít v příštím roce. A pak taky. Toto je místo pro mě bylo trochu historie." Je to turista, který přijíždí do Prahy z Estonska a i jemu by hostinec U ČERNÉHO VOLA chyběl. Vyjádřil se na facebooku.

Nepřihlášený uživatel

#325

2011-12-08 15:03

Podpisuję się,jestem z Wami!!!Brońmy wspólnie tych urokliwych miejsc jakie Złota Praga posiada.Kocham to miasto i nie jest mi obojętne co się tam dzieje.Wasze wspaniałe knajpki to tradycja,klimat.Chce nadal napić się piwa U Černého vola z Braćmi Prażanami!!!